• ΣΚΠ, Αγχος ή κάτι άλλο???? Please Help!!!

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #57243  από κωστας
 Πέμ Ιούλ 28, 2011 2:45 pm
Γεια σου φιλε kakophonix δεν ξερω αν αυτα που περιγραφεις ειναι ιδεα αλλα στη θεση σου θα το εψαχνα και'γω και οχι μονο σε νευρολογους θα πηγαινα και σε εναν φυσιατρο(βοηθανε πολυ περισσοτερο) ισως και καποιον παθολογο!Τα συμπτωματα που αναφερεις μου φενεται πολυ δυσκολο να ειναι απ'το μυαλο σου...εξετασεις δεν ειναι μονο μαγνητικες...νομιζω κατα την γνωμη μου καλο θα ηταν να πας και σε αυτους τους γιατρους που προανεφερα!!!
 #57246  από kakophonix
 Πέμ Ιούλ 28, 2011 3:13 pm
Ευχαριστώ για την συμβουλή σου φίλε μου,αλλά με ποια κατέυθυνση να απευθυνθώ σε αυτους τους γιατρούς??Εννοώ οτι στο νευρολόγο πάω για να δώ αν είναι ΣΚΠ ή κάποιο άλλο νευρολογικό πρόβλημα, στους άλλους θα πάω για να το ψαξω με την ίδια κατέυθυνση ή για κάποια άλλη πάθηση?
 #57253  από κωστας
 Πέμ Ιούλ 28, 2011 7:38 pm
H σκπ εχει δεκαδες συμπτωματα για να μην πω εκατονταδες,αναφερεις μουδιασματα-μυικους σπασμους-αισθημα κοπωσης,δεν ξερω ισως ειναι κυκλοφοριακο προβλημα ισως πρεπει να κανεις καποιο μυογραφημα,υποθεσεις κανω πηγαινε σε καποιον ειδικο εκτος απο νευρολογο οπου εκει οπως ειπες το εψαξες υποθετω οτι υπαρχουν και αλλα προβληματα υγειας με αυτα τα συμπτωματα και γι'αυτο παμε σε γιατρους...πρωτα για διαγνωση και μετα για καποια θεραπεια...καλο ψαξιμο!!!
 #57254  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Ιούλ 28, 2011 7:51 pm
ΚΑΚΟΦΩΝΙΙΙΙΙΙΞΞΞΞΞΞΞ !!!!!! Στα ειπε και ο κωστας....Στα λεμε ολοι εδω και μερες....Πηγαινε σε ενα ΚΑΛΟ γενικο γιατρο !!! Ακομα κι αν εχεις κατι.....αυτο δεν ειναι σκπ !!!!!!! Μη βασανιζεσαι ! Ασε τους νευρολογους.....Πηγαινε αλλου !!!!!!.....η κοπελια σου τι λεει ??? Προσεχε ,καϋμενε μου , μη της γυρισει το ματι.....και.....ψαξει....για αλλες πορτοκαλιες....που κανουν πορτοκαλια.... :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :romance-kisscheek:
 #57387  από kakophonix
 Δευ Αύγ 01, 2011 4:30 pm
Μίλησα με τον γιατρό και του είπα οτι τρέμουν τα χέρια μου , μου ζήτησε να πάω απο εκεί και μου είπε οτι δεν έχει καμμία σχέση λέει να εξακολουθώ να μην ανησυχώ και μου έδωσε να πίνω 2 φακελάκια την ημέρα μαγνήσιο να συνεχίσω με τα lyrica και να σταματήσω τα neurobion και να τα ξαναπούμε σε 1 μήνα.. Του είπα αν πρέπει καποια στιγμη να ξανακάνω mri εγκεφάλου και μου είπε οτι δεν υπάρχει κανένας λόγος...Έκανες και είναι καθαρή μου είπε!!! Τι να πώ ακολουθώ την συνταγή του χωρίς κάποια ιδιαίτερη βελτίωση μέχρι στιγμής και βλέπουμε. Σε κάποια φάση του λέω μήπως χρειάζετε να δώ κανα γιατρό ψυχολόγο-ψυχίατρο και μου είπε θα το σκεφτούμε όταν ξαναβρέθούμε, προφάνως ανάλογα με το ποσο σκατα θα είμαι... Υποθέτω οτι ο γιατρός δίνει χρόνο στο όλο θέμα για να δεί πως και τι θα γίνει και να πράξει ανάλογα.
 #57389  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Αύγ 01, 2011 4:46 pm
Ειδες ? Στα ειπε και ο γιατρος !!!! Αληθεια,τι σε κανει να πιστευεις οτι, θα εισαι το ιδιο σκατα,οταν ξαναπας........Τι ???????? :think:
 #57390  από pelopidas
 Δευ Αύγ 01, 2011 4:56 pm
κακοφωνιξ, επειδη δεν στο εχουμε πει ακομη κι επειδη ισως πραγματικα εχεις αυτα τα συμπτωματα, που ειναι συμπτωματα χενφα, πηγαινε να κανεις και εναν υπερηχο στον Λιαση γαι χενφα. Αν δεν εχεις τιποτα κι απο εκει, τοτε ξεχασε το!
 #57393  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Αύγ 01, 2011 5:12 pm
kakophonix έγραψε:Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι η ΧΕΝΦΑ, είναι κάτι σαν σκπ ? Αντιμετωπίζετε??
ΟΧΙ ΡΕ !!!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΠ !!!!! Ειναι φραγμενες ΦΛΕΒΕΣ !!!!!! Κανε αυτο που σου ειπε ο Πελοπιδας!Τι λυσσα κακια σε εχει πιασει με τη σκπ....... :romance-kisscheek:
 #57394  από kakophonix
 Δευ Αύγ 01, 2011 5:19 pm
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:
kakophonix έγραψε:Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι η ΧΕΝΦΑ, είναι κάτι σαν σκπ ? Αντιμετωπίζετε??
ΟΧΙ ΡΕ !!!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΠ !!!!! Ειναι φραγμενες ΦΛΕΒΕΣ !!!!!! Κανε αυτο που σου ειπε ο Πελοπιδας!Τι λυσσα κακια σε εχει πιασει με τη σκπ....... :romance-kisscheek:

Καλά ντε μην δαγκώνεις :) :) ,που να τα ξέρω όλα αυτα... Και πόσο κάνει αυτή η εξέταση?? Μπορείς να την γράψεις μέσα απο το ικά???
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8