• Νέα υποτροπη

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #132543  από Μαιρη909
 Πέμ Φεβ 06, 2020 10:06 am
Γεια σας είχα την προηγούμενη εβδομάδα μια νέα υποτροπή με αδυναμία στο αριστερό χέρι δεν μπορώ να το κουνισω όπως πριν κ στο δεξί μάτι είναι θολό μπήκα για κορτιζόνη την Κυριακή 2γρ.δευτερα άλλα δύο κ τρίτη 1 .δεν έχω δει καμία διαφορά προς το καλύτερο τι να περιμένω ρε παιδιά ?
 #132545  από Στάθης
 Πέμ Φεβ 06, 2020 11:27 am
Μαιρη909 έγραψε: Πέμ Φεβ 06, 2020 10:06 am Γεια σας είχα την προηγούμενη εβδομάδα μια νέα υποτροπή με αδυναμία στο αριστερό χέρι δεν μπορώ να το κουνισω όπως πριν κ στο δεξί μάτι είναι θολό μπήκα για κορτιζόνη την Κυριακή 2γρ.δευτερα άλλα δύο κ τρίτη 1 .δεν έχω δει καμία διαφορά προς το καλύτερο τι να περιμένω ρε παιδιά ?
Είναι πολύ νωρίς, θα δράσει η κορτιζόνη και μάλιστα λένε ότι για την οπτική νευρίτιδα βοηθάει πάρα πολύ. Οπότε κάνε λίγο υπομονή, προσπάθησε επίσης να είσαι κινητική (π.χ. ήπιο 10λεπτο περπάτημα όποτε μπορέσεις) για να μεταβολίζεται το φάρμακο καλύτερα στον οργανισμό σου και να δράσει γρηγορότερα.
 #132548  από Στάθης
 Πέμ Φεβ 06, 2020 12:45 pm
Μαιρη909 έγραψε: Πέμ Φεβ 06, 2020 11:49 am Ευχαριστώ πολύ
Παρακαλώ, εύχομαι γρήγορα περαστικά & καλή δύναμη !!!
 #132558  από nadia21
 Δευ Φεβ 10, 2020 12:05 am
Καλησπέρα Μαίρη...έχω και εγώ την δεύτερη υποτροπή μου εδώ και μία εβδομάδα στο δεξί μάτι οπτική νευρίτιδα, μου είπανε εννοείται για κορτιζόνη αλλά δεν πήρα, ούτε πρόκειται να πάρω διότι στρώνει και μόνο του...προσωπική μου γνώμη από την εμπειρία που είχα την πρώτη φορά όσων αφορά το μάτι πάντα είναι να μην έπαιρνες κορτιζόνη..εγώ την είχα πάρει μάρτιο και το μάτι μου εστρώσε ιούνιο όποτε δώρο άδωρο...τζάμπα όλη η ταλαιπώρια. Εύχομαι να γίνεις γρήγορα καλά :emojis-11: :emojis-11: :emojis-11:
 #132561  από Μαιρη909
 Δευ Φεβ 10, 2020 1:35 pm
Εγώ πήρα κορτιζόνη γιατί ήταν κ το χέρι μου που ήταν κάπως αλλά ακόμα διάφορα δεν έχω δει η αλήθεια είναι .περιμένω θα. Δείξει τι να πω.ειχα 1 χρόνο που δεν είχα κάνει υποτροπή κ ήρθαν όλα μαζί χαχαχαχα.