• Αναζήτηση καλού νευρολόγου

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #28509  από kate2002
 Παρ Μάιος 28, 2010 6:03 pm
καλωσηρθατε, και όλα να πανε καλά. Αλλοι παλιοτεροι, θα σου πουνε για γιατρους. καπου στις συζητησεις υπαρχει και κατι σχετικο... γραψε και την περιοχη σας, μηπως καποιος μπορει να σας βοηθησει κοντα.
όλα να σας πανε καλα..
 #28513  από kate2002
 Παρ Μάιος 28, 2010 6:16 pm
απο την μικρη μου εμπειρια στους νευρολογους, και το οτι και γω ετσι εψαχνα οταν διαγνωστηκα, όοοοοοοοολοι ειπαν τα ιιιιιιιιιιιιιιιδια ακριβώς. το μονο που ηταν διαφορετικο ηταν ο τροπος που τα ειπανε και γενικοτερα η συμπεριφορα τους. και λογω της "ανθρωπιας" του κατελληξα στο γιατρο που με παρακολουθει.
(βεβαια υπαρχουν και κρετινοι-ασχετοι-"γιατροι", αυτους να αποφυγετε)...
 #28520  από Maraki28
 Παρ Μάιος 28, 2010 8:13 pm
Εμένα ο μοναδικός γιατρός που κατάλαβε τι έχω και δε με ταλαιπώρησε όπως πολλοί άλλοι βρίσκεται στο ΑΤΤΙΚΟ στο Χαϊδάρι. Μου μίλησε ευθέως για το τι μπορεί να συμβαίνει και το σημαντικότερο που δεν το βρίσκεις καθόλου εύκολα στις μέρες μας είναι ότι δεν υπάρχει κανένα ίχνος καιρδοσκοπίας απο πλευράς του. Δεν ξέρω αν σε βολεύει η περιοχή πάντως κάντε τον κόπο.
Το όνομά του είναι Βουμβουράκης και είναι Επίκουρος καθηγητής στο Πανεπιστήμιο Αθηνών.
Πάρε τηλ. στο 1035 να κλείσεις ραντεβού μαζί του στο νοσοκομείο.
 #28541  από sp-sofia
 Παρ Μάιος 28, 2010 10:52 pm
ευχομαι να σας πανε ολα καλα
και στο 1ο Νοσοκομειο ΙΚΑ στα Μελισσια
εχει καλους γιατρους
για κοιταξτε το
 #28639  από litsa
 Σάβ Μάιος 29, 2010 7:17 pm
αν εγραφες ελληνικά θα τα διαβάζαμε ...πιο εύκολα αυτά που μας λες.. :lol: :lol: :lol:
 #28643  από Vasso
 Σάβ Μάιος 29, 2010 8:19 pm
Επειδή το ίδιο ακριβώς συνέβαινε επί 6 περίπου χρόνια με τη μητέρα μου (ασαφείς απαντήσεις γιατρών και κυρίως καμία φαρμακευτική αγωγή όλα αυτά τα χρόνια, ενώ η κατάσταση επιδεινωνόταν), εμείς σαφή απάντηση πήραμε από το Γεννηματάς. Βέβαια ήταν λίγο απρόσωπα,αλλά βγάλαμε μια άκρη!
Καλή δύναμη.
 #28646  από FANTOMAS
 Σάβ Μάιος 29, 2010 8:34 pm
Καλός ή κακός νευρολόγος ΔΕΝ είναι το ζητούμενο , αρκεί να γίνει σωστά η αρχική διάγνωση και τα μεσα στην εποχή μας ειναι πολλά. Μεχρι εκεί όμως !!!

Το θέμα ειναι, απο εκει και περα τι ????????

Οι ''λύσεις'' ειναι στανταρ και τα ιδια θα σου πει ενας 3ετης φοιτητης της ιατρικής μεχρι ενας διευθυντης νευρολογικής κλινικής δηλαδη http://www.mssociety.gr/links/links.html
 #28695  από ΜΙΜΗ
 Κυρ Μάιος 30, 2010 2:18 pm
Καλησπέρα κ από μένα...Όπως ειπώθηκε στο Γεννηματά στην Αθήνα έχει γιατρούς ειδικά η διευθύντρια της νευρολογικής που επισκέφθηκα εγώ γτ αυτό που χρειαζόμαστε εμείς οι πάσχοντες είναι πάνω απ'όλα ψυχολογική στήριξη,αλλά κ στην Θεσσαλονίκη στο Αχεπα έχει πολλούς καλούς γιατρούς που ειδικεύονται σε αυτή την αρρώστεια ειδικά στη Β' Νευρολογική....Και εκ μέρους μου συγχαρητήρια για τον τρόπο που αντιμετωπίζεις την κατάσταση της κοπέλας σου...Σε χρειάζεται ίσως περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο τώρα......
 #28771  από alexia
 Δευ Μάιος 31, 2010 8:16 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙΣ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ.ΕΙΣΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΤΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΒΟΗΘΟΥΝ ΠΟΛΥ!ΤΥΧΕΡΗ Η ΚΟΠΕΛΙΑ ΣΟΥ!
ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΤΕ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ,ΤΗΝ Γ'ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΑΚΡΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ.
ΝΑ'ΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΙΑ ΣΟΥ.