• Εξάντληση -θολούρα

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #129991  από Γιωτα
 Τρί Μάιος 08, 2018 5:28 pm
Καλησπέρα παιδιά τις τελευταίες μέρες μετά από έντονο στρες στην δουλειά έχω 2-3 μέρες που νιώθω πολύ εξαντλημενη. Νιώθω το κεφάλι μου βαρύ και κάθε πρωί το αριστερό μου πελμα μουδιαζει για λίγη ώρα και μετά περνάει. Αν και χωρίς διάγνωση ακόμα καταλαβαίνω πως όλα αυτά εκεί οφείλονται. Αυτό που θα ήθελα μου πείτε είναι πως και αν αντιμετωπιζεται το βαρύ κεφάλι. Τα παυσιπονα έχουν αποτέλεσμα ?ή απλά περιμένω να περάσει μόνο του ?ευχαριστώ πολύ
 #129992  από manolo
 Τρί Μάιος 08, 2018 7:05 pm
Ξεκούραση χρειάζεται και πάρε βιταμινεςb και μαγνήσιο και γυμναστική ,αγχολυτικη είναι και η yoga που κάνω τρεις φορες την βδομάδα,και με ανακουφίζει απο το άγχος,καλη δυναμη!!!
 #130002  από Γιωτα
 Τετ Μάιος 09, 2018 11:30 pm
Ευχαριστώ για την απάντηση σου, έχω αρχίσει να σκέφτομαι πολύ σοβαρά την γιόγκα. Σε έχει βοηθήσει ?δεν έχω ιδέα τι ακριβώς κάνεις εκεί. Αλλά αν βοηθάει να αποβαλω το άγχος θα ξεκινήσω
 #130004  από manolo
 Πέμ Μάιος 10, 2018 3:49 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Η YOGA ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΤΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ,ΔΗΛΑΔΗ ΟΧΙ ΑΕΡΟΒΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΡΗ,ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΠΝΟΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΣΚΗΣΕΩΝ ΓΥΜΝΑΖΕΙΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ,ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΧΑΛΑΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΥΣ,ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ,ΕΜΜΟΝΕΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΕΡΧΕΣΑΙ ΣΕ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΔΗΛ,Ο ΝΕΥΡΙΚΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΙΟ ΗΡΕΜΟΣ,ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ,ΕΓΩ ΚΑΝΩ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΖΩ ΜΕ ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ,ΓΥΜΝΑΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΩ,ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΚΟΝΤΡΟΛΑΡΕΤΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ,ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙς ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ,ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΑΝ ΦΙΛΤΡΟ ΤΑ ΠΕΡΙΤΤΑ ΤΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙς ΚΑΙ ΚΡΑΤΑς ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ,ΚΑΛΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙς ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙς ΤΑ ΟΦΕΛΗ ΤΗς.
ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ,ΕΙΝΑΙ ΤΗς ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗς ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ,ΣΤΟ INTERNET EXEI ΜΕΓΑΛΗ ΓΚΑΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.
www.youtube.com/watch?v=Ptg7WLbtlu4
ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙς ΡΩΤΑ ΜΕ..
 #130040  από Tsipanian
 Δευ Μάιος 21, 2018 8:09 pm
Θολούρα θολούρα θολούρα!!!! Και εγώ! Από παιδί! Δεν ήξερα πως είναι από την ακατανομαστη!!! Αυτές τις ημέρες με διέλυσε... Σε συνδυασμό με μια ίωση, φόρτο εργασίας και ένα πολύ σοβαρό προσωπικό πρόβλημα που περνώ ούτε η γιόγκα, ούτε ζουμπα, ούτε b, d, κλπ δε βοηθούν!!!!
Το μυστικό είναι ανασύνταξη μυαλού... Επαναφορτιση! Διαγραφή.. Ψυχραιμία... Πάμε παρακάτω... Ιεράρχησε προτεραιότητες! Αυτό θα κάνω και εγώ από αύριο γιατί σήμερα κάθε προσπάθεια ήταν ανεφικτή! :smile-crying: :emojis-6:
 #130041  από manolo
 Δευ Μάιος 21, 2018 11:47 pm
Σωστα τα λες ,προτιστος ανασύνταξη του εσω ευατου μας,η,yoga κτλ ειναι βοηθητικα εργαλεία για να επιτευχθεί η αναγεννηση!
 #130073  από Tsipanian
 Παρ Ιουν 01, 2018 8:25 pm
manolo έγραψε: Δευ Μάιος 21, 2018 11:47 pm Σωστα τα λες ,προτιστος ανασύνταξη του εσω ευατου μας,η,yoga κτλ ειναι βοηθητικα εργαλεία για να επιτευχθεί η αναγεννηση!
Σωστά manolo! Από τη θολούρα μου η προηγούμενη μου απαντηση ήταν πάρα τονισμένη! Ανέφικτη λοιπόν η προσπάθεια χωρίς ανασύνταξη! Προσπαθούσα να βρω το κουράγιο να πάω 9 η ώρα για γυμναστική! Θα πάω με τη θολούρα μου....!!!!! :smile-rofl: :emojis-6: