• ΛΑΘΟΣ!!!!! NEUROBION BITAMINES

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #4252  από manos81
 Τετ Μάιος 20, 2009 1:33 pm
EXEI PAREI KANENAS? TOU EKANAN DIAFORA?
 #4256  από nikolaras
 Τετ Μάιος 20, 2009 1:53 pm
Egw eixa parei gia 3s bdomades tpt dn m kanane k mn s pw enoiw8a k kalutera alla isws na htan k psixologiko
 #4257  από manos81
 Τετ Μάιος 20, 2009 1:55 pm
OX LES??GIATI EGW GIA TONOTIKES TIS PIRA LEEI...
 #4264  από Στάθης
 Τετ Μάιος 20, 2009 3:20 pm
Τα χάπια Neurobion δεν θα είναι παρά σύμπλεγμα βιταμινών B, οι οποίες βοηθάνε το νευρικο συστημα στην ομαλή λειτουργία. Διαφορά δεν μπορεί να δεις, εκτός εαν έχει έλλειψη ο οργανισμός από αυτές τις βιταμίνες, τότε φάινεται η διαφορά ως προς την καλύτερη νευρολογική λειτουργία του οργανισμού και την πιο γρήγορα αποκατάστασή μας από κάποια ώση ή ψύξη κτλ.
 #4266  από Maria77
 Τετ Μάιος 20, 2009 4:23 pm
Tis eperna kai egw gia kapoio diasthma, meta apo mia optikh neuritida kai meta apo xorhghsh kortizonhs. Tis phra gia na vohthhsoun thn olh katastash me thn optikh neuritida otan teleiwsa thn kortizonh! Den thymamai kati perissotero omws... :roll:
 #4267  από mary_d_ath
 Τετ Μάιος 20, 2009 5:41 pm
Εγώ τις είχα πάρει όταν είχε παραλύσει το χέρι μου και μου είχαν πει ότι είχα σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα :lol:
Μαζί με μαγνήσιο και κάποιες ασκήσεις που μου είχε δείξει ο γιατρός ξεπαρέλυσε σχετικά γρήγορα. Μετά το ξεκίνημα της αγωγής, σε 10 μέρες είχε επανέλθει πλήρως (σταδιακά βέβαια).
Δεν ξέρω, αλλά θεωρώ ότι εμένα τουλάχιστον με βοήθησαν αρκετά τότε (βέβαια δεν τις έχω ξαναπάρει έκτοτε).
 #4276  από Dhmhtrhs
 Τετ Μάιος 20, 2009 7:50 pm
Εγώ τις NEUROBION τις παίρνω σχεδον καθημερινα ακομη και 1-3 τη μερα, αυτές και τις EVIOL E τις έπαιρνα πάντα ακομη κι οταν δεν εκανα θεραπεία τόσα χρόνια.τώρα μαζί μ αυτές παίρνω μουρουνελαιο και βιταμινη C.Τη καλυτερη θεραπεια ομως την ανακάλυψα προχτές όταν μετα τη δουλεια στο γραφειο πήγα στο DENOVO, ένα μπαρακι που το έχουν φίλοι μου και ήπια μια μπύρα χωρίς αλκοόλ κι οταν γυρισα σπίτι ήμουν τέλεια περπατουσα θαρρείς και δεν είχα τπτ.
 #4279  από litsa
 Τετ Μάιος 20, 2009 8:02 pm
καλο!!!!!
μια χαρά σε βρίσκω Δημήτρη...
εγώ που ρώτησα το γιατρό μου για βιταμίνες μου είπε να μην παίρνω τιποτα, βέβαια και εξετάσεις που μου κάνανε στην κρήτη πριν δύο χρόνια, δεν είχα έλλειψη...
να σημειώσω όμως ότι ε΄χω μόνο κάτι μουδιάσματα. και βέβαια όταν συγχιστώ ή αγχωθω δυναμώνουν...

εγώ είμαι υπέρ των βιταμινών, οι γιατροί όχι... και ετσι ακολουθώ τους γιατρούς!
 #4281  από litsaM
 Τετ Μάιος 20, 2009 8:38 pm
καλησπερα.Εμενα μου εχει δωσει 1 NEUROBION την ημερα και 3 φορες(την ημερα) EVIOL.Τις NEUROBION μου τις εδωσε για την κουραση που με πιανει και για ενισχυση της μνημης.Παντως εχω παρατηρησει οτι με βοηθανε.
 #4284  από mary_d_ath
 Τετ Μάιος 20, 2009 9:09 pm
Dhmhtrhs έγραψε:Τη καλυτερη θεραπεια ομως την ανακάλυψα προχτές όταν μετα τη δουλεια στο γραφειο πήγα στο DENOVO, ένα μπαρακι που το έχουν φίλοι μου και ήπια μια μπύρα χωρίς αλκοόλ κι οταν γυρισα σπίτι ήμουν τέλεια περπατουσα θαρρείς και δεν είχα τπτ.
Μπύρα χωρίς αλκοόλ; :lol:
Το έχω ξανακούσει, αλλά δεν έχει τύχει να δοκιμάσω ποτέ...
Εγώ χθες που ήμουν ψιλοχάλια από κούραση, πονοκέφαλο και λίγη υποθερμία, τη βρήκα αλλιώς τη θεραπεία... :lol:
Ήπια 2-3 τσίπουρα και ειλικρινά αναστήθηκα! Δεν κάνω πλάκα! :lol:
Τελικά όλα στην ψυχολογία μας είναι, απλά πρέπει να απασχολούμε τον εγκέφαλό μας με ευχάριστα πράγματα και τότε είναι που έρχεται η ανάσταση!