• omoipa8htikh

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #5195  από maria nikolaou
 Πέμ Ιουν 04, 2009 10:37 pm
exei kanei kaneis omoipa8htikh?3ereis kaneis an exei apotelesma?
 #5198  από manos81
 Παρ Ιουν 05, 2009 8:07 am
kati tetio me rotise xtes enas gnostos an kanw omiopathitiki.....den eiksera omos ti einai...
 #5200  από Dhmhtrhs
 Παρ Ιουν 05, 2009 8:46 am
Απ οτι εχω διαβάσει η ομοιοπαθητική κάνει καλό στα αρχικά στάδια της ασθένειας.Ούτως ή άλλως όμως η θεραπεία με ομοιπαθητική δε κάνει κακο σε καμια περίπτωση.Καλημέρα σας
 #5221  από Giota
 Παρ Ιουν 05, 2009 1:46 pm
ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟ. ΜΕ ΕΙΧΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Κ ΣΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ ΜΕΤΑ ΤΝ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ Κ ΓΙΑ ΤΗ ΣΚΠ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΨΑΞΕΙ ΣΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΣΤΑ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ. ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΣΕ ΟΤΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΚΑΦΕΙΝΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΜΕΝΤΑ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ. ΟΧΙ ΚΑΦΕ ΔΗΛΑΔΗ. ΚΟΜΜΕΝΟΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΠΕΤΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΣΟ ΕΚΑΝΑ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΝΤΕΠΟΝ Κ ΤΟ ΠΟΝΣΤΑΝ. Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΗ ΕΝΩ ΟΙ ΚΑΨΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΜΟΚΡΟ ΚΟΣΤΟΣ. ΑΥΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ.
 #5238  από ddd
 Παρ Ιουν 05, 2009 7:05 pm
Εγώ παιδιά που ρώτησα πριν δυο χρόνια ομοιοπαθητικό μου είπε ότι πρώτα πρέπει να σταθεροποιηθεί με τα φάρμακα της κλασσικής ιατρικής και έπειτα να δοκιμάσω κάτι τέτοιο
οπότε εγκατέλειψα τίς απορίες μου.
 #5241  από nikolaras
 Παρ Ιουν 05, 2009 8:10 pm
Egw ama 8elete mporw na sas para8esw ap to disabled.gr tis bitamines p perneis gia omoiopa8htikh alla ntaks 8elei fraga oxi malakies alla epeidh eimai kalh psuxh 8a kanw tin kalh m praksh (ama to brw)
 #5242  από Maria77
 Παρ Ιουν 05, 2009 8:47 pm
Επειδή κάνει ομοιοπαθητική κάποια γνωστή μου, αλλά για άσχετο λόγο, γιατί είναι αλλεργική σε κάποια πράγματα, γνωρίζω ότι η ομοιοπαθητική έρχεται σε αντίθεση με φάρμακα και ότι αφορά φαρμακευτικές μεθόδους! Ο ομοιοπαθητικός καταρχήν σου συστήνει να απέχεις απο οποιαδήποτε φάρμακα και σου δίνει σαν υποκατάστατο αυτών κάποια βιολογικά προϊόντα. Άρα απο αυτό και μόνο δεν ξέρω πως μπορεί να κάνει για μας... :roll: Πρέπει να σταματήσεις καφεϊνη, γλυκά και ένα σωρό άλλα πράγματα ανάλογα βέβαια με την περίπτωση. Αυτά τα λίγα γνωρίζω... :?
 #7048  από maraki
 Τρί Ιούλ 14, 2009 9:52 am
καλημερα

μου ειπαν και εμενα οτι βοηθαει...αλλα δεν το ρισκαρω να σταματησω την betaferon..φοβαμαι
 #7049  από Giota
 Τρί Ιούλ 14, 2009 10:57 am
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ BETAFERON. ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ. Η ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ ΒΟΗΘΑΕΙ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ.
 #7050  από litsaM
 Τρί Ιούλ 14, 2009 11:40 am
καλημερα.επειδη εχω ρωτησει κι εγω μου εξηγησαν οτι η ομοιοπαθητικη δεν συμβαδιζει με φαρμακα αλλα στη δικη μας περιπτωση επειδη ρωτησα κι εγω για τη rebif, μου ειπε οτι αυτη τη συνεχιζουμε κανονικα δεν σταματαει.η καφεινη απαγορευεται.λεπτομερειες δεν ξερω γιατι δεν εκανα τελικα(κοστιζει κιολας :) )