• ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΝΝΑΒΗ: ΠΩΣ ΘΕΡΑΠΕΥΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ, ΠΑΙΔΙΚΗ ΕΠΙΛΗΨΙΑ

  • Η ιατρική χρήση της κάνναβης στην πολλαπλή σκλήρυνση. Λάδι κάνναβης, Sativex, CBD, THC, hemp oil, κανναβέλαιο.
Η ιατρική χρήση της κάνναβης στην πολλαπλή σκλήρυνση. Λάδι κάνναβης, Sativex, CBD, THC, hemp oil, κανναβέλαιο.
 #110852  από Στάθης
 Παρ Μάιος 08, 2015 8:49 pm
Νίκος_76 έγραψε:Πιστεύω λοιπόν ότι αν βγει φάρμακο σπρευ χαπι ενεση που κάνει καλό δε με ενδιαφέρει αν έχει THC, όπως δε με ενδιαφέρει τι έχουν μέσα τα άλλα φάρμακα.
Δεν σε ενδιαφέρει τι έχουν μέσα τα άλλα φάρμακα;

Φίλτατε Νικ, η λογική λέει ότι καλό είναι να σε ενδιαφέρει τι έχουν μέσα τα φάρμακα που παίρνεις.

Περί τα υπόλοιπα περί θολούρων κτλ, για παράδειγμα αν επικεντρωθούμε στην θολούρα του Αλκόολ που ξεκληρίζει οικογένειες στους δρόμους, και η θολούρα του τσιγάρου που ξεκληρίζει οικογένειες από τον καρκίνο , η θολούρα της ιατρική κάνναβης μοιάζει μηδαμινή, εννοείται για ενήλικους. Για ανήλικους είναι έγκλημα η χρήση αλλά σε μορφή λαδιού στο εξωτερικό χρησιμοποιείται πολύ.

Ιατρική κάνναβη για ασθενείς με Σκλήρυνση κατά πλάκας.
αυτό μελετάμε εδώ μέσα Νίκο. Μην μπερδεύεις οπισθοδρομικές τακτικές περί χασικλίδων... και ας πάρουμε μια γεύση για θεραπευτικές εμπειρίες ανθρώπων, που για μένα είναι η μόνη ουσία.
https://www.youtube.com/results?search_ ... e+slerosis

Και σε παρακαλώ, προσπάθησε να μπεις στην λογική του "Πίστευε και Ερεύνα..." θα σου κάνει πολύ καλό, και θα βοηθήσεις και εμάς.
 #110857  από Νίκος_76
 Παρ Μάιος 08, 2015 10:33 pm
Στάθης έγραψε:
Νίκος_76 έγραψε:Πιστεύω λοιπόν ότι αν βγει φάρμακο σπρευ χαπι ενεση που κάνει καλό δε με ενδιαφέρει αν έχει THC, όπως δε με ενδιαφέρει τι έχουν μέσα τα άλλα φάρμακα.
Δεν σε ενδιαφέρει τι έχουν μέσα τα άλλα φάρμακα;

Φίλτατε Νικ, η λογική λέει ότι καλό είναι να σε ενδιαφέρει τι έχουν μέσα τα φάρμακα που παίρνεις.

Περί τα υπόλοιπα περί θολούρων κτλ, για παράδειγμα αν επικεντρωθούμε στην θολούρα του Αλκόολ που ξεκληρίζει οικογένειες στους δρόμους, και η θολούρα του τσιγάρου που ξεκληρίζει οικογένειες από τον καρκίνο , η θολούρα της ιατρική κάνναβης μοιάζει μηδαμινή, εννοείται για ενήλικους. Για ανήλικους είναι έγκλημα η χρήση αλλά σε μορφή λαδιού στο εξωτερικό χρησιμοποιείται πολύ.

