• ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΚΠ ..... Εν έτει 2012..

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #85514  από nikolaras
 Σάβ Φεβ 09, 2013 11:09 pm
billios έγραψε:Αυτα ειναι καλα νεα man,ευχομαι να πας ακομα καλλιτερα.
Δοκιμασε και λιγο pro evolution :-D

Εχω και το προ αλλα οι μ@λ@κες οι φιλοι μου δν παιζουν το κοψανε κ τυραννιεμαι με το φιφα γ@μησε με με τα ζωα :P
 #85524  από βικυ
 Κυρ Φεβ 10, 2013 11:35 am
Μπραβο βρε παιδι μου!!!!!!!!!!!!!!!!
Ωραιοτατα!!!!!!!!!!!!
Ευχομαι ακομα καλυτερα :happy-partydance:

υ.γ.Ωραιο παιχνιδακι ειναι το "God of war"
Σκοτωνεις πολυ κοσμο βεβαια,αλλα δεν βαριεσαι,στα ψεματα ειναι ολα αυτα :eusa-dance:
 #85529  από sofia13
 Κυρ Φεβ 10, 2013 12:26 pm
Mπράβο Κωνσταντίνα. Πόσο είχες και πόσο κατέβηκαν οι δείκτες ρε θηρίο;
Την πρώτη φορά τυχαία στις βοχημικές, μου βρέθηκε 730 χολ. και 710 τριγ. Κατευθείαν για
καρδιογράφημα έφυγα. Και η πλάκα είναι ότι με δούλευαν κιόλας , γιατί στο καρδιογράφημα,
οι ήχοι ήταν η πιο γνωστή επιτυχία του Τζίμυ Χέντριξ. Ροκού ως την καρδιά απεφάνθησαν.
Τώρα είμαι ακόμα με αγωγή, αλλά πρέπει να πάω πάλι για βιοχημικές και βαριέμαι.
Λες να συνετελέσθη κιόλας το Γεωργακοπουλικό θαύμα;
Θα αναφερθώ όταν έχω νεότερα.
bravo Κωνσταντίνα. :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :romance-kisscheek:
 #85597  από Κωνσταντίνα
 Δευ Φεβ 11, 2013 5:42 pm
sofia13 έγραψε:Mπράβο Κωνσταντίνα. Πόσο είχες και πόσο κατέβηκαν οι δείκτες ρε θηρίο;
Την πρώτη φορά τυχαία στις βοχημικές, μου βρέθηκε 730 χολ. και 710 τριγ. Κατευθείαν για
καρδιογράφημα έφυγα. Και η πλάκα είναι ότι με δούλευαν κιόλας , γιατί στο καρδιογράφημα,
οι ήχοι ήταν η πιο γνωστή επιτυχία του Τζίμυ Χέντριξ. Ροκού ως την καρδιά απεφάνθησαν.
Τώρα είμαι ακόμα με αγωγή, αλλά πρέπει να πάω πάλι για βιοχημικές και βαριέμαι.
Λες να συνετελέσθη κιόλας το Γεωργακοπουλικό θαύμα;
Θα αναφερθώ όταν έχω νεότερα.
bravo Κωνσταντίνα. :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :romance-kisscheek:
Σοφία μου έπαιρνα χάπι χοληστερίνης (Crestor 5mg)τα τελευταία 7 ή 8 ή 10 χρόνια δε θυμάμαι.Η χοληστερίνη μου λένε ότι είναι οικογενής(από τη μαμά).Στις βιοχημικές εξετάσεις που έκανα πάντα κειμενόταν μεταξύ 200 -285 περίπου, με το χάπι.
Με τις βιταμίνες του Γεωργακόπουλου και έπειτα από συζήτηση που είχα μαζί του(περί φιάσκου που έχει στηθεί γύρω από την αναγκαιότητα των στατινών), δοκίμασα να σταματήσω το χάπι.
Στις επαναληπτικές βιοχημικές η χοληστερίνη (χωρίς χάπι) κατέβηκε στο 240 με όριο το 200 και LDL 140 με όριο 130, τριγλυκερίδια 87 με όριο τα 165.
Ο "αρχηγός" έκανε κάτι διαιρέσεις από τις τιμές που προέκυψαν από τα αποτελέσματα και μου είπε να μην το ξαναπάρω, επειδή δεν υπάρχει κίνδυνος για την καρδιά μου.
Εγώ θα το ξαναελέγξω βεβαίως βεβαίως και θα ενημερώσω.
 #85865  από sofia13
 Κυρ Φεβ 17, 2013 1:04 pm
Και πάλι γειά σας.
Χθές βραδάκι επέστρεψα απο το ραντεβού με Γεωργακόπουλο. Για τα αποτελέσματα μεταβολομικού τεστ του συζύγου. Τον βρήκε υπεροξειδωμένο ,του τάπε ένα χεράκι και του
έδωσε διατροφή και μόνο 3 συμπληρώματα. Σε ερώτησή μου γιατί όχι διατροφή κι΄εγώ, μου
είπε ότι στα δικά μου αποτελέσματα φάνηκε ξεκάθαρα πόσο σωστά τρέφομαι, το μόνο πρόβλημα
ηταν το μλοκαρισμένο σύστημα και αυτό προσπαθεί να διορθώσει.
Παιδιά είναι ΘΕΟΤΗΤΑ ο άνθρωπος. Είχα επικοινωνήσει μαζί του λίγες μέρες πρίν και ζήτησα
συμβουλές για ένα οργανικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω 2 βδομάδες τώρα.
Χθές , μου είπε τι να κάνω για να διορθωθεί άμεσα, με κοίταξε και μου λέει:- Και τώρα πές μου
