• ψηφιακή όραση

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #94959  από nanablue
 Πέμ Σεπ 26, 2013 9:02 pm
καλησπέρα παιδιά, είχα ένα επεισόδιο πριν 2 μήνες και η όραση μου από το ένα ματι είχε γίνει ψηφιακή, δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ. είχε αλλάξει η φωτεινότητα στο 1 μάτι και γενικώς τα μαύρα και τα άσπρα τα έβλεπα πιο έντονα.
Αυτό πέρασε με medrol αλλά πιστεύω ότι η όραση υπέστη μικρή αλλαγή. Σας έχει τύχει;

:greetings-waveyellow:
 #94966  από fillcinefil
 Παρ Σεπ 27, 2013 1:58 am
Δώσ'του τον χρόνο του.
 #94984  από Φαίδρα
 Παρ Σεπ 27, 2013 12:02 pm
Καλησπέρα!
Δεν έχω πάθει το συγκεκριμένο με τη φωτεινότητα που λες, αλλά γενικά η οπτική νευρίτιδα αφήνει κάποιες φορές μόνιμες βλάβες. Άλλοτε πιο μικρές κι άλλοτε πιο μεγάλες. Ενδέχεται όμως να θέλει ακόμη το χρόνο του όπως σου λέει ο fillcinefil, αφού έχουν περάσει μόνο 2 μήνες. :greetings-waveyellow:
 #94986  από nanablue
 Παρ Σεπ 27, 2013 1:38 pm
ευχαριστώ πολύ :greetings-waveyellow:
 #95055  από kath
 Κυρ Σεπ 29, 2013 6:44 pm
Νομιζω οτι καταλαβαινω τι εννοεις.'ψηφιακα' βλεπει το αριστερο μου ματι επειτα απο οπτικη νευριτιδα το 2005, κ σιγουρα ειναι η πιο καταλληλη λεξη που μπορω να χρησιμοποιησω :) ..Μεσα στα χρονια σιγουρα υπηρχε βελτιωση δν εχει επανελθει ομως τελειως.