• Γαστροστομία

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #132222  από mpampis
 Κυρ Νοέμ 10, 2019 8:05 pm
Παρακαλώ πολύ ,
Αν κάποιος έκανε γαστροστομία για να σιτίζεται από εκεί λόγω μη κατάποσης , θα ήθελα να μου πει σε ποιο Νοσοκομείο την έκανε και ποιος γιατρός του την έκανε.
Βασικά ψάχνω για έναν καλό Γαστρεντερολόγο γι΄αυτόν τον λόγο.
Ευχαριστώ.
 #132236  από Kpoplistener
 Πέμ Νοέμ 14, 2019 2:35 pm
Λοιπόν το πρώτο ειναι το διαβαλκανικό της Θεσσαλονίκης αλλά είναι κάπως ακριβό. Πάντως λένε ότι είναι πολύ εξυπηρετικό στους πελάτες

https://www.iatriko.gr/el/tmima/gastren ... o-0?cl=614

Στο δεύτερο ειναι ένας εξαιρετικός γεστρεντερολογος σύμφωνα και με τις κρητικές , άμα θες επισκεψου τον
Σίγουρα θα Πρέπει να κάνεις μια εξέταση εννοείται πως σε αυτή την εξέταση σου βάζουν ένα σπρέι αναισθητικό στο στομα για να μην νιώθεις
Αυτο λογικά θα κοστίζει , αλλά να το ζητήσεις λόγο ότι εάν δεν ζητήσεις θα είναι η εξέταση πνιχτικη. Πέρα από αυτό δεν γνωρίζω εάν είναι χειρουργός αλλά σίγουρα θα σου προτείνει κάτι.

https://www.google.com/search?q=%CF%87% ... 9570134553


Εύχομαι να βοηθησα λίγο ..τις καλύτερες ευχές μου ! :smile-flower: :smile-star: καλό κουράγιο και παλι
 #132294  από mpampis
 Τετ Δεκ 04, 2019 7:49 pm
Σ΄ Ευχαριστώ πολύ .
Ευχές για καλές γιορτές .
 #132295  από Kpoplistener
 Πέμ Δεκ 05, 2019 12:45 am
mpampis έγραψε: Τετ Δεκ 04, 2019 7:49 pm Σ΄ Ευχαριστώ πολύ .
Ευχές για καλές γιορτές .
Να είσαι καλά! Εύχομαι να πεις τα καλύτερα νεα ..κατάλαβα πως έχεις πρόβλημα με την δυσφαγια
.. ευχομαι τα καλύτερα ειλικρινά ο Θεός μαζί σου
 #132553  από mpampis
 Παρ Φεβ 07, 2020 2:05 pm
Καλησπέρα.
Κάναμε την γαστροστομία 13-12-019 και έχω να πω αυτά............!
1ον Σαν διαδικασία κράτησε 15...λεπτά ?
2ον Σε σχέση με το levin καμία σχέση ΄Εκείνο ήταν άστο να πάει.......!
Τώρα τρώει κανονικά , τρώει τα πάντα και δεν την ενοχλεί ΚΑΘΟΛΟΥ και έβαλε και κάποια κιλά που είχε χάσει .
3ον Θέλει λίγη φροντίδα - καθαριότητα στο σημείο και τιποτ΄ άλλο .
4ον Αυτό θα αλλάζει κάθε εξάμηνο περίπου , κάτι που μπορούμε και εμείς οι ίδιοι να το κάνουμε αν θέλουμε .
5ον Παραμονή στο νοσοκομείο 2 ημέρες γιατί εμείς το ζητήσαμε αλλιώς μία μέρα .
6ον Η γαστροστομία έγινε σε ιδιωτικό Νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης .

Δόξα τον Θεό . Πήγαν όλα καλά !
 #132554  από mpampis
 Παρ Φεβ 07, 2020 3:50 pm
Kpoplistener έγραψε: Πέμ Δεκ 05, 2019 12:45 am
mpampis έγραψε: Τετ Δεκ 04, 2019 7:49 pm Σ΄ Ευχαριστώ πολύ .
Ευχές για καλές γιορτές .
Να είσαι καλά! Εύχομαι να πεις τα καλύτερα νεα ..κατάλαβα πως έχεις πρόβλημα με την δυσφαγια
.. ευχομαι τα καλύτερα ειλικρινά ο Θεός μαζί σου
Καλησπέρα.
Κάναμε την γαστροστομία 13-12-019 και έχω να πω αυτά............!
1ον Σαν διαδικασία κράτησε 15...λεπτά ?
2ον Σε σχέση με το levin καμία σχέση ΄Εκείνο ήταν άστο να πάει.......!
Τώρα τρώει κανονικά , τρώει τα πάντα και δεν την ενοχλεί ΚΑΘΟΛΟΥ και έβαλε και κάποια κιλά που είχε χάσει .
3ον Θέλει λίγη φροντίδα - καθαριότητα στο σημείο και τιποτ΄ άλλο .
4ον Αυτό θα αλλάζει κάθε εξάμηνο περίπου , κάτι που μπορούμε και εμείς οι ίδιοι να το κάνουμε αν θέλουμε .
5ον Παραμονή στο νοσοκομείο 2 ημέρες γιατί εμείς το ζητήσαμε αλλιώς μία μέρα .
6ον Η γαστροστομία έγινε σε ιδιωτικό Νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης .

Δόξα τον Θεό . Πήγαν όλα καλά !
 #132676  από Kpoplistener
 Κυρ Μαρ 15, 2020 1:22 am
Ειλικρινά καλό κουράγιο και καλή δύναμη .. συγνωμη για την καθυστερημένη απάντηση..εγώ όμως καταλαβαίνω ότι είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάει τώρα..δεν θα ευχηθώ αισιοδοξία ούτε θα πω λόγια του αέρα το μόνο που εύχομαι κυρίως σε εκείνη αλλά και σε εσάς είναι η ευλογία του Θεού να σας συντροφεύει σε όλη σας την ζωή και να σας χαρίσει δύναμη με την ευλογία του Αγίου Πνεύματος Του.. και εύχομαι να μπορέσει που όλα γίνονται με την ευλογία Του Θεού , να απελευθερωθεί από αυτή την κατάσταση. Και πάλι καλή δύναμη να είστε καλά , καλό σας βράδυ