• ΚΑΨΙΜΑΤΑ...

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #57367  από MAPA
 Δευ Αύγ 01, 2011 10:59 am
Καλημέρα!καλή βδομάδα και καλό μήνα!
Εδώ και χρόνια έχω καψίματα στο γοφό.Ερχεται και φεύγει.Καποτε το ξεχνάω και κάποτε είναι πολύ έντονο.Ο οστεοπαθητικός λέει οτι ειναι μυικός πόνος.Αλλος μου είπε οτι προερχεται από τη μέση.Η ταχύτητα αίματος είναι πάντα αυξημένη.Ο γιατρός μου λέει οτι αν είχα κακοήθεια θα είχα κι αλλα συμπτώματα (σημειώνω οτι η μαμά μου όταν είχε καψίματα στο γοφό είχε κανει μετάσταση στα οστά).Αυτό με οδηγεί στο να μην κάνω μαγνητική στο σημείο εκείνο από φόβο...
Να θεωρήσω οτι είναι συμπτωμα της σκληρυνσης?Θα με βοηθήσει να μου πείτε ναι!
Αυτά ήθελα να μοιραστώ...Σας ευχαριστώ
Ουφ...
 #57369  από Π.Μ79
 Δευ Αύγ 01, 2011 11:18 am
MAPA έγραψε: (σημειώνω οτι η μαμά μου όταν είχε καψίματα στο γοφό είχε κανει μετάσταση στα οστά).Αυτό με οδηγεί στο να μην κάνω μαγνητική στο σημείο εκείνο από φόβο...
MAPA έγραψε:Να θεωρήσω οτι είναι συμπτωμα της σκληρυνσης?Θα με βοηθήσει να μου πείτε ναι!
Αγαπητή Μάρα, θα σε βοηθήσουμε καλύτερα αν σου πούμε την αλήθεια. Ο στρουθοκαμηλισμός δε βοήθησε ποτέ κανέναν.
Να πας να κάνεις μία μαγνητική ή να πας σε ένα ορθοπαιδικό σοβαρό να εξετάσει κλινικά με τεστ τους μύες του ισχίου να δει αν έχουν οποιαδήποτε παθολογία.

Ποτέ να μη θεωρείς κάτι, πρέπει να είσαι 100% σίγουρη για να το δεχτείς.
Οπότε για να δεις τι γίνεται πρέπει να το κοιτάξεις.

Με το να γυρνάς το βλέμμα αλλού, δε βοηθάει σε κάτι.
 #57373  από maestro
 Δευ Αύγ 01, 2011 1:15 pm
MAPA έγραψε:Καλημέρα!καλή βδομάδα και καλό μήνα!
Εδώ και χρόνια έχω καψίματα στο γοφό.Ερχεται και φεύγει.Καποτε το ξεχνάω και κάποτε είναι πολύ έντονο.Ο οστεοπαθητικός λέει οτι ειναι μυικός πόνος.Αλλος μου είπε οτι προερχεται από τη μέση.Η ταχύτητα αίματος είναι πάντα αυξημένη.Ο γιατρός μου λέει οτι αν είχα κακοήθεια θα είχα κι αλλα συμπτώματα (σημειώνω οτι η μαμά μου όταν είχε καψίματα στο γοφό είχε κανει μετάσταση στα οστά).Αυτό με οδηγεί στο να μην κάνω μαγνητική στο σημείο εκείνο από φόβο...
Να θεωρήσω οτι είναι συμπτωμα της σκληρυνσης?Θα με βοηθήσει να μου πείτε ναι!
Αυτά ήθελα να μοιραστώ...Σας ευχαριστώ
Ουφ...
Καλώς τη Μαρα, χρονια και "ζαμανια" που λένε..!
Εύχομαι να είναι όλα καλα και αυτα που σε απασχολούν, ανώδυνα!!!

ΥΓ
Και φυσικα συμφωνω με τον προλαλήσαντα...
Οπωσδηποτε να το ψαξεις..!!!
 #57376  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Αύγ 01, 2011 3:11 pm
Καλησπερα ,καλο μηνα !!!!!! Μαρα,συμφωνω με τους δυο προλαλησαντες και επαυξανω !!!!!!....Νοιωθω κι εγω καψιματα συχνα,σε διαφορα μερη των ποδιων...ερχονται και φευγουν....Δεν τα εχει αξιολογησει κανενας νευρολογος ,μεχρι τωρα....Εσυ,ψαξτο....!!!!!! :greetings-waveyellow:
 #57378  από litsa
 Δευ Αύγ 01, 2011 3:44 pm
εγώ θα κάνω λίγο παραπάνω τον γιατρό αυτή τη φορά..

λοιπόν εγώ εχω καψίματα εδώ και τρία χρόνια.... στα χέρια κυρίως ...ακόμα και το λαπιτόπι αμα ζεσταθεί ...εγω ...καιγομαι.. :obscene-hanged:

την πρώτη χρονιά όταν το έπαθα, και αφού περασε ένα καλοκαίρι καμένο .....
πήγα το φθινόπωρο στον γιατρό και μου είπε αδύνατον...

και όμως εγώ καιγόμουν σε διάφορα σημεία...
τι ήταν?

κάπου κάποια βλάβη ...που τροφοδοτούσε τα συγκεκριμένα σημεία... και καιγόμουνα....

Στα λέω για να ηρεμήσεις...και να μην πολυαγχώνεσαι...
ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ.... :romance-heartsthree: :romance-heartsthree: :romance-adore:
 #57381  από Νικος
 Δευ Αύγ 01, 2011 3:59 pm
Μονο και μόνο για να σου φύγει σαν ιδέα καλό θα ήταν να τις κάνεις τις εξετάσεις κατά πάσα πιθανότητα κάποιο σύμπτωμα είναι που κάνει που και που την εμφάνιση του, μην το αφήσεις όμως
μαγνητικές έχουμε κάνει άπειρες τι είναι άλλη μια?