• MODIODAL 100mg

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #18090  από georgeand
 Παρ Φεβ 19, 2010 10:18 am
MODIODAL 100mg ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ MODIODAL ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΕΝΕΚΑ ΣΚΠ ΕΙΝΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ SIDES ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΩΝ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ REBIF ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΜΕ ΤΑ ΝΤΕΠΟΝ ΣΤΗ ΤΣΕΠΗ
 #18105  από LL--MM
 Παρ Φεβ 19, 2010 10:47 am
Ναί, έχω πάρει, και μάλιστα έπρηξα το γιατρό μου μέχρι να μου το δώσει: Αποτέλεσμα: έμεινα ξύπνια πάνω από 50 ώρες, με φοβερή κούραση και έναν εγκέφαλο που δε διεθετε πλέον την πάραμικρή πλαστικότητα... Αντε να βγάλεις εξεταστική έτσι... Σύν ότι είχα την αίσθηση ότι μου έκοβε τα πόδια... Προκάλεσε δηλαδή, μόνο εκνευρισμό και πολύ μικρό, ή κανενα όφελος...

Μια κοπέλα που έμπαινε εδώ συχνά άλλοτε, το ζήτησε κι αυτή διακαώς στο δικό της γιατρό, με την ελπίδα να τη στηρίξει στη βάδιση, της έκανε εκείνος καρδιολογικές εξετάσεις, και το έδωσε με κρύα καρδιά... Αποτέλεσμα: μετά από ταχυπαλμίες άγριες, ζαλάδες και τα παρόμοια, της είπε να το σταματήσει. Κι επειδή ήταν η τελευταία της ελπίδα, καταλαβαίνετε όλοι τη συνέχεια...

ΠΡΟΣΟΧΗ: Το φάρμακο αυτό είνα καταστολέας χολινεστεραζών, δηλαδή, δίνεται βασικά για το Αλζχάιμερ: Για τη σκπ μπορεί ν'αποδειχθεί επικίνδυνο, διότι επιδρά στους ηλεκτρολύτες των συνάψεων... (ενώσεις μεταξύ νεύρων). Το δικό μας πρόβλημα δεν ...κατοικοεδρεύει στις συνάψεις, δυστυχώς... Μας λείπει μυελίνη από τα "στελέχη" των νεύρων. Σε περίπτωση, δηλαδή που στέλνουμε τεχνητά, περισσότερη "ηλεκτρική ισχύ" μέσα από "ανεπαρκώς γειωμένα" νεύρα, πράγμα που θα κάνει το Μοντιοντάλ, σκεφτείτε το αποτέλεσμα :evil: :cry:
 #18124  από georgeand
 Παρ Φεβ 19, 2010 1:07 pm
σε ευχαριστω πολυ τελικα δε θα χρησιποποιησω αν και τα εχω προμοιθευτει ζημια μολις 155ε για το ταμειο μου αλλα των γιατρων το φταιξιμο που συνταγογραφουν ανεξελεκτα λογο προμηθειων απο τις εταιριες :x
 #18125  από ddd
 Παρ Φεβ 19, 2010 1:20 pm
ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΦΟΒΕΡΕΣ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ Τ
ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΜΕΣΩΣ.
 #18139  από Biskoto10
 Παρ Φεβ 19, 2010 3:47 pm
Εμενα παντως με ειχε βοηθησει στο θεμα κουρασης, με ειχε "ανεβασει" λιγο.
 #18144  από maestro
 Παρ Φεβ 19, 2010 6:32 pm
ΠΑΙΔΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΗΡΑ modiodal...
ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟΙ...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΤΣΙ, ΛΙΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΒΟΥΛΗΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (μια μικρης εντασης ζωντανια-ευεξια θα ελεγα) !!!
ΟΝΤΩΣ, ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΟ, ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΟ ΜΕΛΕΤΗΣΑ ΛΙΓΟ...
Ο ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΧΑΡΗΚΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ, ΠΑΝΤΩΣ!!!
;) ;) ;) ;)
 #18483  από dina
 Δευ Φεβ 22, 2010 6:04 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σ ολους εχουμε καιρο να τα πουμε αλλα τα πραγματα τον τελευταιο καιρο ειναι καπως αλλα σχεδον καθημερινα προσπαθω να εχω νεα σας :oops:
Οσον αφορα το MODIODAL 100mg μου το συστησε κι ο δικος μου νευρολογος ενεκα σκπ.
Προβληματιστηκα για τις παρενεργειες του συγκεκριμενου φαρμακου αλλα λεω να το δοκιμασω μηπως αλλαξουν καποια πραγματα :?: κι εαν δεν μας κανει το κοβω μαχαιρι

Υ.Γ χαρηκα που μπηκα πακι στο site μας :)
 #85921  από βικακι
 Δευ Φεβ 18, 2013 8:58 am
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ :greetings-waveyellow:
ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΝΤΙΟΝΤΑΛ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. :scared-shocked:
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΟΙΩΘΩ ΤΡΕΛΛΗ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΥΠΝΗΛΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΜΟΝΤΙΟΝΤΑΛ.
ΤΙ ΛΕΤΕ;

ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ;
 #85934  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Φεβ 18, 2013 11:12 am
:greetings-waveyellow: Καλημερα !!!!! Πριν απο καμια δεκαρια χρονια, πηρα κι εγω Modiodal .Μου το εδωσε ο νευρολογος για την (φοβερη) χρονια κοπωση . Λοιπον, ΔΕΝ με βοηθησε καθολου !!!! Η κοπωση...ακλονητη...αυξηθηκε κι ολας !!! Επισης , μου προκαλεσε ναυτια ...ζαλη ...''συμπτωματα εγκυμοσυνης'' , οπως λεω εγω !!!! Ζαλη , φοβερη , εντονη, επικινδυνη !!!!!!! Φυσικα, το εκοψα . Τα συμπτωματα αυτα , παρουσιαστηκαν απο την αρχη . Εκανα υπομονη , μηπως περασουν , αλλά τιποτα . Ξερω, ομως, περιπτωσεις συνασθενων που ΔΕΝ ειχαν παρενεργειες και βοηθηθηκαν πολυ , απο αυτο το φαρμακο . ΥΓ.Απ'οτι εχω διαβασει, το Modiodal ,με δραστικη ουσια το modafinil (δεν ξερω αν το θυμαμαι σωστα) , αρχικα προοριζοταν για τους ναρκοληπτικους .Αργοτερα, αρχισαν να το χρησιμοποιουν και σε μας........ :greetings-waveyellow:
 #85935  από βικακι
 Δευ Φεβ 18, 2013 11:27 am
τώρα μολις μιλησα νε τον γιατρο και μου ειπε για το simetrel.
Εχει κανεις ιδεα τι ειναι αυτο;