Ιατρική κάνναβη για ασθενείς με Σκλήρυνση κατά πλάκας.
αυτό μελετάμε εδώ μέσα Νίκο. Μην μπερδεύεις οπισθοδρομικές τακτικές περί χασικλίδων... και ας πάρουμε μια γεύση για θεραπευτικές εμπειρίες ανθρώπων, που για μένα είναι η μόνη ουσία.
https://www.youtube.com/results?search_ ... e+slerosis

Και σε παρακαλώ, προσπάθησε να μπεις στην λογική του "Πίστευε και Ερεύνα..." θα σου κάνει πολύ καλό, και θα βοηθήσεις και εμάς.
Στάθη το ότι θες να ξερεις τι έχει μέσα ένα φάρμακο είναι καλό αλλά εγώ δεν είμαι γιατρός ούτε αισθάνομαι. Το τι μου προσφαίρει το φάρμακο με ενδιαφέρει, ποιος το έχει πιστοποιήσει ποιος το έχει ελέγξει και αν είναι κοινά αποδεκτό και χρησιμοποιείται και από αλλους και αυτό γιατί δε θέλω να είμαι πειραματόζωο.
Το τι μελετάμε εδώ μεσα εχω μεγάλες ενστάσεις όμως. Πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί. Σε link που έστειλες λοιπον αναφέρεται και για νομιμοποίηση ψυχαγωγικής χρήσης και για αυτοκαλλιέργεια και για αποπινικοποίηση χρήσης. Εγώ είμαι ξεκάθαρος, εσύ με μπερδεύεις. Βέβαια πετάνε και ενα θεραπευτική χρήση ουσιαστίκά χρησιμοποιούν την ασθένειά μας και μετά θα λέμε πως γεμισε ο τοπος τσιγαριλίκια. Τα ρώτησε ο Γιάννης αυτά αλλά δεν απαντησε κανείς.
Προσωπικά λοιπόν πιστεύω και ξαναγράφω αφού εγώ το θέμα το έχω καταλάβει καλά και θέλω να είμαι ξεκάθαρος
Οτι αποδειχθεί ας προμηθεύεται απο τον γιατρό και το φαρμακείο για θεραπεία και απλά όταν είναι έτοιμο τέτοιου είδους φάρμακο θα έρθει και εδώ. Για το sativex δεν διαφωνώ αλλά μη το χρησιμοποιούμε το φάρμακο αυτό για να περάσει η αυτοκαλλιέρεια έλεος...
Όλα τα άλλα είναι εκ του πονηρού. Για αλκοολ έχω θέση αλλά είναι εκτός θέματος,.
Για πες μου τώρα τι θες να πεις με τις οπισθοδρομικες τακτικές περι χασικλίδων?
Η πίσα κανει κακο στο τσιγαριλίκι ή και το περιεχόμενο?
Διάβασε και τα link που έστειλα και ας τα σχολιάσουμε. Αναφέρουν το πόσο επικίνδυνη είναι η κάναβη και ποσοστά ατόμων που πέφτουν στα ναρκωτικά και κατα πόσο μπορεί να είναι θεραπευτική.
Τώρα το να θεωρείς ότι εγώ δεν ερευνώ κανεις πολύ μα πολύ μεγάλο λάθος. Διαβάζω πολύ και καταλαβαίνω πότε μας θέλουν πιονια τους. Το ιντερνετ δεν είναι πάντως σοβαρή πηγη για έρευνες αλλά καλό για ανταλλαγή απόψεων.
 #110863  από Στάθης
 Σάβ Μάιος 09, 2015 3:47 am
Φίλτατε Νίκο, επειδή μάλλον δεν έχεις επαφή με την πραγματικότητα, λίγο να σου δώσω μια ιδέα το τι γίνεται τριγύρω σου.

Οι κοινωνία μας είναι γεμάτοι τσιγαριλίκια, εδώ και πάρα πολλά χρόνια (ειδικά μετά την έλευση των Αλβανών χάθηκε η μπάλα). Μιλάμε για τεράστιες ποσότητες παντού, σε όποια γωνία, συνοικία, πόλη υπάρχει σε αυτήν την χώρα.

Τα παιδιά μας, παιδιά σου και παιδιά όλων των σχολείων μας έχουν πρόσβαση σε ότι ναρκωτικό μπορεί να φανταστεί το μυαλό σου, γιατί απλούστατα η μαφία τα διαχειρίζεται με χειρουργικό τρόπο.

