• ΜΕτα ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

  • Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
Ερωτήσεις και συζητήσεις για γυναικολογικά και ανδρολογικά θέματα και την πολλαπλή σκλήρυνση.
 #113917  από MARIAAAA
 Κυρ Νοέμ 29, 2015 9:36 am
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΡΑ ΚΑΛΗ.ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ! ΕΙΧΑ 3 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΥΠΟΤΡΟΠΗΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ. ΕΣΕΙΣ ΕΙΧΑΤΕ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ; ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ; ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ gilenya
 #114061  από marina80
 Κυρ Δεκ 13, 2015 8:58 am
Καλημέρα. Ελπίζω να είσαι καλύτερα. Ενώ έχω κόψει τις Rebif 44 εδώ και 6 μήνες και προσπαθώ για εγκυμοσύνη, με αυτά που διαβάζω από εσένα και τη nanablue αρχίζω και αγχώνομαι. Υποτίθεται πως κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης οι υποτροπές μειώνονται ή εξαφανίζονται. Ήθελα να σε ρωτήσω αν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης σου επέτρεψε ο γυναικολόγος να πάρεις κορτιζόνη και σε τι ποσότητες. Εμένα ο γυναικολόγος μου λέει ότι επιτρέπονται μικρές ποσότητες και για λίγο χρονικό διάστημα, ενώ ο νευρολόγος λέει ότι οι μικρές ποσότητες σε μια σοβαρή υποτροπή είναι σταγόνα στον ωκεανό. Οπότε καταλαβαίνεις ότι έχω μπερδευτεί. Φαντάζομαι ότι μετά τη γέννα πήρες κορτιζόνη. Εύχομαι να γίνεις γρήγορα καλά και να χαίρεσαι το μωράκι σου.