• ΚΟΡΤΙΖΟΝΙ!!!!!!!!!!!!!!!

  • Η κορτιζόνη είναι ένα φάρμακο το οποίο βοηθάει σημαντικά στην καταστολή των ώσεων της ΣΚΠ. Ερωτήματα και συζητήσεις για "Corticosteroids" εδώ.
Η κορτιζόνη είναι ένα φάρμακο το οποίο βοηθάει σημαντικά στην καταστολή των ώσεων της ΣΚΠ. Ερωτήματα και συζητήσεις για "Corticosteroids" εδώ.
 #25300  από θεόδωρος27
 Σάβ Απρ 17, 2010 5:26 pm
egw pantws paidia exw apo to 2001 ena pou kanw kortizonh kai milame gia sximata megala den eixa kapoio provlima oyte kan na pristw kai milame exw kanei panw apo 50 sximata kortizonis
 #25378  από francine
 Κυρ Απρ 18, 2010 7:13 pm
Μάλλον βρίσκομαι σε ώση....
Πόνο στην κίνηση του δεξιού ματιού, υπερβολική κούραση, περιοδικό μούδιασμα στα δάχτυλα του αριστερού χεριού...
Τι να πώ; Μάλλον θα περιμένω μέχρι την τρίτη (να συμπληρώσω 4 μερούλες με συμπτώματα) και μετά θα πάω για τη δοσούλα μου. Κορτιζονούλα τριήμερη, κόψιμο το αλάτι, τη ζάχαρη το ψωμί και τα ζυμαρικά για ένα μήνα τουλάχιστον και ας ελπίσουμε ότι θα το ξεπεράσω....
 #25444  από georgeand
 Δευ Απρ 19, 2010 3:58 pm
francine έγραψε:Μάλλον βρίσκομαι σε ώση....
Πόνο στην κίνηση του δεξιού ματιού, υπερβολική κούραση, περιοδικό μούδιασμα στα δάχτυλα του αριστερού χεριού...
Τι να πώ; Μάλλον θα περιμένω μέχρι την τρίτη (να συμπληρώσω 4 μερούλες με συμπτώματα) και μετά θα πάω για τη δοσούλα μου. Κορτιζονούλα τριήμερη, κόψιμο το αλάτι, τη ζάχαρη το ψωμί και τα ζυμαρικά για ένα μήνα τουλάχιστον και ας ελπίσουμε ότι θα το ξεπεράσω....
ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΖΑΧΑΡΗ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΖΗΜΑΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΨΩΜΙ ΓΙΑΤΙ;;
ΕΓΩ ΠΕΡΝΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΝΤΡΟΛ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΕΛΑΤΟΣΕΙ ΟΧΙ ΚΟΨΗ ΕΝΤΕΛΟΣ
ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΤΗ ΖΑΧΑΡΗ!!ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΩ ΟΥΤΕ ΠΡΙΞΙΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΚΙΛΑ ΠΕΡΝΩ
 #25637  από maria komotini
 Τετ Απρ 21, 2010 10:49 am
ΚΑΛΑ, ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ, ΚΟΒΕΙΣ ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΖΑΧΑΡΗ!!!!!!ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΑΠΟ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ!!!!!ΠΡΟΣΕΧΕΤΟ!
 #25640  από georgeand
 Τετ Απρ 21, 2010 11:30 am
maria komotini έγραψε:ΚΑΛΑ, ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ, ΚΟΒΕΙΣ ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΖΑΧΑΡΗ!!!!!!ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΑΠΟ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ!!!!!ΠΡΟΣΕΧΕΤΟ!
ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΩ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΟΛΕς ΟΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΑΤΙΚΑ; :?: :?: :idea: Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΟΨΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΖΑΧΑΡΙ ΑΛΑΤΙ ΑΠΛΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ
 #31231  από Κατερίνα
 Κυρ Ιουν 20, 2010 7:04 pm
Παιδιά είναι η τρίτη μέρα που το μάτι μου είναι θολό!
Αύριο θα ξεκινήσω κορτιζόνη μόνη μου (μικρή δόση βέβαια),γιατί δεν θα περιμένω
να μου φτάσει η οπτική οξύτητα στο 1/10 πάλι όπως πριν 5 μήνες!Δεν έχω όρεξη
για νοσοκομεία πάλι...οπότε πάνε τα παγωτάκια!!!αχ αχ αχ!!!
περαστικά μας!
 #31317  από FANTOMAS
 Δευ Ιουν 21, 2010 3:08 pm
Ετσι Σταυρο να μας τα λες με παρομοιωσεις για να τα καταλαβαινουμε ολοι :happy-partydance:
 #33897  από geor.gia
 Τετ Ιούλ 14, 2010 11:09 pm
παιδια σημερα τελειωσε το πρωτο ενδοφλεβιο σχημα μου (3ημερο). νιωθω ομως να τρεμω. οχι πολυ οχι εντονα αλλα το νιωθω. ειναι λογικο αυτο? :think: