• απο σημερα κορτιζονη

  • Η κορτιζόνη είναι ένα φάρμακο το οποίο βοηθάει σημαντικά στην καταστολή των ώσεων της ΣΚΠ. Ερωτήματα και συζητήσεις για "Corticosteroids" εδώ.
Η κορτιζόνη είναι ένα φάρμακο το οποίο βοηθάει σημαντικά στην καταστολή των ώσεων της ΣΚΠ. Ερωτήματα και συζητήσεις για "Corticosteroids" εδώ.
 #68544  από Giota
 Πέμ Μαρ 08, 2012 8:18 pm
ειχα να παθω ωση απο περυσι τον μαρτιο τετοιεσ μερεσ. απο προχθεσ μουδιασμα χερι ποδι κ πονοσ στον αυχενα. μεντρολ 16 κ βλεπουμε. ειχα κοψει κ την θεραπεια εννια μηνεσ λογο εγκυμοσυνησ. τρεμωωωω. ελπιζω να περασει με τα χαπακια. μονο μουδιασμα εχω. αλλιωσ μεχρι αυτη την ωρα που σασ γραψω δεν με ενοχλει κ πολυ αλλα ειπα να την παρω να το προλαβω οσο γινεται. εχω να σηκωσω κ ενα δεκακιλο μωρο χα χαχ χα. α και κατι αλλο να ρωτησω. πρεπει να περνω μαζι με κορτιζονη κ χαπι για το στομαχι? δεν θυμαμαι.
 #68546  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Μαρ 08, 2012 8:27 pm
Φυσικα, πρεπει να παιρνεις ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ....!!!!!! Περαστικα !!!!! Φιλακια στο μωρακι σου :romance-heartsthree:
 #68547  από Giota
 Πέμ Μαρ 08, 2012 8:55 pm
ενα τη μερα λογικα. ευχαριστω
 #68548  από EFFIE
 Πέμ Μαρ 08, 2012 9:00 pm
Giota έγραψε:ενα τη μερα λογικα. ευχαριστω
ενα την μερα καθε πρωι! περαστικα!
 #68550  από George Good News
 Πέμ Μαρ 08, 2012 9:05 pm
Μονη σου αποφασισες να παρεις κορτιζονη? Το εχω κανει και γω...
Προσωπικα, επαιρνα το χαπακι μετα το φαγητο και δε με ενοχλουσε καθολου στο στομαχι! Να το καταπινεις γρηγορα, ειναι πολυ πικρο :?
Φανταζομαι ειναι γνωστο τοις πασι οτι αποφευγεις το αλατι και σταδιακα παιρνεις 3/4 απο το χαπακι, 2/4 κ.ο.κ! Καλη συνεχεια!
 #68552  από soulla
 Πέμ Μαρ 08, 2012 9:14 pm
περαστικα και υπομονη γιώτα μου :romance-kisscheek:
 #68555  από Giota
 Πέμ Μαρ 08, 2012 9:20 pm
ο γιατροσ μου το προτεινε. καλα εκανα νομιζω δεν μπορω την ενδοφλεβεια. σασ ευχαριστω ολουσ
 #68557  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Μαρ 08, 2012 9:22 pm
George Good News έγραψε:Μονη σου αποφασισες να παρεις κορτιζονη? Το εχω κανει και γω...
Προσωπικα, επαιρνα το χαπακι μετα το φαγητο και δε με ενοχλουσε καθολου στο στομαχι! Να το καταπινεις γρηγορα, ειναι πολυ πικρο :?
Φανταζομαι ειναι γνωστο τοις πασι οτι αποφευγεις το αλατι και σταδιακα παιρνεις 3/4 απο το χαπακι, 2/4 κ.ο.κ! Καλη συνεχεια!
Η κορτιζονη, ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΟΡΦΗ, μπορει να πειραξει το στομαχι !!!!Ακομα κι οταν μας τη δινουν ενδοφλεβια, σε ορο, πριν τη χορηγηση παιρνουμε ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ !!!! Το φαρμακο ειναι που μπορει να πειραξει , ανεξαρτητα απο φαγητο !!!!! :greetings-waveyellow:
 #68558  από billios
 Πέμ Μαρ 08, 2012 9:27 pm
Τι εγινε! ειναι η εποχη ρε γαμωτο? περαστικα σου ευχομαι και το χαπακι να το περνεις
 #68559  από George Good News
 Πέμ Μαρ 08, 2012 9:29 pm
Ναι ρε Αννα, δεν ειπα το αντιθετο :-D Απλα ειπα οτι εγω δε χρειαστηκε να παρω χαπι για το στομαχι γιατι δε με ενοχλουσε! Στο νοσοκομειο (ενδοφλεβια κορτιζονη) εννοειται μου δινανε κατι και για το στομαχι!