• NEUROASPIS PLP10

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #111609  από κωστας
 Τετ Ιουν 10, 2015 11:03 pm
billios έγραψε:Το παρακολουθω το θεμα και εχω ''τεντωσει'',περιμενω πως και πως μια καλη μαρτυρια για να μπω στο παιχνιδι.


Και'γω αδερφε my sex is on fire...το θεμα ειναι ομως οτι στους 4-6 μηνες εχεις τα πληρη αποτελεσματα και ποιος περιμενει τοσο!!!Μεχρι τελος του μηνα με βλεπω να το'χω παραγγειλει!!!
 #111612  από nanablue
 Τετ Ιουν 10, 2015 11:43 pm
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!!

 #111620  από billios
 Πέμ Ιουν 11, 2015 2:28 pm
κωστας έγραψε:
billios έγραψε:Το παρακολουθω το θεμα και εχω ''τεντωσει'',περιμενω πως και πως μια καλη μαρτυρια για να μπω στο παιχνιδι.


Και'γω αδερφε my sex is on fire...το θεμα ειναι ομως οτι στους 4-6 μηνες εχεις τα πληρη αποτελεσματα και ποιος περιμενει τοσο!!!Μεχρι τελος του μηνα με βλεπω να το'χω παραγγειλει!!!

Θα περιμενω να δωσεις τα φωτα σου.
 #111622  από mplearkouda
 Πέμ Ιουν 11, 2015 3:52 pm
Αν γνωριζει κανεις Τα φαρμακεια στην κυπρο θελουν συνταγη για να στο δωσουν?
 #111624  από mplearkouda
 Πέμ Ιουν 11, 2015 5:23 pm
Αρχικά χάρηκα με αυτά που διάβασα.
Μετά είπα να το ψάξω να βρω το δημοσιευμένο άρθρο, γιατί αυτά που δόθηκαν στον τύπο είναι γραμμένα με τρόπο που δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη (διαφημιστικό στυλ). Το άρθρο είχε δημοσιευτέι από ότι είδα στο bmj open journal το οποίο έχει impact factor 2.063. Και σκέφτομαι....αν αυτό που ανακάλυψαν είναι όντως τόσο σπουδαίο όσο το παρουσιάζουν και έχουν τα στοιχεία να το υποστηρίξουν δεν θα δημοσίευαν σε κάποιο περιοδικό με μεγαλύτερο impact factor όπως nature για παράδειγμα?
Πολύ ωραία τα διαφημίζουν στο άρθρο που έστειλαν στον τύπο οι τρεις φιλόδοξοι τύποι, αλλά τελικά νομίζω θα πάρω κι εγώ μικρό καλάθι...
 #111627  από Grig.
 Πέμ Ιουν 11, 2015 6:04 pm
Ἡ παραγγελία τοῦ σκευάσματος γίνεται στήν ἑξῆς διεύθυνση:

Mario Christodoulou
General Manager

Novagem Limited
5-7,Dositheou st., Parabuilding Block C
1071 Nicosia, Cyprus,
P.O.Box 20875, 1664 Nicosia

Central : 0035722766868
Direct : 0035722394222
Mob : 0035799686864
Fax : 0035722768168

Email:mario@novagem.com.cy
http://www.novagem.com.cy

Ὑπεύθυνη παραγγελιῶν εἶναι ἡ κ. Ἰωαννίδου.
Σέ ἐπικοινωνία πού εἶχα μαζί της, μοῦ ἀνέφερε ὅτι τό λιγότερο πού μπορῶ νά παραγγείλω εἶναι 12 σκευάσματα, θεραπείας 6 μηνῶν, 2 σκευάσματα τόν μήνα, τά ὁποία στοιχίζουν 36,5€ ἕκαστο.
Δηλαδή 12 Χ 36,5 = 438€ + τά μεταφορικά, σύνολο περίπου 500€.
Στήν Ἑλλάδα θά κυκλοφορήσει στά φαρμακεία, περίπου σέ 6 μῆνες.
 #111628  από Yiannis
 Πέμ Ιουν 11, 2015 6:17 pm
mplearkouda έγραψε:Αρχικά χάρηκα με αυτά που διάβασα.
Μετά είπα να το ψάξω να βρω το δημοσιευμένο άρθρο, γιατί αυτά που δόθηκαν στον τύπο είναι γραμμένα με τρόπο που δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη (διαφημιστικό στυλ). Το άρθρο είχε δημοσιευτέι από ότι είδα στο bmj open journal το οποίο έχει impact factor 2.063. Και σκέφτομαι....αν αυτό που ανακάλυψαν είναι όντως τόσο σπουδαίο όσο το παρουσιάζουν και έχουν τα στοιχεία να το υποστηρίξουν δεν θα δημοσίευαν σε κάποιο περιοδικό με μεγαλύτερο impact factor όπως nature για παράδειγμα?
Πολύ ωραία τα διαφημίζουν στο άρθρο που έστειλαν στον τύπο οι τρεις φιλόδοξοι τύποι, αλλά τελικά νομίζω θα πάρω κι εγώ μικρό καλάθι...