τι και ποιός σε στρεσάρησε τόσο πολύ ; Στρές και άγχος σου το δημιούργησε όλο αυτό, λέγε.
Πήγα να τον καθησυχάσω λέγοντας τα γνωστά , για τους γύρω παράγοντες κ.λ.π, δεν τότρωγε
με τίποτα. Μου είπε ότι περιμένει mail να του το γράψω αφού δεν μιλάω, (εννοείται ότι για τα
δικά μου δεν μιλάω ούτε πρόκειται) .
Μου έκανε φοβερή εντύπωση , πρώτη φορά τυχαίνει κάποιος , να με κοιτάει απλώς και να καταλαβαίνει ότι τραβάω ζόρι. ΘΕΟΤΗΤΑ και λίγο είναι!
Στο δε σύζυγο είπε ότι αν θέλει ακολουθεί τις οδηγίες του , αλλιώς το αργότερο σε 10 χρόνια θα
εμφανίσει διαβήτη τύπου β.
Πόσο επιστήμονας είναι γαμώτο; Διάφανες είναι οι ψυχές μας;
Βάλτα όλα και όλους πίσω, τη Σοφία πρώτα , είπε.
Δεν ξέρω αν μπορώ να το κάνω, αλλά και μόνο που κατάλαβε χωρίς λόγια και τζιριτζάτζουλες,
προσωπικά προσκυνώ :bow-yellow: .
Τον 'αλλο μήνα είναι πάλι το προσωπικό ραντεβού μου, αλλά παιδιά αυτός ο άνθρωπος με τρο-
-μάζει !
Προσοχή λοιπόν στη διατροφή IKTIST, Λιτσάκι εσύ ξέρω ότι προσέχεις, Κωνσταντίνα εσύ κι΄αν
είσαι τυπικότατη, Νίκο σε καλά χέρια πέσαμε μεγάλε, φίλε απο Κύπρο όλα καλά θα δείς,
παιδιά την αγάπη μου και τα ξαναλέμε.
:romance-kisscheek: :greetings-waveyellow:
 #85869  από Ιωάννα
 Κυρ Φεβ 17, 2013 2:05 pm
:)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ιωάννα την Σάβ Ιουν 22, 2013 1:43 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #86635  από sofia13
 Πέμ Φεβ 28, 2013 9:59 pm
Aγαπημένες φίλες και καλοί φίλοι των συμπληρωμάτων και βιταμινών σας χαιρετώ !
Τελευταία , νομίζω ότι μας πήρε και μας σήκωσε, σε θέμα υγείας .
Δυό απο μάς , η Κωνσταντίνα κι΄εγώ, δεν είμαστε και πολύ στα καλύτερά μας.
Οι 'αλλοι πώς πάτε; Litsa, IKTIST, Αμμόχωστος, Νίκο και υπόλοιποι;
Ρε παιδιά είναι ο κακός μας ο καιρός; είναι όλη αυτή η σαβούρα της πολιτικοοικονομικής κατάστα-
-σης; Τι γίνεται;
Πάνω που χοροπηδούσα η ντοπαρισμένη πολυβιταμινούχα, έφαγα ήττα ! Στα πρόθυρα ώσης με
βλέπω και πώς θα την ξεπεράσω -αν συμβεί- χωρίς γιατρούς που θέλουν να με χώσουν στα νέα
φάρμακά τους, αλλά με τίποτα εγώ γιατί δεν τα πιστεύω καθόλου;
Η Κωνσταντίνα όπως προσέξατε , είναι σε ύφεση τελευταία, εγώ αλλού βαρούν τα όργανα αλλού
γίνεται ο γάμος, 'εχασα και μεγάλο μέρος απ' το αιώνιο κέφι μου-δεν θα πεθάνουμε ποτέ, κουμπάρα νεκροθάφτη- , τώρα βλέπω τα χρώματα του δειλινού και βάζω τα κλάματα. Αν είναι
δυνατον..........
Γι΄αυτό ρωτάω εσάς πώς είστε. Πάνε όλα καλά; να σηκώσω κεφάλι;
Τώρα τι θα πείτε κι΄εσείς! όχι κάτσε και βούλιαζε;
Αλήθειες να μάθω θέλω, όχι παρηγοριές.
Αντε στρωθείτε και πείτε τα δικά σας ντέρτια ή χαρές. Χαρές ελπίζω και θέλω πολύ .
Αντε τα νέα σας επί χάρτου, γιατί να ξέρετε δαγκώνω κιόλας. Και που θα μου πάτε, κάπου θα σας
πετύχω και δαγκώνω άγρια, άντε........ :romance-kisscheek: :teasing-neener: :teasing-tease: :happy-bouncymulticolor: :teasing-tease: :greetings-waveyellow:
 #86638  από litsa
 Πέμ Φεβ 28, 2013 10:09 pm
λόγια παρηγοριάς γιοκ!!!
μας τελείωσαν!!

κοίτα μπορεί να φταίει και ο καιρός - λέω εγώ τώρα-
ΑΛΛΑ, το μεγάλο μυστικό είναι οτι ΠΡΕΠΕΙ να του στείλεις μνμ και να του πεις τι αισθάνεσαι...

ίσως να χρειάζεσαι μία ψιλοδιόρθωση... την οποία μόνο εκείνος ξέρει τι και πως...
οπότε βουρ για ένα μνμ...

εγώ είμαι καλύτερα από πριν, δεν θα πάω για δουλειά...................

προσέχω βέβαια διατροφή κτλ κτλ

είναι και αυτός ο τρόπος ένας συνεχής καθημερινός αγώνας.....

αναμονή εντυπώσεων και από άλλους.... !
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 31