• πρηξιμο στα δαχτυλα

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #76769  από aggeliki
 Τετ Αύγ 29, 2012 10:00 am
Καλημερα σας!! Εδω και μερικες ημερες τα δαχτυλα μου εχουν πρηστει και με
πονανε ,σε σημειο να μην μπορω να τα κλεισω . Απο τι λετε οτι μπορει να oφειλεται;
 #76774  από ΑΝΝΑ59
 Τετ Αύγ 29, 2012 10:33 am
aggeliki έγραψε:Καλημερα σας!! Εδω και μερικες ημερες τα δαχτυλα μου εχουν πρηστει και με
πονανε ,σε σημειο να μην μπορω να τα κλεισω . Απο τι λετε οτι μπορει να oφειλεται;
:greetings-waveyellow: Καλημερα Αγγελικη !!!!! Μαλλον, πρεπει να σε δει ενας ρευματολογος!!!!!!!! Αυτο, πιστευω οτι ειναι το καλυτερο !!!!!!
 #76788  από billios
 Τετ Αύγ 29, 2012 2:36 pm
ΑΝΝΑ59 έγραψε:
aggeliki έγραψε:Καλημερα σας!! Εδω και μερικες ημερες τα δαχτυλα μου εχουν πρηστει και με
πονανε ,σε σημειο να μην μπορω να τα κλεισω . Απο τι λετε οτι μπορει να oφειλεται;
:greetings-waveyellow: Καλημερα Αγγελικη !!!!! Μαλλον, πρεπει να σε δει ενας ρευματολογος!!!!!!!! Αυτο, πιστευω οτι ειναι το καλυτερο !!!!!!


Ναι ναι,μηπως αισθανεσαι τις κλειδωσεις σου [γονατα-αγκωνες-καρπους] πρησμενες?
Σα να εχουν υγρο? Η μεση σου ειναι οκ?
 #76848  από aggeliki
 Πέμ Αύγ 30, 2012 7:43 pm
Παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!! :-D Η μεση μου ειναι καλα,απλα τα δαχτυλα μου με πονανε πολυ, και οι εξετασεις που εκανα στον ρευματολογο δεν εδειξαν κατι.
Μου ειπε απλα πως πρεπει να το πω στην γιατρο οταν θα παω να κανω ρεμπιφ.
 #76853  από Π.Μ79
 Πέμ Αύγ 30, 2012 8:50 pm
Αγγελική, γενικώς μία από τις παρενέργειες της ιντερφερόνης, είναι η κατακράτηση υγρών.
Στα δάκτυλα των χεριών και των ποδιών, στην περιοχή του αστραγάλου και σε σπάνιες περιπτώσεις στην κοιλιά και στα μπούτια, υπάρχουν οιδήματα, τα οποία δημιουργούν πόνο.

Μίλα το με το γιατρό σου αυτό.
 #76856  από aggeliki
 Πέμ Αύγ 30, 2012 9:50 pm
δυστυχως την γιατρο μου ειναι δυσκολο να την βλεπω οποτε την χρειαζομαι,εχω κλεισει ραντεβου αλλα φοβαμαι πως μεχρι τοτε επιδεινωθει η κατασταση.
 #76861  από aggeliki
 Πέμ Αύγ 30, 2012 11:08 pm
συγνωμη για πριν εκανα λαθος!!
τισαμπρι κανω αυτη τη στιγμη!!! :(