• Απορία για ΣΚΠ

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #128402  από Panos89
 Κυρ Ιούλ 30, 2017 8:34 pm
Γειά σας με λένε Πάνο.Λοιπόν εδώ και πάνω από μήνα έχω τα ακόλουθα.Στην αρχή έντονο πονοκέφαλο που δεν έφευγε με τίποτα..Κάποια μέρα μ έπιασε ημικρανία και θολωνε το δεξί μου μάτι..Πάω στο νευρολόγο του τα λέω επίσης είχα και μια ανεξήγητη κούραση..Με εξετάζει ..μια χαρά Μου γράφει MRI εγκεφάλου και εξετάσεις αίματος..Λοιπόν περνούν οι μέρες και με πιάνουν τα εξής θολώνει το μάτι μου ..έχω συσπάσεις στους μύες κυρίως στα πόδια ..πονάει η μέση και τα πόδια μου..Επίσης έχω μουδιασματα σε χέρια και πόδια αλλά και κεφάλι ..Επίσης έκανα τζόκινγκ σχεδόν κάθε μέρα 5 χιλιόμετρα.το οποίο μετά από αυτά σταμάτησα..Πάω λοιπόν μία μέρα κάνω 2 χιλ και ξυπνάω πτώμα και ένιωθα απίστευτη κούραση και κάψιμο στα πόδια..2 μέρες μέχρι να γίνω καλύτερα..Την Τρίτη έκανα μαγνητική με σκιαγραφικο και γράφουν ότι δεν βρέθηκαν εστίες..Στο γιατρό μου θα πάω την Πέμπτη..Το θέμα είναι ότι έχω τρελαθεί μ όλα αυτά γιατί παρ ότι η μαγνητική είναι καθαρή ..μου βγαίνουν ολ αυτά..Είμαι 28 χρονών..Σάς παρακαλώ κάποιος να βοηθήσει..
 #128403  από goldmine
 Δευ Ιούλ 31, 2017 9:03 am
Καλημερα φιλε! μηπως εισαι υπεβολικα κουρασμενος και πολυ στρεσαρισμενος? για αλλαξε ταχυτητα και βρες χρονο να ηρεμησεις μεσα σου....
 #128404  από Panos89
 Δευ Ιούλ 31, 2017 10:27 am
Σίγουρα είμαι και παίρνω xanax πο8 χρονιά ..απλά αυτά όλα είναι κάτι καινούριο και δεν μπορώ να το εξηγήσω ..
 #128414  από ποπη
 Πέμ Αύγ 03, 2017 1:32 pm
Γεια σου πανο,

τα αποτελεσματα μαγνητικης βγηκαν?

Καταλαβαινω οτι κατο τετοια συμπτωματα φανταζουν τρομακτικα, αλλα μην σταματας τελειως την γυμναστικη σου επειδη ενιωσες κοπωση, μπορεις να την ελλατωσεις προσωρινα μεχρι να ξαναβρεις τον ρυθμο σου. Βελτιωσε την διατροφη σου και προσπαθησε να μην στρεσσαρεσε καθως αυτο τα κανει κυριολεκτικα χειροτερα.
Κανε ενα τεστ βιταμινων να δεις σε τι επιπεδα βρισκονται.

Οσο για το θολο ματι μην το αφησεις σαν να ειναι κατι ασημαντο.
Χωρις να θελω να βγαλω διαγνωση και να σου δημιουργησω αναστατωση, αυτο μπορει να ειναι ενας απλος αστιγματισμος μεχρι διαβητης η΄και σκπ ( στην δικη μου περιπτωση). Βελτιωνεται/διορθωνεται αν γινουν οι σωστες κινησεις.