• γεια σας παλι !!

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #90099  από ρενια
 Πέμ Μάιος 16, 2013 3:27 pm
Γεια σας παλι !! εχω να γραψω καιρο, αν και διαβαζω τα νεας σας !! Ειχα ηρεμισει να πω και την αληθεια μετα την τελευταια μαγνητικη εγκεφαλου πριν κανα χρονο , που ηταν καθαρη , και ειχα δεχτει οτι ολα αυτα που ενιωθα ηταν απο το αγχος !!!
Πριν κανα μηνα ομως καθως περπατουσα, αρκετη ωρα , παω να ανεβω σε ενα σκαλι και το ποδι μενει ξυλο απο τον αστραγαλο και κατω , γυρισε και λιγο και δεν μπορουσα να το κουνησω για 2 περιπου λεπτα μετα ολα οκ αν και ενιωθα μια αδυναμια αλλα και παλι το προσπρασα ειπαμε αγχος εεεεε !!
Πριν 2 μερες ανακαλυπτω τυχαια οτι εχω ενα μουδιασμα, μονιμο απο οτι διαπιστωσα , στη πλατη και παω σημερα στον γιατρο !! μου λεει οτι μαλλον ειναι κυλη στον αυχενα και μου γραφει μαγνητικη αν ειναι καθαρη θα μου κανει μετα στον θωρακα !!
Τον ρωτησα για σκπ και μου ειπε απιθανο μια και του εγκεφαλου ηταν καθαρη !!
Δεν το απεκλεισε ομως !! ( αν θυμαστε μου ειχε πει οτι σου υπογραφω οτι δεν εχεις) Αν ηταν απο τον αυχενα θα ηταν μονιμο το μ ουδιασμα δεν ξερω πραγματικα !!εχω μπερδευτει !! Τσιμπαω την πλατη μου σε καποια σημεια δεν νιωθω τιποτα !!
Θα κανω βεβαια την κλασσικη ερωτηση που σιγουρα σας εχουν κανει πολυ υπαρχει περιπτωση να εχω εστιες μονο στον αυχενα και οχι στον εγκεφαλο ???
Σας ευχαριστω και παλι
 #90101  από ρενια
 Πέμ Μάιος 16, 2013 3:47 pm
επισης ξεχασα να σας πω οτι στις τελευταιες εξετασεις μια και ανεβασα πιεση και περνω χαπι μου βρηκαν και xasimoto ολα τα εχει ο μπαξες χαχαχ
 #90103  από titi
 Πέμ Μάιος 16, 2013 5:35 pm
Ρένια μου,
ναι είναι πιθανόν να έχεις εστίες μόνο σε αυχενική και θωρακική μοίρα. Αυτό συμβαίνει σε εμένα. Διαφοροποιούνται τα συμπτώματα αναλόγως με το πού είναι οι εστίες. Μην σκοτίζεις το μυαλό σου περισσότερο από όσο πρέπει. Κάνε τις MRI, δες το γιατρό σου, δες και άλλον έναν μέχρι να καλυφθούν οι απορίες σου .... και μην κάνεις αυτοδιαγνώσεις....Επιβαρύνεις την ψυχολογία σου...
Ελπίζω να πάνε όλα καλά...