Ο πόλεμος των ναρκωτικών έχει αποτύχει τελείως. Όλος ο κόσμος πίνει την άθλια ψυχαγωγική μορφή "το τσιγαριλίκι" που είναι τόσο καταστροφικό όσο είναι και το τσιγάρο και ακόμα χειρότερα.

Το χειρότερο είναι ότι στερούμαστε εμείς μια ουσία, τα λεγόμενα δραστικά συστατικά της κάνναβης "κανναβοειδή" που έχουν αποδεχτεί μέσα από τις εκατοντάδες έρευνες του Pubmed ότι βοηθάνε πολύ ασθενείς με σκλήρυνση και όχι μόνο.

Δεν έχω κάτι άλλο να πω πάνω στο θέμα. Με ενδιαφέρει το θέμα και θα το παρακολουθώ στενά, και ειδικά όποιο άρθρο έχει σχέση ιατρικά με το θέμα.

Και ναι, βρήκα την υγεία μου φιλτράροντας έρευνες που βρήκα στο διαδίκτυο για την πολλαπλή σκλήρυνση, και μάλιστα μερικές μέσα από αυτό το φόρουμ.
 #110879  από Νίκος_76
 Κυρ Μάιος 10, 2015 1:59 am
Στάθης έγραψε:Φίλτατε Νίκο, επειδή μάλλον δεν έχεις επαφή με την πραγματικότητα, λίγο να σου δώσω μια ιδέα το τι γίνεται τριγύρω σου.

Οι κοινωνία μας είναι γεμάτοι τσιγαριλίκια, εδώ και πάρα πολλά χρόνια (ειδικά μετά την έλευση των Αλβανών χάθηκε η μπάλα). Μιλάμε για τεράστιες ποσότητες παντού, σε όποια γωνία, συνοικία, πόλη υπάρχει σε αυτήν την χώρα.

Τα παιδιά μας, παιδιά σου και παιδιά όλων των σχολείων μας έχουν πρόσβαση σε ότι ναρκωτικό μπορεί να φανταστεί το μυαλό σου, γιατί απλούστατα η μαφία τα διαχειρίζεται με χειρουργικό τρόπο.

Ο πόλεμος των ναρκωτικών έχει αποτύχει τελείως. Όλος ο κόσμος πίνει την άθλια ψυχαγωγική μορφή "το τσιγαριλίκι" που είναι τόσο καταστροφικό όσο είναι και το τσιγάρο και ακόμα χειρότερα.

Το χειρότερο είναι ότι στερούμαστε εμείς μια ουσία, τα λεγόμενα δραστικά συστατικά της κάνναβης "κανναβοειδή" που έχουν αποδεχτεί μέσα από τις εκατοντάδες έρευνες του Pubmed ότι βοηθάνε πολύ ασθενείς με σκλήρυνση και όχι μόνο.

Δεν έχω κάτι άλλο να πω πάνω στο θέμα. Με ενδιαφέρει το θέμα και θα το παρακολουθώ στενά, και ειδικά όποιο άρθρο έχει σχέση ιατρικά με το θέμα.

Και ναι, βρήκα την υγεία μου φιλτράροντας έρευνες που βρήκα στο διαδίκτυο για την πολλαπλή σκλήρυνση, και μάλιστα μερικές μέσα από αυτό το φόρουμ.

