• ΣΤΑΤΙΝΕΣ

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #28039  από κωστας
 Σάβ Μάιος 22, 2010 7:07 pm
καλησπερα σε ολους!ποια ειναι η γνωμη σας για τις στατινες?εκτος απο τις ελαχιστες περενεργειες που εχει ειδικα σε σχεση με καποια τοξικα φαρμακα που περνουμε βοηθαει την καρδια και εχει και πολυ καλα αποτελεσματα στην παθηση μας!δεν ειναι περιεργο που καθυστερουν οι δοκιμες(απο το 2004 ξεκινησε)?μηπως επειδη ειναι το ποιο φτηνο φαρμακο?σκεφτομαι σοβαρα να το ξεκινησω,80 mg ημιρεσιως!εννοειται οτι ο παλιος μου γιατρος μου ειχε πει 'ασε τις κουταμαρες και κανε την σωστη θεραπεια!' και η τωρινη γιατρος μου ειπε να περιμενω 2-3 χρονια και βλεπουμε........
 #131773  από waterfall
 Σάβ Αύγ 10, 2019 10:05 pm
Κι εγώ ακούω διάφορα για τις στατίνες αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω. Παίρνω στατίνες, pravalip 40mg την ημέρα ούτως ή άλλως λόγω υψηλής χοληστερίνης εδώ και χρόνια. Το σίγουρο είναι ότι δεν θεραπεύτηκε η σκλήρυνση :emojis-7: οπότε....