• Σύμπτωμα ή κάτι άλλο ?

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #129488  από Γιωτα
 Πέμ Ιαν 18, 2018 6:38 pm
Καλησπέρα ομάδα!
Θέλω να ρωτήσω για κάτι που αισθάνομαι τον τελευταίο μήνα. Νιώθω στην αριστερή μου πατούσα σε συγκεκριμένο σημείο αμέσως μετά την καμαρα σαν να πατάω κάτι σαν να υπάρχει κάτι, το νιώθω το πρωί πιο έντονα και μέσα στην μέρα έρχεται και φεύγει. Σε επικοινωνία μου με τον γιατρό μου, μου είπε ότι θα το δούμε όταν έρθει η ώρα της μαγνητικης. Θα ήθελα να ρωτήσω αν είχατε κάτι παρόμοιο;πρέπει να πάω για μαγνητική; Η επόμενη μαγνητική μου είναι τον Μάρτιο. Ακόμα είναι δυνατόν να συμβαίνει σε συγκεκριμένο σημείο, δεν θα έπρεπε να είναι σε όλο το πελμα ή όπως συνήθως στα δάχτυλα ?τι λέτε ?
 #130606  από Aguilar
 Δευ Οκτ 15, 2018 1:27 am
Περιέγραψέ το λίγο πιο αναλυτικά αυτό, αν θες... Εγώ έχω στο ίδιο πάντα σημείο του αριστερού ποδιού, μετά την καμάρα, ένα.. "τσίμπημα" να το πω; "βελόνιασμα"; Σαν να περπατάς ξυπόλυτος πάνω σε βράχια το καλοκαίρι και σε κάποιο βήμα σου κόβεσαι λίγο στην πατούσα από τις αιχμηρές πέτρες.. Το έχω συχνά-πυκνά τώρα τελευταία, αφότου μου εμφανίστηκε η ΣκΠ.
Υπόψιν ότι θυμάμαι να το παθαίνω και πριν 10 και πριν 20 χρόνια και κάθε φορά αναρωτιόμουνα που στο καλό βρέθηκε βελόνα και την πάτησα. Άρα μπορεί και να μην έχει σχέση με ΣκΠ (ή να έχω από παλιά την ΣκΠ :)) - αν και ολιγοκλωνικά έχω προς το παρόν αρνητικά που συνηγορεί στο ότι δεν την είχα από παλιά την ΣκΠ.