αγαπητε μου φυλε για να σε βοηθησω λιγο με το περιοδικο δημοσιευσης και το impact factor. Το bmj open journal ειναι του ιδιου εκδοτηκου οικου με το bmj, απλα επειδη εκεινο ειναι κλειστο αποφασισαν να κανουν με τις ιδιες προδιαγραφες και status το ιδιο πραγμα αλλα ανοικτο.. Νομιζειs ενας εκδοτηκος οικος του bmj με impact factor 18 να διακιβευσει την αξιοπιστια του για τους Κυπριους? Ο λογος του 2.063 που ειναι τεραστιο γιατι μολις αρχισε να του διδεται βαθμος ειναι ο χρονος κικλοφοριας του γιατι αυτος ο βαθμος αντικατοπτριζει στο ποσα δημοσιευμενα αρθα απο καποιο περιοδικο χρησιμοποιουνται σαν reference. Επιπροσθετως σε προτρεπω να ψαξεις ποσα δημοσιευμενα αρθρα στο nature εχουν τελικα αποδιχθει μαπα.. Κανενας δεν υποχρεονει κανενα και για τιποτα... ασε μας τουλαχιστον να ελπιζουμε...υπαρχει δηλαδη κατι καλυτερο και δεν το γνοριζουμε? Πρωτοι στο μηδενισμο και στην υποψεια.. Με συνχωρεις αλλα ισως ακομα υπαρχουν ανθρωποι..
 #111630  από nits
 Πέμ Ιουν 11, 2015 7:13 pm
mplearkouda έγραψε:Αρχικά χάρηκα με αυτά που διάβασα.
Μετά είπα να το ψάξω να βρω το δημοσιευμένο άρθρο, γιατί αυτά που δόθηκαν στον τύπο είναι γραμμένα με τρόπο που δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη (διαφημιστικό στυλ). Το άρθρο είχε δημοσιευτέι από ότι είδα στο bmj open journal το οποίο έχει impact factor 2.063. Και σκέφτομαι....αν αυτό που ανακάλυψαν είναι όντως τόσο σπουδαίο όσο το παρουσιάζουν και έχουν τα στοιχεία να το υποστηρίξουν δεν θα δημοσίευαν σε κάποιο περιοδικό με μεγαλύτερο impact factor όπως nature για παράδειγμα?
Πολύ ωραία τα διαφημίζουν στο άρθρο που έστειλαν στον τύπο οι τρεις φιλόδοξοι τύποι, αλλά τελικά νομίζω θα πάρω κι εγώ μικρό καλάθι...
:smile-yes: μικρό καλάθι και γω...και το impact factor του περιοδικού είναι το λιγότερο... το θέμα μπάζει απο παντού, και ούτε αυτοί που το λανσάρουν με πείθουν...
 #111631  από κωστας
 Πέμ Ιουν 11, 2015 7:20 pm
Στο παρελθον πριν καμια 10αρια χρονια καποιος διατροφολογος μου ειχε συστησει να παιρνω 3 κουταλιες της σουπας ιχθυελαιο την ημερα πρωι-μεσημερι-βραδυ,υπερβολικη δοση δλδ και πραγματι με ειχαν βοηθησει αρκετα αλλα δεν αντεξα πανω απο ενα μηνα λογω της γευσης ηταν απαισια!τα τελευταια 2 χρονια παιρνω ενας σκευασμα με ελαια και αντιοξ/κα,συνηθως περιεχουν Ω-3.6 και βιταμινη Ε και Α βεβαια η συμπικνωμενη ποσοτητα του εν θεματι σκευασματος δεν εχει καμια σχεση!Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα βοηθησει χωρις βεβαια να γνωριζουμε το ποσο διοτι οι περισσοτεροι απο'δω εχουν δοκιμασει παρα πολλα χωρις ιδιαιτερο ωφελος και με μεγαλο κοστος!Αυτο που με προβληματιζει εμενα ειναι ο συνδυασμος του με Q10 διοτι εγω παιρνω 400mg ubiquinol την ημερα και απ'οτι βλεπω απο τα συστατικα εχουμε αρκετα γραμμαρια Ω-3 λογω της αντιπιπτικης του δρασης!Παντος το λαδακι μου θυμιζει το lorenzo's oil βεβαια εδω εχουμε νομιζω ελαικο οξυ...
Αν υποθεσουμε οτι πραγματι αυτο το σκευασμα εινα εντυπωσιακο,σκεφτομαι ποσο κυριαρχει το χρημα παντου με αυτα τα αχρηστα φαρμακα που μας πασαρουν,εχουν αποτυχει παταγωδως,ειναι τραγικο παρα πολλοι απο'μας εχουμε σοβαρες αναπηριες υποφερουμε καθημερινα και η λυση να'ναι ενα απλο λαδακι οχι βεβαια η θεραπεια αλλα σιγουρο ενα σοβαρο σκευασμα που βοηθαει πραγματικα!
 #111632  από anastasis
 Πέμ Ιουν 11, 2015 7:44 pm
Καλησπερα παιδια. Εχω το σκευασμα στα χερια μου αν και δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα. Απο τη μια ειναι τα στατιστικα που δημοσιευουν και το οτι δεν υπαρχουν παρενεργειες σαν θετικα στοιχεια, απο την αλλη ειναι τα Ω3,Ω6,Ω9 και οι βιταμινες Ε και Α σαν συστατικα του σκευασματος που δεν με πολυ πειθουν. Ωστοσο λεω να δοκιμασω και βλεπουμε. Το συγκεκριμενο δεν ειναι φαρμακο, ειναι συμπληρωμα διατροφης και δεν συνταγογραφειται. Βεβαια ειναι στη φαση 3 οπου εαν αποδειξει θεραπευτικη ιδιοτητα τοτε θα παρει τη μορφη του φαρμακευτικου σκευασματος και θα συνταγογραφειται κανονικα. Με το γιατρο μου που επικοινωνησα για να τον ρωτησω δηλωσε αγνοια. Ο χρονος θα δειξει και για αυτο το φρουτο. Να στε καλα. :emojis-9: :emojis-9: :emojis-9:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 23