• Ερώτηση για νευραλγία τριδύμου

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #67390  από eleni POL
 Δευ Φεβ 06, 2012 12:52 pm
Καλημερα ,περαστικα να ειναι ...

εμενα δε μου εχουν συμβει ακομη αλλα παιρνω θαρρος απο ενα φιλο μου που το εχει χρονια .στο βαθμο που το εχει η Αννα 59.
τα τελευταια 2 χρονια του κανουν αδρανοποιηση των υπευθυνων νευρων .
περναει για καποιο διαστημα μου λεει ,οταν ειναι ανεκτος ο πονος χρησιμοποιει κατι αυτοκόλλητα ολοκληρα η μισα που του εχει δώσει η γιατρος που του κανει την θεραπεία αυτή .του ειπε ομως να μην τα χρησιμοποιει και πολυ γιατι ειναι νωρις ακομη.

ξερω οτι οι πονοι ειναι φοβεροι εγω δε θα το σκεφτομουνα καθόλου για την " απονευρωση"

συγνωμη που δε ξερω πιο πολλα να βοηθησω...
 #67392  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Φεβ 06, 2012 1:07 pm
:text-thankyouyellow: :text-thankyouyellow: :text-thankyouyellow: Σε μας, που η νευραλγια τριδυμου :twisted: οφειλεται στη σκπ, δεν βοηθουν οι...απονευρωσεις και οι αλλες επεμβατικες μεθοδοι !!!! Σε μερικους ''τυχερους'' , φερνουν αποτελεσμα τα φαρμακα !!!!! Σε μενα,δυστυχως, οχι!!! Απλως, ευχομαι να μην εχω κρισεις :twisted: Τη μονιμη ενοχληση,που εχει πια εδραιωθει για τα καλα, προσπαθω να την αντεξω..... :sad-roulette:ΚΑΙ...δεν ειναι μονο του τριδυμου...!!!! Με τα χρονια...αρχισε να συνοδευεται και απο νευραλγια....γλωσσοφαρυγγικου νευρου... :sad-roulette:
 #67400  από Μαρία
 Δευ Φεβ 06, 2012 3:52 pm
ωχ τι είναι τουτο?
Δεν το χω ξανακούσει
 #67401  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Φεβ 06, 2012 4:05 pm
:scared-eek: Αστο καλυτερα !!!! Ενα μονο σου λεω !!!!! Μονο σε εκεινους που μας ταλαιπωρουν, δηλαδη στην κυβερνηση ''μας'' και ειδικα σε εκεινους που εμπλεκονται σε θεματα ''υγειας και προνοιας'',ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΙΩΣΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ...ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ......... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 #67417  από EFFIE
 Δευ Φεβ 06, 2012 8:42 pm
ΑΝΝΑ59 έγραψε::scared-eek: Αστο καλυτερα !!!! Ενα μονο σου λεω !!!!! Μονο σε εκεινους που μας ταλαιπωρουν, δηλαδη στην κυβερνηση ''μας'' και ειδικα σε εκεινους που εμπλεκονται σε θεματα ''υγειας και προνοιας'',ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΙΩΣΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ...ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ......... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
 #67432  από eleni POL
 Τρί Φεβ 07, 2012 10:16 am
παντως Αννα 59 ο φιλος μου ειναι 18 χρ σκπ και παρακολουθειται στα γιαννενα στο πανεπ νοσοκ. τελευταια φορα που πηγε δεν μπορουσε να μιλησει και να καταπιεί,
ποιος λεει οτι δε βοηθαει? το χω δει...μηπως να το ψαξεις λιγο ακομη?? :techie-studyingbrown:
 #84624  από ΝΙΚΗΤΑΣ
 Πέμ Ιαν 24, 2013 12:57 pm
Η μητέρα μου, που είναι ηλικίας 70 ετών περίπου, πάσχει από νευραλγία τριδύμου, και αν και υποβλήθηκε σε θερμοπληξία, αλλά και σε θεραπεία με βελονισμό και φάρμακα ομοιοπαθητικά εξακολουθεί να υφίσταται πόνους στο κεφάλι. Παρακαλώ θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει κάποιο ομοιοπαθητικό φάρμακο, το οποίο θα μπορούσε κάποιος να μου συστήσει ως καλό γι΄αυτή τη πάθηση. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Νικήτας



