• ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #94392  από costas1968
 Παρ Σεπ 13, 2013 5:26 pm
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ.ΕΧΩ ΣΚΠ ΑΠΟ ΤΟ 1992 (ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕς ΜΕ ΙΝΤΕΡΦΕΡΟΝΕς...) ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2008 ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΕΤΡΕΧΑ,ΠΕΡΠΑΤΑΓΑ ΠΟΛΥ ΟΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΟ 2008 ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΠΟΔΙΑ ΠΕΡΑΣΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ 2010 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΑΜΠΑΝΕΒΑΣΜΑΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΒΑΔΙΣΗ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΟΝΤΑΝ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΒΙΤΑΜΝΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΔΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΑΙΓΙΝΕΙΤΕΙΟΥ (ΒΑΣΙΚΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ..) ΡΕΜΠΙΦ 22.
ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ 35% ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΩ.
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΦΑΝΕΙ ΑΦΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ (ΔΕΝ ΤΡΕΧΒ ΒΕΒΑΙΑ) ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΣΕΡΝΩ..ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ 26 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ.
Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ:ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΠΟΥΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΣΘΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΩ Ή ΤΣΑΜΠΑ ΘΑ ΤΡΥΠΙΕΜΑΙ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..
 #94393  από GTi
 Παρ Σεπ 13, 2013 5:38 pm
Αν έχω καταλάβει σωστά όλα τα φάρμακα, μα όλα, σταθεροποιούν ή τουλάχιστον προσπαθούν σ' αυτή τη κατεύθυνση την όποια κατάστασή μας και καθυστερούν ή τουλάχιστον προσπαθούν τις όποιες ανεπιθύμητες εξελίξεις.
 #94394  από ΑΝΝΑ59
 Παρ Σεπ 13, 2013 5:45 pm
Ολα τα φαρμακα υποσχονται ......ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ της σκπ :greetings-waveyellow:
 #94395  από costas1968
 Παρ Σεπ 13, 2013 5:51 pm
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.
ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΝΟΣΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΩΣΗ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ (ΑΝΑΛΟΓΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ ΤΗΣ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑΣ..) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΜΕΝΑ ΟΤΙ ΟΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ.
Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ.ΑΛΗΘΕΙΑ?ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΤΙ ΛΕΝΕ?ΤΗΑΝΚΣ
 #94397  από billios
 Παρ Σεπ 13, 2013 7:01 pm
GTi έγραψε:Αν έχω καταλάβει σωστά όλα τα φάρμακα, μα όλα, σταθεροποιούν ή τουλάχιστον προσπαθούν σ' αυτή τη κατεύθυνση την όποια κατάστασή μας και καθυστερούν ή τουλάχιστον προσπαθούν τις όποιες ανεπιθύμητες εξελίξεις.

Κι εγω το ιδιο εχω καταλαβει.