• Το έχετε πάθει και εσεις αυτό;

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #129833  από Kpoplistener
 Παρ Απρ 06, 2018 12:32 am
Γεια σας με ανυσηχει ένα περιστατικό με την υγεία μου καταρχήν είναι ήδη διαγνωσμένη με σκοπό έχω 6 χρόνια που την έχω μέχρι τώρα ..ξαφνικά σηκονωμε ένα πρωί και νιώθω ενα τράβηγμα στο αριστερό μου χέρι και λίγο πόνο στην μασχάλη από κάτω ...το έχω ξανά πάθει και με είχε περάσει τότε σε δύο μέρες...τέλος πάντων περίμενα δύο μέρες σταμάτησε να με ενοχλεί το χέρι σαν τράβηγμα που είχα αλλά προχώρησε ως πόνος πίσω στην αριστερή ομοπλατη όχι όλη σε ένα σημείο.. ..αφού μου το είχε τρίψει η μητέρα μου...ομως χειροτερεψα ειχα πόνο στην μασχάλη από κάτω νευρικό και δεν μπορούσα να αναπνεύσω καλά γιατί οπότε επερβα εισπνοή πονουσα κοιμήθηκα με δυσκολία μετά το πρωί σηκώθηκα αποτομα με τον πόνο καθώς πήρα μια βαθιά ανάσα (αλλά κόπηκε κάπως από τον πόνο) σήμερα (έγινε αυτό) περιμένω μέχρι τις 11:00 μιπως με περνούσε..αλλά δεν μπορούσα ούτε να μιλήσω καλά πήγα στην μητέρα μου και την ειπα με δυσκολία ότι πονάω ..με ετριψε λίγο με μια αλοιφή μου έδωσε ένα παναντολ και μετά αφού είδαμε ότι ήμουν στα ίδια λιγα λεπτά πιο μετά μου έδωσε 1/3 κορτιζόνη σε χαπακι ...δεν θέλω να πάω για εισαγωγή και να με πλακώσουν εκεί στις κορτιζόνες για αυτό κ ήπια από το σπίτι...ακόμα υποφέρω τώρα το βράδυ ...εσείς πάθατε κατι παρόμοιο ;;; Σας παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα είναι σοβαρό :smile-sweating:
 #129886  από eleni POL
 Παρ Απρ 13, 2018 10:11 pm
Kαλησπέρα , χρονια πολλα ,
καταρχην πρεπει να επικοινωνησεις με το γιατρο σου.Ειναι κατι γνωστο σε ολους φανταζομαι ,οι πονοι πανε κι ερχονται,αναλογα που βρισκεται το θεμα του καθενος,λεω οτι απλα μεταφερεται μεχρι να φυγει,αλλα μπορει ο γιατρος να σου δωσει καποια ανακουφιση.H δυσκολια στην αναπνοη ειναι σοβαρο θεμα και δε πρεπει να περιμενεισ απλα, και μονο η αγωνια σου αυτη κακο κανει γενικα.
 #130083  από Kpoplistener
 Τετ Ιουν 06, 2018 9:11 am
Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου το εκτιμώ...ξερεις δεν θεωρούν την δύσπνοια ούτε την δυσπεψία πάνω μου συμπτώματα της νόσου.. λένε ότι δεν έχω εστίες εκεί όπου θα έπρεπε να επιρεασουν την αναπνοή και την πέψη. Μου είπαν ότι ντεκε καλά είναι από το ανχος ...ενώ παλιά με ξανά έπιασε χωρίς να ανχωθω και μάλιστα κάθε βράδυ για πολλές μέρες αλλά δεν το έδινα σημασία..όμως τώρα καταλαβα ότι δεν είναι τόσο αθώα τα πράγματα...δεν ξέρω ...τώρα δεν έχω δύσπνοια αλλά έτσι κι αλλιώς τσάμπα τ αναφέρω στον ιατρό μου