• ΙΛΛΙΓΓΟΣ

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #9229  από Giota
 Κυρ Σεπ 27, 2009 8:06 pm
ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΩΣΗ ΜΕ ΙΛΛΙΓΓΟ?
 #9230  από LL--MM
 Κυρ Σεπ 27, 2009 8:15 pm
Πώωωως!!! και με πολλές διαβαθμίσεις: Ημουν στο νοσοκομείο και μερικές φορές έπρεπε να ...στηριχτώ στον καρδιογράφο για να περάσω από την άλλη του διαδρόμου... Αλλά επειδή μόλις είχα κάνει αφαίρεση οστεοσύνθεσης, που να φανταστώ ότι υπήρχε θέμα ώσης;;; :x Αυτά τα έμαθα με τη διάγνωση :cry: :cry: :cry: Δύο χρόνια πρίν, όταν είχε σπάσει το πόδι μου και κράταγα τα δεκανίκια μετα την οστεοσύνθεση, μπορούσα να περπατάω 20, 30, ή 50 βήματα στη σειρά, και να μή μπορώ να κουνήσω καθόλου μετά... Ιδίως στο ασανσέρ, δεν τολμούσα να στηρίξω τα δεκανίκια, είχα την αίσθηση ότι θα έπεφτε ο θάλαμος κάτω απ' τα πόδια μου... Και άλλα πολλά, φαιδρά και μή :evil:

Καλό κουράγιο!!! :D
 #9231  από Lena
 Κυρ Σεπ 27, 2009 8:18 pm
ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ Μ ΧΕ ΓΙΝΕΙ Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ, ΚΡΑΤΗΣΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΕΧΕΙΣ ΙΛΙΓΓΟ?
 #9233  από Giota
 Κυρ Σεπ 27, 2009 8:33 pm
NAI EDV K 4 EBDOMADES.ΠΙΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ
 #9234  από popi
 Κυρ Σεπ 27, 2009 8:38 pm
γεια σου Γιωτα. Ναι ,πριν απο 2 χρονια το καλοκαιρι ειχα ιλιγγο για πρωτη φορα, πηγα σε ΩΡΛ, μου εκανε ειδικες εξετασεις, συνεπερανε οτι δεν ακουω απο το ενα μου αυτι!!!, πηγα στον νευρολογο μου, μου ειπε οτι ειναι συμπτωμα της σκληρυνσης(εχω μαλλον secondary progressive, δεν ειχα ποτε ως τωρα ωσεις ) πηγα και σε μια ομαδα αλλων νευρολογων και μου ειπαν πως ειναι απλα αυχενικο!!!. Μη μπορωντας να βγαλω ακρη το αφησα, και ενω ηταν πραγματι ασχημο, ειδικα στην οδηγηση,περασε .Βεβαια ο δικος μου νευρολογος μου ειχε προτεινει καποιο φαρμακο,δεν το πηρα ομως δεν θυμαμαι ποιο ηταν.
 #9235  από Giota
 Κυρ Σεπ 27, 2009 8:40 pm
H AKOH ΕΠΑΝΗΛΘΕ
 #9236  από popi
 Κυρ Σεπ 27, 2009 8:42 pm
δεν ξερω αν με ρωτας ,αλλα παντα ακουγα κ ακουω την καρφιτσα που πεφτει!
 #9237  από Giota
 Κυρ Σεπ 27, 2009 9:05 pm
MOY THN ΔΙΝΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΥΤΙ.
 #9239  από Lena
 Κυρ Σεπ 27, 2009 9:35 pm
ΠΟΠΗ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 2ΠΑΘΟΥΣΑ ΜΟΡΦΗ? ΔΙΟΤΙ Σ'ΑΥΤΗΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΟΥΝΤΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΟΙ ΩΣΕΙΣ
 #9241  από Giota
 Κυρ Σεπ 27, 2009 10:13 pm
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΛΙΓΗ ΖΑΛΑΔΑ Κ ΨΙΛΟΒΟΥΛΩΜΕΝΟ ΑΥΤΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΕΛΙΟΣ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΣΤΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ Ο ΙΛΙΓΓΟΣ.