• Νέο φάρμακο για την ΣΚΠ με βάση την κάναβη.!!!

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #35107  από Ευτυχία
 Πέμ Ιούλ 29, 2010 1:04 pm
Κώστα πολυ καλό το βίντεο που ανέβασες ..συμφωνώ σε αρκετα απο αυτά που αναφέρει........με μια μικρή διαφορά : το χασίς προκαλεί ψυχοσωματική εξάρτηση...(κ πολλα άλλα..).τέλος...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ευτυχία την Πέμ Ιούλ 29, 2010 5:21 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #35115  από κωστας
 Πέμ Ιούλ 29, 2010 1:45 pm
ευτυχια δεν εχω εμπειρια απο χασις δεν εχω δοκιμασει ποτε μου(απο φοβο μηπως μου αρεσει) αλλα θεωρω οτι το καθημερινο ενα και παραπανω πακετο-α τσιγαρων που εχει πανω απο 45 καρκινογονες ουσιες και η καθημερινη καταναλωση αλκοολ ειναι πολυ χειροτερα απο το χασις!εχει αποδειχτει επισης οτι η νικοτινη ειναι η χειροτερη εξαρτηση απο ολες καθως και οτι οι θανατοι εξαιτειας αυτης της συνηθειας-ναρκωτικου ειναι πολαπλασιες απο ολα τα αλλα!σχετικα με τοξικομανης και διαφορα ναρκωτικα εχω μεγαλη εμπειρια και γνωριζω πως ειναι το συνδρομο στερησης καθως και ποσο δυσκολο σχεδον και ακατορθωτο να τα κοψεις!θα κοινοποιησω ενα κομματι-μηνυμα

[youtube]ny43zFochi8[/youtube]
 #35124  από Nick
 Πέμ Ιούλ 29, 2010 2:50 pm
Παιδάκια, παιδάκια, μαζευτείτε. Τί είναι αυτά? Αν έχετε την εντύπωση πως θα μαστουρώσετε με την άδεια του κράτους, είστε γελασμένοι. Απλώς θα πάρετε ακόμη ένα χαπάκι σαν όλα τα άλλα.

Όσο για τους μπάφους, όπως έλεγε κι ένας γνωστός εκ της ελληνικής αστυνομίας, "αυτά είναι να μην έχεις προβλήματα και υποχρεώσεις, να κάθεσε και να πίνεις, να πίνεις. Αλλιώς μια ζωή θα είσαι κυνηγημένος και θα σε βγάζουν κάρτα".

Στη σπαστικότητα η κάνναβη βοηθάει. Ίσως να βοηθάει και στην κατάθληψη.
Το συγκεκριμένο χάπι όμως είναι ακόμη ένα φάρμακο όπως και τόσα άλλα που κυκλοφορούν με βάση τόσες άλλες ουσίες. Το παιχνίδι παίζεται στις παρενέργιες και τη μακροχρόνια χρήση.

Θα συμφωνήσω ότι η νικοτίνη και το αλκοόλ είναι κατά πολύ χειρότερα και στις βλάβες που σου προκαλούν και στην ευχαρίστηση που σου προσφέρουν. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι το χασίς είναι καλό. Δηλαδή αν είναι να σου κόψουν ένα χέρι, λες κόψε το αριστερό καλύτερα, γιατί είμαι δεξιόχειρας. Κάπως έτσι.
Η ψυχική και πνευματική ηρεμία και γαλήνη, η ευτυχία και η χαρά, η ευθυμία και η ευφορία μπορούν να έρθουν σε έναν άνθρωπο χωρίς καμμία χρήση ουσίας, αλλά αντίθετα μετά από ψυχική και σωματική "αποτοξίνωση". Και, πάντα, η πιο ανεπαίσθητη χαρά με βάση την πραγματικότητα είναι κατά πολύ πιο έντονη και ζωοφόρα από την ωραιότερη αυταπάτη.
 #35125  από anastasia_vol
 Πέμ Ιούλ 29, 2010 3:10 pm
Γιατί τα παίρνετε όλα τόσο σοβαρά?
Για πλάκα έβαλα την ανάρτηση για να γελάσουμε και να κάνουμε καυστικά σχόλια.
Χαλαρώστε δεν θα μας εξαφανιστεί έτσι και αλλιώς η σκλήρυνση αν είμαστε σοβαροφανείς και τα αναλύουμε όλα, θα την έχουμε για πάντα.
:obscene-drinkingchug: :obscene-drinkingchug: :obscene-drinkingchug: :obscene-drinkingchug: :obscene-drinkingchug: :obscene-drinkingchug: :obscene-drinkingchug: :obscene-drinkingchug: :obscene-drinkingchug: :obscene-drinkingchug:
Υ.Γ.Γελάστε γιατί τις περισσότερες μέρες κλαίμε.
 #35130  από Νικος
 Πέμ Ιούλ 29, 2010 4:12 pm
Το θέμα το είδαμε χαλαρά, χαβαλές και ετσι δεν θα έπρεπε όμως, γιατί μπορεί να επηρεαστεί κόσμος με την πλάκα μας , απο προσωπική εμπειρία εγώ δεν έχω ιδιαίτερη 3-4 στριφτά και αυτά σε ηλικία 17-18 ούτε στην σχολή που κυκλοφορούσαν τα πάντα ελεύθερα δεν μου είχε κάνει αίσθηση, απο εξάρτηση όμως προκαλεί σίγουρα , ένας καλός φίλος έφευγε 4 τα ξημερώματα για Ρέθυμνο επειδή δεν είχε το τσιγάρο του , θυμάμαι οτι σκεφτόμουνα "καλά δεν βαριέται χαράματα και μόνος του?" παίζουμε με πράγματα που δεν κατανοούμε την πλήρη σημασία τους, εγώ τουλάχιστον
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νικος την Πέμ Ιούλ 29, 2010 8:33 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #35133  από Ευτυχία
 Πέμ Ιούλ 29, 2010 4:35 pm
μαλλον φαίνεται απο το υφος του μην μου οτι σας ....μαλώνω :? ομως δεν ειχα καμια τετοια προθεση.. κ καταλαβαίνω απόλυτα το κλίμα του χαβαλέ κ δε σας κρύβω οτι κ μενα μου εφυγε ενα χαμογελάκι με αυτα που διάβασα..............

ομως μου "ανέβηκε κ αρκετά το αίμα στο κεφάλι" .................. ξερεις, ειναι αυτο που λένε "οποιος εχει τη μύγα μυγιάζεται"...
συγνώμη αν χάλασα το κλιμα