Φιλτατε Στάθη, επειδη βλέπω συχνά την τεχνική του γράφω έναν αόριστο χαριακτηρισμό που πιθανώς να είναι αποδεκτός και μετα προσθετω την άσχετη άποψη με τον χαρακτηρισμό μη τυχόν γίνει και αυτό αποδεκτό, θα κάνω και γω χρήση της τεχνικής, στην ελλάδα της ξεφτίλας λοιπον και της λαμογιάς πάμε να νομιμοποιήσουμε και το χασισάκι. Είδες στην ίδια πρόταση μπορεί να μπεί και άλλη άποψη. Για να μη γράφουμε λοιπόν με αυτό το στυλ αλλά να γράφουμε όσο ουδέτερα και αντικειμενικα ζήσε εσυ στον πραγματικό κόσμο και άσε εμένα στον κόσμο μου.
Πριν λίγο γύρισα απο τη γιορτή της κάνναβης λοιπον, δεν είχα σκοπο να πιάσω συζήτηση, μόνο αν έβρισκα πραγματικά ανοικτή κουβέντα και όχι με παροπίδες, θα το έκανα. Κοίταξα και λίγο γύρω μου και είδα λοιπον πολλούς να κάνουν υπαίθρια θεραπεία :smile-bigsmile: , κάτι κλοουν κάτι μαρλει, μου θύμισε διακοπες στην ιο προ 20 ετίας. Γεμάτο παιδια, πιθανον να ήταν και άλλοι ασθενεις σαν και εμένα που θα απογοητεύτηκαν γιατί κοινος αγώνας με τόσο διαφορετικά κίνητρα και ανάγκες δε γίνεται.
Τώρα αφου το ξέρεις ότι έχει γεμίσει ο κόσμος τσιγαριλίκι, - με τους αλβανούς δεν έχω πρόβλημα, λύση θα έβρικσε το σύστημα και με άλλον τρόπο- θεωρείς ότι το λύνεις με πλήρη απελευθέρωση? Ο Γιαννης έθεσε ερωτήματα για να μπουν βάση στη συζήτηση, είπες ότι δε θέλουμε να το δώσουμε στις φαρμακευτικες (μιλάς και για τους άλλους? ή μόνο για σένα?) είπες κάτι για ρουχα κεκακια κουλουράκια
<<Όχι Γιάνναρε, δεν θέλουμε τις φαρμακοβιομηχανίες να καπηλευτούν και αυτό. Το Sativex Κοστίζει πολλά το μήνα, ένα προϊόν που η αξία του είναι 0ευρώ. Στην Ελλάδα παράγεται η δεύτερη πιο ποιοτική ποικιλία κάνναβης στον κόσμο λόγο καιρού και γονιδίων, με την πρώτη να βρίσκεται στην Ινδία. Να αγωνιστούμε ώστε να μπορούμε να φτιάχνουμε ότι θέλουμε από κάνναβη εμείς, ρούχα, σπίτια, αμάξια (δείτε εδώ), λάδι, κεκάκια, κουλουράκια, κομποσχοίνια.... >>

