• kai pali zestiiiiiiiiii

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #56975  από EFFIE
 Πέμ Ιούλ 21, 2011 8:50 pm
passenger έγραψε:Εγω στους 30 παθαινω αναφλεξη.
http://www.skepdic.gr/Entries/Alpha/ayt ... aflexi.htm
:angry-extinguishflame:
δηλαδη τι γινετε??? ζεσταινομαστε και πιο πολυ εξ αιτιας της σκλυρηνσης??
η απλα κ η ζεστη μας εχει γινει εμμονη??
 #56992  από passenger
 Παρ Ιούλ 22, 2011 12:14 pm
Εχει μεγαλη σχεση με την ΣΚΠ, και αν η ΣΚΠ εχει σχεση με τα αγγεια τοτε εχει σχεση και με τα αγγεια. Δυστηχως η δικη μας αντοχη στη ζεστη ειναι μικροτερη απο τους αλους....
 #57000  από litsa
 Παρ Ιούλ 22, 2011 2:56 pm
έχει χαλάσει ο θερμοστάτης μας..!! :obscene-hanged:
 #57041  από EFFIE
 Σάβ Ιούλ 23, 2011 1:14 am
podiki έγραψε:Οι στενώσεις στα αγγεία προκαλούν τη ΣΚΠ , η ζέστη επιβαρύνει το κυκλοφορικό , διαβασε τα σχόλια του άρθρου , είναι πιο εμπεριστατωμένα .
και πως μπορουμε δηλαδη εμεις να ενισχυουμε το κυκλοφορικο μας ωστε να μας κανει ν αντεχουμε περισσοτερο χωρις να φοβομαστε τι θα μας κανει η ζεστη?
δηλαδη η ζεστη ειναι αιτια ωσης η απλα μας χαλαει εκεινη την ωρα??
 #57044  από ΑΝΝΑ59
 Σάβ Ιούλ 23, 2011 1:29 am
.....εγω....συνεχιζω το :obscene-smokingpimp: ....για να μη :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: ...... :greetings-waveyellow:
 #57046  από ΑΝΝΑ59
 Σάβ Ιούλ 23, 2011 1:50 am
podiki έγραψε:πίστεψέ με αν το κόψεις δεν θα πάθεις τίποτα , κι αλλοι το κόψανε δεν καναν έτσι , μετά θα λες δοξα σοι ο Θεος που απαλλάχτηκα απο δαυτο . Επίσης όπως έχεις εμπεδώσει το κάπνισμα στερεί οξυγόνο από το κεφάλι σου που είναι ήδη υποοξυγονομένο και τώρα με τη ζέστη ακόμη χειρότερη υποξία . Κοφ'το όσο είναι καιρός , μην πάθεις καμιά ζημιά μ αυτό το δηλητήριο
:romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: ενταξει...ποντικακι.... :text-thankyouyellow:
 #57048  από EFFIE
 Σάβ Ιούλ 23, 2011 8:18 am
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:.....εγω....συνεχιζω το :obscene-smokingpimp: ....για να μη :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble: ...... :greetings-waveyellow:
κ εγω ετσι νομιζα οτι θα σαλταρω χωρις τσιγαρο αλλα νιωθω εστω κ ενα μηνα κομενο μετα απο 20 χρονια οτι εχω κανει τον πιο μεγαλο αθλο στη ζωη μου και τον χαιρομαι!!
Αννα εφαγα ενα παγωτο τουμπανο εχτες κ λογω της κορτιζονης εχω φρικαρει οχι για το ζαχαρο γιατι δεν εχω αλλα για τα κιλα.Ποσο πειραζει???γιατι εχω αδυνατησει κ παρ ολο το χαλι μου το χαιρομαι πολυ αυτο!!! :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl:
ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ!!
 #57061  από ΑΝΝΑ59
 Σάβ Ιούλ 23, 2011 1:15 pm
....αφου το ηθελε η ψυχουλα σου το παγωτο....δεν πειραζει για μια φορα....Δεν θα τρως και καθε μερα....Ετσι?????Αδυνατιζω ,κι εγω με την κορτιζονη....το μονο ''καλο'' της ,ισως.....Το Πασχα ημουν σε χαπια μεντρολ,μετα απο τριημερη ενδοφλεβια....Εφαγα τα παντα αναλατα....Ομως,τη μαγειριτσα αναλατη δεν την μπορουσα...εβαλα αλατακι,λοιπον,την αλλη μερα ξυπνησα πρισμενη....αλλα το ευχαριστηθηκα....Προσεχοντας ,μετα και πινοντας πολυ νερο ξεφουσκωσα....Πρωτη φορα που ''παρανομησα''....στα 15 χρονια παθησης....Ε!!!!!ανθρωποι ειμαστε... :romance-kisscheek:
 #57063  από soulla
 Σάβ Ιούλ 23, 2011 1:48 pm
ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ 15 ΚΙΛΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ...ΤΩΡΑ ΟΜΩς ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ (Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ)ΑΡΧΙΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ?????ΔΩΣΤΕ ΙΔΕΕς :violence-hammer: