• ΝΕΑ ΑΠΟ FAMPYRA

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #70750  από Ευανθία Καμινάρη
 Πέμ Απρ 26, 2012 2:06 pm
Οχι, καθόλου τραγικό δεν είναι να παίρνει κανείς και τρία και τέσσερα και παραπάνω χάπια. Σημασία έχει να τα παίρνει για κάποιο λόγο και πραγματικά, να του κάνουν δουλριά. Να έχει αποτέλεσμα, κι ας υπάρχει υποκείμενη νόσος. Πάντως το fampyra, και το sativex έξω δείχνουν να έχουν πολύ καλές προοπτικές, και λίγες παρενέργειες. Θα δείξει...Ελπίζω πάντως πολύς κόσμος να ωφεληθεί από τα συγκεκριμένα φάρμακα,και υπάρχουν και πολλά άλλα στα σπάργανα, που αντιμετωπίζουν όχι τόσο την πάθηση, αλλά τα συμπτώματα. :clap:
 #70759  από georgeand
 Πέμ Απρ 26, 2012 5:02 pm
ρε , παιδιά εγω θέλω να κάνω μια ερώτηση άσχετη με το θεμα(γιατι βλεπω οτι το post εχει εξελιχθεί παλι σε χενφικο) το fampyra πως το προμηθευόμαστε?
το γραφεί γιατρος του νοσοκομιου και το εγκρινει γιατρος του ικα?και μετα το κανεις εισαγωγή μεσου φαρμακείου?το πληρώνεις? και μετα περνεις τα χρήματα απο το ταμειο? ρωτάω ,γιατι τον αλλο μηνα εχω ραντεβού με πανεπιστ/κο γιατρο που θα με δει για πρώτη φορα με σκοπο να του πω να μου το γραψει, γιατι η γιατρός του ικα τις προαλες μου ελεγε άλλα "ντα άλλων :text-thankyouyellow:
 #70790  από Κώστας
 Παρ Απρ 27, 2012 12:37 am
georgeand έγραψε:ρε , παιδιά εγω θέλω να κάνω μια ερώτηση άσχετη με το θεμα(γιατι βλεπω οτι το post εχει εξελιχθεί παλι σε χενφικο) το fampyra πως το προμηθευόμαστε?
το γραφεί γιατρος του νοσοκομιου και το εγκρινει γιατρος του ικα?και μετα το κανεις εισαγωγή μεσου φαρμακείου?το πληρώνεις? και μετα περνεις τα χρήματα απο το ταμειο? ρωτάω ,γιατι τον αλλο μηνα εχω ραντεβού με πανεπιστ/κο γιατρο που θα με δει για πρώτη φορα με σκοπο να του πω να μου το γραψει, γιατι η γιατρός του ικα τις προαλες μου ελεγε άλλα "ντα άλλων :text-thankyouyellow:
ρίξε μια ματιά viewtopic.php?f=10&t=3047
Το παίρνεις χωρίς να πληρώσεις τίποτα με 0 συμμετοχή
 #70846  από J & W Grimm
 Σάβ Απρ 28, 2012 1:32 pm
Με τη Μένια και τη Δεσποινα τα είπαμε με ΠΜ... Αλλά και πάλι, χαρήκαμε πολύ, ας ελπίσουμε ότι η συνάντηση που ακυρώθηκε πέρσι τον αύγουστο να γίνει πραγματικότητα, τώρα που μπορείτε πλέον :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :greetings-clappingyellow:

Αρχές Μαρτίου πάντως, στα ειδικά ιατρεία του Αιγινήτειου, γνωστός αναπληρωτής εξέφρασε δυσπιστια, όχι τόσο για το FAMPYRA το ίδιο, αλλά με το γεγονός ότι "θα ρίχονταν να το συνταγογραφούν όοοολοι" ασχέτως αν το κάλυπταν οι ασφάλειες ή την όποια βεβαιότητα ώς προς τ'αποτελέσματα...

Υ.Γ.: Προσωπικά δεν το δοκιμάσαμε ποτέ, είχαμε την τυχη να μην υποστούμε τις δυσκολίες που αντιμετώπισε η Δεσποινα...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος J & W Grimm την Σάβ Απρ 28, 2012 2:56 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.