Μετά είπες ότι για ψυχαγωγική χρήση δεν ξέρεις για ιατρική οποσδήποτε υπερ, και μετα μου λές ότι δε ξέρω το θέμα συζήτησης.
Εγώ ξέρω ότι όταν ένα τέτοιο θέμα δεν απαιτείς ώς διαχειρηστής του φόρουμ να είναι ξεκάθαρο για να μπορέσουμε να κάνουμε σοβαρή συζήτηση τότε ας δούμε τώρα ΑΝΤ1 που ώς κανάλι που πολεμάει τις πολυεθνικές και τις φαρμακοβιομηχανίες έχεις εκπομπή για τη φούντα. Η απόφαση έχει παρθεί του τι θα γίνει και απλά ψάχνουν και τη συμπαράσταση του κόσμου για να βγάλουν φράγκα χρησιμοποιώντας μέχρι και την ασθένειά μας οι αθεόφοβο. Εμένα δε θα με έχουν μαζί τους και μη δω μετά να λέμε γιατί η νεολαία δε κάνει τίποτα για να αλλάξει τη ζωή της. Εσύ ζητάς να οργανωθούμε και να φτιάχνουμε το Sativex μόνοι μας, περιμένω την ίδια μαχητικότητα και για να μπορούνε να παίρνουνε τα φάρμακά τους οι ανασφάλιστοι, αλλά ξέχασα πρώτα να επιτραπεί η χενφα μετά η φούντα και μετά να είναι δωρεαν τα άπειρα φάρμακα παυσίπονα αναπηρικά καρότσια (σταματάω είναι άπειρη η λιστα..)
Ξαναλέω λοιπον τη θέση μου για τρίτη φορά ξεκάθαρα και περιμένω επιτέλους και τη δική σου ξεκάθαρη. Η κάνναβη είναι ναρκωτικό, δεν γίνεται να συζητάμε για αποποινικοποίηση παρά μόνο για αύξηση αστυνόμευσης. Αν υπαρχει και το τσιγάρο ή το αλκοολ πράγμα που πραγματικά δεν είναι το ίδιο (διάβασε τις διαφορές τους) δεν δικαιολογεί ένα ακόμα λάθος για μένα. Τα φάρμακα αν έχουν συστατικό κάνναβης δεν με ενδιαφέρει, αν είναι ελεγμένα τα θέλω δωρεαν.
Επειδή όμως βλέπω ότι λίγοι ασχολούνται με το θέμα εγώ σταματάω εδώ. Απλά απογοητεύτικα για άλλη μια φορά με την ελεφρότητα που ακουμπάμε τα πράγματα και με τον τρόπο που προσπαθούμε να επιρρεασουμε συνειδήσεις, με έχει μπερδέψει πλέον πολύ ο στόχος του φόρουμ. Ξέρω θα μου απαντήσεις για ελεύθερη διακίνηση απόψεων κτλ κτλ που δεν διαφωνώ αλλά στη πράξη βλέπω πολλές φορές άλλα πράγματα που δε με πειράζουν αφού έχω την επιλογή να μη τα διαβάσω, επεμβαίνω όμως μόνο όταν είναι και επικίνδυνα, όποτε τα αντιλαμβάνομαι και μάλλον δεν τα πιάνω και όλα μιας και δεν έχω και επαφή με την πραγματικότητα.
 #110886  από Στάθης
 Κυρ Μάιος 10, 2015 12:29 pm
Νίκος_76 έγραψε:Η κάνναβη είναι ναρκωτικό, δεν γίνεται να συζητάμε για αποποινικοποίηση παρά μόνο για αύξηση αστυνόμευσης.
Φίλτατε Νίκο, το ρεζουμέ τον γραφομένων σου, θεωρώ ότι είναι η παραπάνω σου πρόταση.

Η γνώμη σου είναι πέρα για πέρα σεβαστή, άσχετα αν θεωρώ προσωπικά ότι είναι εντελώς πεπερασμένη και λανθασμένη.
 #110887  από Νίκος_76
 Κυρ Μάιος 10, 2015 12:41 pm
Στάθης έγραψε:
Νίκος_76 έγραψε:Η κάνναβη είναι ναρκωτικό, δεν γίνεται να συζητάμε για αποποινικοποίηση παρά μόνο για αύξηση αστυνόμευσης.
Φίλτατε Νίκο, το ρεζουμέ τον γραφομένων σου, θεωρώ ότι είναι η παραπάνω σου πρόταση.

