• LEMTRADA εμπειρίες

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #130504  από queen_of_my_life
 Πέμ Σεπ 20, 2018 2:34 am
Γεια σας! άνοιξα αυτό το θέμα γιατί θα ήθελα πολύ να μάθω εμπειρίες ατόμων που έχουν πάρει το συγκεκριμένο φάρμακο. Βρήκα σκόρπιες κάποιες αναρτήσεις όμως θα επιθυμούσα αν γινόταν να συγκεντρώναμε εδώ κάποιες εμπειρίες από αυτό..

Σκέφτομαι σοβαρά να το ξεκινήσω. Όσο πιο γρήγορα μπορώ. Δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει αντίδραση στο συγκεκριμένο φάρμακο.. Επειδή είναι χημειοθεραπεία? Μα αν υπόσχεται διακοπή υποτροπών και βελτίωση? ( για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρη).
Ναι, η χημειοθεραπεία δεν είναι και ό,τι καλύτερο, το αντιλαμβάνομαι. Όμως είναι άλλο ένα δυνατό φάρμακο που θα πάρω. Έτσι το βλέπω. Γιατί, μήπως δεν ήταν το Tysabri ? Μας βάζανε και υπογράφαμε πριν το πάρουμε...

Το μόνο που θέλω είναι, όχι να γίνω καλά, αλλά να ζω ποιοτικά. Όπως πριν ένα χρόνο. Ναι μεν είχα δεξιά πλευρά δυσλειτουργική, όμως ζούσα. Τώρα με το κεφάλι και τα αυτιά... Όταν βλέπω τον εαυτό μου σιγά σιγά να μην μπορεί να εργαστεί, να μην μπορεί να βγει έξω, να μην έχει πια προσωπική ζωή... τότε ναι, θα δοκιμάσω κάτι ακόμη ''δυνατό'' να με βοηθήσει.