• Νέο φάρμακο για την ΣΚΠ με βάση την κάναβη.!!!

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #35135  από michaelz21789
 Πέμ Ιούλ 29, 2010 4:48 pm
sou έγραψε:Όχι τίποτα άλλο, αλλά είναι που είναι άχρηστο
Φιλε μου δεν ξερω τι λενε οι μελετες και οι ερευνες αλλα αχρηστο δεν ειναι. Σε μενα τουλαχιστον και σε αλλους που γνωριζω, οι "κλινικες ερευνες" δεν δειχνουν να ειναι αχρηστο..
 #35141  από Στάθης
 Πέμ Ιούλ 29, 2010 6:07 pm
Μάλλον sou πρέπει να πιείς κανά μπάφο ....

Δεν είναι θέμα μετακίνησης, είναι θέμα πλοήγησης !!!!!!


:banana-stoner:
 #35143  από passenger
 Πέμ Ιούλ 29, 2010 6:38 pm
Ερωτηση: Αν ο πρώτος ψεκασμός δεν μειώσει την σπαστικότητα κάνεις στο καπάκι και δεύτερο? Μιλάμε για τρελά πάρτι...
 #36607  από Γιάννης
 Σάβ Αύγ 21, 2010 12:20 pm
Πιασάρικο το θέμα συντρόφισσες και σύντροφοι. Εντάξει, δε λέω, θεωρητικά, το να είσαι ξαπλωμένος στην αμμουδιά, με γυμνασμένο amore, μαστούρης και με ένα ποτήρι εξωτικό χυμό στο χέρι είναι μια φαντασίωση (εύκολα πραγματοποιήσιμη) που (υποσυνείδητα πλέον) παραπέμπει σ' αυτό που λέμε ευτυχίσμένες στιγμές. Μήπως αυτό προσπαθούν να εκμεταλευτούν οι μάγκες; Κάποιες ιδιότητες της κάνναβης, παυσίπονες και άλλες, προσπαθούν χρόνια να τις πλασσάρουν αλλά μέχρι στιγμής βρίσκουν τοίχο στην ίδια ηθικολογία η οποία ευννοεί το λαθρεμπόριο, εξάπτει την περιέργεια ειδικά των νέων και τελικά οδηγεί σε εξαρτήσεις με καταστροφικά αποτελέσματα για κάποιους. ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ !!!
Θέλω να σας πληροφορήσω ως παθός (23 χρόνια παρέα με όλες τις ουσίες, δεν είναι λίγα) οτι το χασίσι σαφώς προκαλεί ψυχολογική εξάρτηση, αλλά το σημαντικότερο είναι οτι η κατάχρησή του, σε πολλές περιπτώσεις, οδηγεί σε ψυχώσεις οι οποίες αντιμετωπίζονται μόνο με δια βίου λήψη ψυχοφαρμάκων.

ΥΓ. Το σίγουρο είναι οτι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, και να εγκριθεί μετ' επαίνων η χρήση του συγκεκριμένου σκευάσματος, είμαι υποχρεωμένος να το αγνοήσω.
 #36633  από FANTOMAS
 Σάβ Αύγ 21, 2010 8:50 pm
Υπαρχει τρόπος μείωσης της σπαστικότητας χωρίς πρόκληση αδυναμίας ?????