• MRI & ΣΚΙΑΓΡΑΦΙΚΟ

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #97346  από ΒΕΡΟΝΙΚΑ
 Δευ Δεκ 02, 2013 2:04 pm
Καλησπερα.....Εχω πολλα συμπτωματα τησ ΣΚΠ εκανα μαγνητικη χωρις σκιαγραφικο βγηκε καθαρη αλλα μου ειπαν μετα καποιοι μαζι κι ο νευρολογος που πηγα οτι δεν δειχνει η ΣΚΠ χωρις σκιαγραφικο.....Πειτε μου τι ισχυει...Επισης εκανα και προκλητα δυναμικα και βγηκε αρνητικο κι αυτο.....
 #97347  από basilis361
 Δευ Δεκ 02, 2013 3:07 pm
ΒΕΡΟΝΙΚΑ έγραψε:Καλησπερα.....Εχω πολλα συμπτωματα τησ ΣΚΠ εκανα μαγνητικη χωρις σκιαγραφικο βγηκε καθαρη αλλα μου ειπαν μετα καποιοι μαζι κι ο νευρολογος που πηγα οτι δεν δειχνει η ΣΚΠ χωρις σκιαγραφικο.....Πειτε μου τι ισχυει...Επισης εκανα και προκλητα δυναμικα και βγηκε αρνητικο κι αυτο.....
απο οτι ξερω το σκιαγραφικο το χρεισιμοποιουν για να δουν εαν οι υπαρχουσες εστιες που βρηκαν ειναι ενεργες η οχι...εαν οι μαγνητικες σου βγηκαν καθαρες και δεν εδειξαν καποιες εστιες ,τι νοημα εχει το σκιαγραφικο ??
 #129612  από Kpoplistener
 Τετ Φεβ 14, 2018 3:13 am
Θέλω ων να μοιραστώ την εμπειρία μου σχετικά με την μαγνητική...αφού τελείωσε η μαγνητική ζαλιζομουν μετά πήγα σπίτι έκανα μπάνιο νιωθωντας πόνο στην σπονδυλική κάπως δευτερολεπτου και μετά ένιωθα τέτοια κωποση έκλειναν τα μάτια μου και έτσι ξάπλωσα και κοιμήθηκα μετα ξύπνησα γιατί έπρεπε να πίνω νερό να φύγει το υγρό αν και δεν μπορούσα να ξυπνήσω καλά ετσουζαν τα μάτια μου και μόλις σηκώθηκα όρθια στα πόδια μου τα ένιωσα τόσο αδύναμα που έπεσα στα γόνατα ήπια νερό μετά ξανά ξάπλωσα για ύπνο σηκώθηκα μετά τελείως πάλι νυσταγμενη πολύ και ένιωθα ζεστή επίσης το πρόσωπο μου ήταν κοκκινοπο λιγάκι
..έβαλα θερμόμετρο είχα ξεκινήσει δέκατα μετά είχα αναγουλα ..το βράδυ αργά ξάπλωσα κοιμήθηκα και σηκώθηκα απότομα με βήχα σαν να ημουν γριπομενη και είχα και λίγα φλεματα ..έβαλα μάσκα για να μην χειροτέρεψε πήγα στην τουαλέτα αφού ήπια μπόλικο νερό και έβγαζα λίγα ουρά ...μπορώ να πω ότι ανυσηχισα ...έχω και μια μικρή δύσπνοια...θέλω να ρωτήσω πόσο νερό χρειάζεται να πιει κάνεις για να αποβάλει το υγρό; Διότι δεν θέλω να έχω άλλο αυτές τις παρενέργειες :emojis-20:
 #129613  από Kpoplistener
 Τετ Φεβ 14, 2018 3:19 am
litsa έγραψε: Σάβ Οκτ 20, 2012 10:24 pm και η ασπιρίνη και το ντεπόν κακό κάνει όταν δεν το χρειαζόμαστε.. όταν πρέπει όμως

το παίρνουμε και δεν μιλάμε... :romance-kisscheek: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
Το ντεπον δεν έχει καμια απολύτως σχέση με τις παρενέργειες του σκιαγραφικου ή και των άλλων ενέσιμων φαρμακων για σοβαρές παθησεις..και σαφώς όλα τα φάρμακα έχουν παρενέργειες όταν δεν χρειάζονται άλλα κι αυτά που χρειάζονται έχουν και μάλιστα σοβαρες