:scared-shocked:
EFFIE έγραψε:
navona43 έγραψε:Γεια σε όλους και τις καλύτερες μου ευχές, για το νέο έτος!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποιος απο εσάς, έχει αντιμετωπίσει
το πρόβλημα της νευραλγίας τριδύμου.
Προκειται για πόνο στα ούλα, ο οποίος με ταλαιπωρεί απ'το καλοκαίρι.
Τον αντιμετωπίζω με χάπια, ηρεμεί, περνάει, αλλά σε κανά μήνα
ξαναγυρίζει πίσω. Και μάλιστα, όταν επιστρέφει, νιώθω τον πόνο
σε διαφορετικό σημείο της γνάθου, μία δεξιά, μία αριστερά.

Απο τον Ιούνιο που άρχισε αυτή η ενόχληση, έχει επιστρέψει δύο φορές
και μ'έχει κουράσει πολύ.

Πείτε μου αν κάποιος-α το έχει επίσης συναντήσει και
πως το αντιμετώπισε.
Ευχαριστώ
Γιώργος
καλησπερα Γιωργο!!
ακριβως τα ιδια κ εγω με την κυρα δασκαλα (ΑΝΝΑ59)
Απλα μεσα και στην δικια μου ατυχια ημουν τυχερη που μου κρατησε κανα χρονο περιπου.
Η κλασσικη θεραπεια ειναι neyrontin, lyrica, saroten.Πηρα και εγω αρκετα δυνατα φαρμακα αλλα επαιρνα και ομοιοπαθητικα ταυτοχρονα, τωρα δε ξερω πραγματικα πιο βοηθησε απ ολα αυτα, εχει φυγει απλα εχουν μεινει και μενα καποια ιχνη οπως ακριβως λεει κ η αννα, που τις πιο πολλες φορες δεν υπαρχουν, απλα λογω του αγχους μου μου χτυπανε το δοντακι!!!
υπομονη θελει Γιωργο γιατι οποιαδηποτε αγωγη και να κανεις τα αποτελεσματα σταδιακα θα τα βλεπεις, δεν ειναι κατι που παιρνεις ενα χαπακι και τελειωνει!!Δυστυχως ουτε αυτο...
 #84660  από Fontas
 Πέμ Ιαν 24, 2013 9:32 pm
Γεια σας, υπεφερα απο νευραλγια τριδυμου και ο ιατρος που με βοηθησε ειναι ο κυριος Δημητριος Κουντουρης (Ηροδοτου και Καρνεαδου 3, Κολωνακι).
 #84661  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Ιαν 24, 2013 10:20 pm
Fontas έγραψε:Γεια σας, υπεφερα απο νευραλγια τριδυμου και ο ιατρος που με βοηθησε ειναι ο κυριος Δημητριος Κουντουρης (Ηροδοτου και Καρνεαδου 3, Κολωνακι).
:text-welcomewave: Fontas !!!!!!! Γλιτωσες οριστικα απο τη νευραλγια τριδυμου ??? Εισαι τυχερος !!!! Πώς εγινε ????? :greetings-waveyellow:
 #84672  από Γιάννης
 Παρ Ιαν 25, 2013 8:10 am
Όλοι οι υποστηρικτές του συγκεκριμένου δρυϊδη ποστάρουν μια φορά και μετά παίρνουν τον πούλο. Οι συνταγές των μαγικών του φίλτρων είναι μυστικές. Ίσως, στο μέλλον, κάποιοι Uderzo και Goscinny ενημερώσουν τις επόμενες γενιές.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7