• ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΧΕΡΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΩΣΗ

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #50174  από litsa
 Δευ Μαρ 28, 2011 7:11 pm
περαστικά Σούλλαααααααααααααα

περαστικά Λένα!!!!!!!

περαστικά blacksand!!!!!!

όλο το σύμπαν να είναι μαζί σας!!! :romance-heartsthree: :romance-heartsthree: :romance-heartsthree:
 #50180  από elena
 Δευ Μαρ 28, 2011 8:48 pm
περαστικά σε όλους!!!τι έγινε βρε παιδιά?σας μάτιασαν?
soulla τι συνέβη?τι έπαθες? :think:
 #50190  από anni
 Δευ Μαρ 28, 2011 10:07 pm
περαστικα σε ολους...
soulla μου υπομονη.........γρηγορα μα πολυ γρηγορα να γινουν ολα καλα...... :pray: :romance-kisscheek:
 #50194  από pelopidas
 Δευ Μαρ 28, 2011 10:22 pm
sou έγραψε:Eκτός από το ότι είναι από μόνη της μια ορμόνη του στρες, οδηγεί και σε έκκριση αδρεναλίνης και άλλων ορμονών που θα εκκρίνονταν αν έβλεπες 100 αρκούδες να έρχονται πεινασμένες κατά πάνω σου. Είναι δυνατόν να κοιμηθείς ή να μην είσαι εντελώς τσιτωμένος;

Θα χαλαρώσεις όταν τη σταματήσεις. Ίσως χρειαζόμαστε και τη συνεισφορά του Πελοπίδα στη συζήτηση ώστε να μην υποθέτουμε βλακείες απο μόνοι μας.

παρων!
κορτιζονη= ορμονη του stress (οπως ειπες)
κανει υπεριδιεγερση, υπερενταση και νιωθεις ικανος να σηκωσεις ενα βουνο, αν εισαι υγιης και την παρεις
εχω ξαναπει οτι ειναι αναβολικο
ολοι οι πρωταθλητες παιρνουν κορτιζονη πριν τους αγωνες
αν παθεις αλλεργικο σοκ, παιρνεις κορτιζονη
φερνει και αυπνια - εμενα τουλαχιστον παντα
εχει ομως παντα δραση, γιατι μειωνει την φλεγμονη παντου
ειτε πιστευετε στη χενφα ειτε πιστευετε οτι η σκπ ειναι αυτοανοση,
να ξερετε οτι η κορτιζονη εχει παντα αποτελεσμα
(και βεβαια και για τις δυο θεωριες υπαρχει μια εξηγηση)
προσοχη στο αλατι και την ζαχαρη οσο την παιρνετε (υπαρχουν οδηγιες και σε αλλο θεμα)
καλυτερα να τα κοψετε τελειως για λιγες μερες

γενικα η δοση 1000 mg την ημερα ενδοφλεβια εχει πολυ καλυτερη δραση απο τα χαπακια -που ειναι και πολυ μικροτερη δοση

και κατι τελευταιο, την κορτιζονη κανονικα δεν την σταματας αποτομα (οταν την παιρνεις καιρο, ας πουμε μηνες), αλλα σταδιακα

εχει ομως αποδειχτει οτι στο σχημα 1000 mg την ημερα για τρεις ή πεντε ημερες μπορεις να την διακοψεις τελειως χωρις προβλημα

περαστικα, θελει λιγο υπομονη!
 #50199  από kath
 Δευ Μαρ 28, 2011 11:24 pm
Πολλα περαστικα σε ολους κ απο εμενα κ υπομονη.Αυτες τις μερες καταλαβαινω κ εγω καπως το αριστερο μου ποδι λιγο αδυναμο που κ που.Μπορει να πω βλακεια αλλα μηπως αυτη την εποχη ειμαστε γενικα πιο ευαισθητοι?Δεν ξερω κιολας,αλλα καπου το ειχα διαβασει κ το εχω στο μυαλο μου γιατι θυμαμαι οτι η πρωτη μου ωση ηταν πριν χρονια κοντα στο Πασχα.Τραυμα μου εχει μεινει