Η γνώμη σου είναι πέρα για πέρα σεβαστή, άσχετα αν θεωρώ προσωπικά ότι είναι εντελώς πεπερασμένη και λανθασμένη.
Φίλτατε Στάθη ευχαριστούμε για την ξεκάθαρη θέση σου. Να ξέρεις ότι κάποτε το κάπνιζαν και επειδή ήταν πεπερασμένη και λανθασμένη συνήθεια απαγορεύτηκε. (είδες πάλι, μπορεί να μπεί και άλλη άποψη στα ίδια επίθετα). Πάντως δε καταλαβαίνω πως, ενώ θεωρείς το τσιγαριλίκι επικίνδυνο ναρκωτικό, που καταστρέφει κόσμο δε θες να είναι παράνομο?
Συμβουλή: όταν διαβάζεις προσπαθησε να βγάζεις σωστά ρεζουμε. Ναι θεωρώ ότι πρέπει να πιάσουν όλους τους έμπορους ναρκωτικών και όταν τους πιάνουν να μη τους αφήνουν ελεύθερους. Τους ξέρουν και δε κάνουν τίποτα γιατί θέλουν να γεμίσει ο κόσμο με αυτά για να ασχολούμαστε με τα νέα προβλήματα παυ αυτά δημιουργούν και όχι με τα προβλήματα της ζωής μας. Δε συμφωνεις?
 #110888  από Κωνσταντίνα
 Κυρ Μάιος 10, 2015 2:14 pm
Καλημέρα στην παρέα
έχω την εντύπωση ότι χαθήκατε στη "μετάφραση" :emojis-3: .
Νίκο την ίδια στάση με σένα είχα μέχρι πριν λίγο καιρό,(ψάξε τις δημοσιεύσεις μου αν θες), μέχρι που η εμπειρία φίλης μου με το hemp oil, με έκανε λίγο πιο διαλλακτική.
Εννοείται πως η ιατρική κάνναβη θέλω να πιστεύω ότι είναι απαλλαγμένη από τις ψυχοτρόπες ουσίες.Αλλά αν το καλοσκεφθείς και το αγνό χαμομήλι ή η βαλεριάνα, χρησιμοποιούνται από τους ανθρώπους επειδή έχουν κατευναστικές ιδιότητες.
Νίκο επειδή ο Στάθης είχε μια οξύμωρη σχέση με την τύχη, υπεραμύνεται πιστεύω της εναλλακτικής οδού.Τι εννοώ;;;
Είχε την ΤΥΧΗ να πάθει χοντρές ζημιές (πολύ χοντρές :smile-punch: ) από τα φάρμακα που δίνονται για τη νόσο μας, όταν σε κάποιους "κάθονται" καλά, όπως σε σένα :smile-muscle:
Ο τρόπος ζωής που επέλεξε για να αντιμετωπίσει την σκλήρυνση, τον δικαίωσε και θέλει να το μοιράζεται προς τιμήν του, με τον κόσμο του forum που διαχειρίζεται.

Στάθη μου χαλάρωσε επειδή η προσπάθειά σου να πείσεις με τόση θέρμη, δε βοηθάει όλο το κόσμο :smile-shake:
Η αρρώστια μας είναι τόσο ΑΣΑΦΗΣ, που είναι αδύνατον να βγάλεις έγκυρα συμπεράσματα.
Επειδή είμαστε όλοι από την ίδια πλευρά, ας κάνουμε ό,τι μας βοηθάει να νιώθουμε ασφαλείς.
Η πληροφορία δεν έβλαψε ποτέ τον άνθρωπο.
Η παραπληροφόρηση πολύ...........Ας έχουμε τις αισθήσεις μας σε εγρήγορση :smile-sun:
 #110900  από Νίκος_76
 Κυρ Μάιος 10, 2015 6:56 pm
Κωνσταντίνα έγραψε:Καλημέρα στην παρέα
έχω την εντύπωση ότι χαθήκατε στη "μετάφραση" :emojis-3: .
Νίκο την ίδια στάση με σένα είχα μέχρι πριν λίγο καιρό,(ψάξε τις δημοσιεύσεις μου αν θες), μέχρι που η εμπειρία φίλης μου με το hemp oil, με έκανε λίγο πιο διαλλακτική.
Εννοείται πως η ιατρική κάνναβη θέλω να πιστεύω ότι είναι απαλλαγμένη από τις ψυχοτρόπες ουσίες.Αλλά αν το καλοσκεφθείς και το αγνό χαμομήλι ή η βαλεριάνα, χρησιμοποιούνται από τους ανθρώπους επειδή έχουν κατευναστικές ιδιότητες.
Νίκο επειδή ο Στάθης είχε μια οξύμωρη σχέση με την τύχη, υπεραμύνεται πιστεύω της εναλλακτικής οδού.Τι εννοώ;;;
Είχε την ΤΥΧΗ να πάθει χοντρές ζημιές (πολύ χοντρές :smile-punch: ) από τα φάρμακα που δίνονται για τη νόσο μας, όταν σε κάποιους "κάθονται" καλά, όπως σε σένα :smile-muscle:
Ο τρόπος ζωής που επέλεξε για να αντιμετωπίσει την σκλήρυνση, τον δικαίωσε και θέλει να το μοιράζεται προς τιμήν του, με τον κόσμο του forum που διαχειρίζεται.

