• Ερώτηση για μαγνητικες

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #128590  από hope
 Τετ Αύγ 30, 2017 12:18 am
Καλησπερα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας για κατι.
Έκλεισα ραντεβού με τον Δαλακα έχοντας ακούσει ότι είναι από τους καλυτερους.
Μου είπε όμως κάτι η γραμματέας του που μου έκανε μεγάλη εντυπωση. Μου είπε ότι ο γιατρός θέλει τις μαγνητικές εκτυπωμενες κι όχι σε dvd. Η ίδια μου το αιτιολογησε λέγοντας ότι στα διαγνωστικά κέντρα έχουν πολύ καλά μηχανήματα που δείχνουν την λεπτομερεια. Κι ότι ένας γιατρός βάζοντας ένα dvd στον υπολογιστη, ουσιαστικά δε μπορεί να δει καλά την μαγνητικη.
Το έχετε ξανακούσει εσείς αυτο?
Νόμιζα ότι η μαγνητικη φαίνεται καλύτερα στο dvd. Δε ξέρω τι να υποθεσω. Είναι δυνατόν να μη ξέρει να διαβάσει τη μαγνητικη?
 #128592  από away
 Τετ Αύγ 30, 2017 12:04 pm
Ξερει και παραξερει αλλα μαλλον ειναι τεμπελης και βαριεται να παταει κουμπια.....μην μπαινεις σε διαδικασια αμφισβητησεις του γιατρου σου γιατι μετα οτι και να σου λεει θα ειναι σκεψη με πολλα "μηπως" και "εαν". Και ρωτας εναν ειδικο για να παρεις την απαντηση που θελεις.
Καλη συνεχεια και ολα να πανε καλα!!!
 #128595  από Teo
 Τετ Αύγ 30, 2017 2:32 pm
Θα συμφωνήσω και εγώ. Μάλλον είναι της παλιάς σχολής ο γιατρός. Πάντως όπως και να έχει δεν είναι νομίζω ζήτημα που πρέπει να σε απασχολεί και πολύ. Εμένα ο δικός μου (οταν ακόμα πήγαινα σε νευρολόγους) δεν είχε καν υπολογιστή και το ιστορικό μου το είχε γραμμένο σε μικρά καρτελάκια.
 #128597  από Gianna
 Τετ Αύγ 30, 2017 2:43 pm
Και εγώ Teo ελαχιστοποιησα τις επισκέψεις στους νευρολόγους.
Προσωπική μου ενέργεια και άποψη. Κατα τη δική μου υποκειμενικη άποψη, κάθε επίσκεψη στην πλειοψηφία των νευρολογων μου ισοδυναμούσε για μένα με ," υποτροπή". Εξαίρεση ιατρού υπάρχει ο ο οποίος παλι κατα εμέ είναι καλός και εξαίρετος επιστήμονας.
Με γνώμονα παντα το " Μηδένα προ του τέλους μακάριζε ". Σόλων.
Να μην ξεχνιομαστε.
Καλη φώτιση σε ολους!!
 #128625  από hope
 Δευ Σεπ 04, 2017 4:28 am
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Πρώτη φορά θα πάω βασικα. Απλά ξέρω ότι είναι ονομα. Gianna μήπως μπορείς να μου δώσεις το όνομα του γιατρού που λες?