Στάθη μου χαλάρωσε επειδή η προσπάθειά σου να πείσεις με τόση θέρμη, δε βοηθάει όλο το κόσμο :smile-shake:
Η αρρώστια μας είναι τόσο ΑΣΑΦΗΣ, που είναι αδύνατον να βγάλεις έγκυρα συμπεράσματα.
Επειδή είμαστε όλοι από την ίδια πλευρά, ας κάνουμε ό,τι μας βοηθάει να νιώθουμε ασφαλείς.
Η πληροφορία δεν έβλαψε ποτέ τον άνθρωπο.
Η παραπληροφόρηση πολύ...........Ας έχουμε τις αισθήσεις μας σε εγρήγορση :smile-sun:
Κωνσταντίνα έχω και γω φιλους που έκαναν χρηση ναρκωτικων όπως χασισι και ηρωινη, δεν ειναι χαμομήλια και βαλεριάνα αυτές οι ουσίες και θεωρώ ατυχή τη σύγκριση. Δεν είπα ποτέ κάτι κακο για τη χρήση του sativex. Ισα ίσα το αντίθετο είπα και σε παρακαλώ να με διαβάσεις προσεκτικά. Μάλλον έχουμε την ίδια άποψη. Η θέση μου είναι ξεκάθαρη στο θέμα. Σεβαστό το ότι προσπαθείς να κατεβάσεις τους τόνους αλλά πολλές φορες η λυση δεν είναι η μέση οδος.
Το περιμένω και γω το σπρευ, απο το φαρμακειο όμως και με συνταγή γιατρου. Αν ήταν όσοι πάνε καλά με τα φάρμακα να εκφραζόντουσαν με θέρμη θα γινόταν εδώ της @#$@#. Προς τιμή τους όμως δε το κάνουν και δε θα το κάνω ούτε εγώ αν δεν αντιλαμβάνομαι επικίνδυνες απόψεις. Και σαφώς όλοι απο την ίδια πλευρά είμαστε.
 #110905  από Στάθης
 Κυρ Μάιος 10, 2015 9:22 pm
Η κοινωνία μας είναι ένα πολύπλοκο συνονθύλευμα απόψεων και περίεργων αντιλήψεων...

Συμφωνούμε στο ότι όλα θέλουν προσοχή, και καλά τεκμηριωμένους νόμους, όπως και η κάνναβη.

Δυστυχώς το να κλείσεις όλους τους εμπόρους φυλακή... θα ξεφυτρώσουν άλλοι τόσοι, άσε που στην φυλακή γίνονται ακόμα πιο εξπέρ... ακόμα χειρότεροι .

Οπότε Nick, ιατρικά συμφωνούμε ! Το Sativex στα Ελληνικά ιατρικά ράφια και γρήγορα.

ΥΓ. Κωνσταντίνα, έχεις απόλυτο δίκιο, καμιά φορά παρασερνόμαστε από την οξύτητα των εμπειριών μας, αλλά σίγουρα θέλει διαλλακτικότητα, χαμηλούς τόνους και ανοιχτά αυτιά.
 #111011  από Στάθης
 Παρ Μάιος 15, 2015 10:13 am
Πραγματοποιούνται όλο και περισσότερα βήματα για την νομιμοποίηση της κάνναβης! Οι φαρμακευτικές της χρήσης είναι γνωστές σε παγκόσμιο επίπεδο.

Το όνομά του είναι Caran UK και ανοίγει αύριο κι όλας στο Twickenham, του νότιου Λονδίνου με μεγάλη ποικιλία σε είδη κάνναβης. Πρόκειται για το πρώτο ιδιαίτερο φαρμακείο που θα ανοίξει στο Ηνωμένο Βασίλειο και αν περιμένουν οι επισκέπτες πως θα πάνε για να «μαστουρώσουν», θα πρέπει να το ξανασκεφτούν καλά!

Θα διαθέτει προϊόντα υγείας και ομορφιάς χρησιμοποιώντας τις «θεραπευτικές δυνάμεις» της κάνναβης, που βοηθά τους ανθρώπους να ανακάμψουν από πολλές δύσκολες καταστάσεις!
Για να δούμε λοιπόν, πότε θα ανοίξει κάτι αντίστοιχο και στην χώρα μας!

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα