• COPAXONE

  • Φόρουμ του ευρέως γνωστού ανοσοτροποποιητικού φαρμάκου Glatiramer acetate για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Φόρουμ του ευρέως γνωστού ανοσοτροποποιητικού φαρμάκου Glatiramer acetate για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #14748  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Τρί Ιαν 12, 2010 8:49 am
ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ maestro ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ LL--MM
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ
 #14768  από LL--MM
 Τρί Ιαν 12, 2010 1:22 pm
Αγαπητές, το θέμα δεν είναι να καταλάβουν οι "καταρτισμένοι των νοσοκομείων" το νόημα της ζωής, (αν δεν το' χουν καταλάβει στα πενήντα και στα εξήντα :evil: πότε θα το καταλάβουν, στα εκατό :roll: :!: ) αλλά, όταν πηγαίνουμε και τους βάζουμε μετάνοιες, να πάρουν τις Οδηγίες του συλλόγου τους και να μας κάνουν μια διάγνωση, τρομάρα τους, σύμφωνα μα τις οδηγίες αυτές... και να μη μας ρωτάνε γιατί ΘΕΛΟΥΜΕ, παρακαλώ, ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΠ Και όταν κάποιοι που διατείνονται ότι είναι τελειωμένοι γιατροί (βλέπε εδώ στη σελ. 4) κι έχουν μεν το θράσος να μας αποκαλούν "μαχητές της ζωής" για να μας γλυκάνουν, όμως δε ούτε ένα άρθρο δεν έχουν δεήσει να μας στείλουν :P :P :P, τι στην οργή είναι; :evil: Αρχή άνδρα δείκνισει, έλεγαν οι πρόγονοί μας...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LL--MM την Τρί Ιαν 12, 2010 1:27 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #14771  από LL--MM
 Τρί Ιαν 12, 2010 1:31 pm
Αστείο θα ήταν, αν μας άφηναν να γελάσουμε μαζί τους, αλλά εμείς, μόνο κατάθλιψη κάνει να έχουμε, :cry: κατ' αυτους τουλάχιστον, εκτός άν έχουμε, πως το είπαμε κιόλας, ά, ψευδευθυμία, με ανεξέλεγκτους γέλωτες... :|
 #14772  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Τρί Ιαν 12, 2010 1:38 pm
ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑΙ,ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ.ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΩΡΑΙΑ.
ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.ΟΥΤΕ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.ΓΕΛΟΥΣΑ,ΓΕΛΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΩ
ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.
ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ
 #14886  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Πέμ Ιαν 14, 2010 9:26 am
ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΓΙΖΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΝΕΣΗ.ΓΙΑΤΙ?
 #14912  από costas
 Πέμ Ιαν 14, 2010 5:09 pm
ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΓΙΖΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΝΕΣΗ.ΓΙΑΤΙ?

νομίζεις.................
 #14913  από michaelz21789
 Πέμ Ιαν 14, 2010 5:42 pm
Ντινα νομιζω πως το συμπτωμα του πονου δεν σχετιζεται με το copaxone.. Και μια που λεμε γι αυτο το φαρμακο, ειχε αποδειχτει (σε μενα) οτι ηταν η χειροτερη επιλογη της ζωης μου να το ξεκινησω.. Καλα να τα πατε εσεις και Ντινα αυτος ο πονος μην σε απασχολει..
 #14960  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Παρ Ιαν 15, 2010 9:12 am
michaelz21789 έγραψε:Ντινα νομιζω πως το συμπτωμα του πονου δεν σχετιζεται με το copaxone.. Και μια που λεμε γι αυτο το φαρμακο, ειχε αποδειχτει (σε μενα) οτι ηταν η χειροτερη επιλογη της ζωης μου να το ξεκινησω.. Καλα να τα πατε εσεις και Ντινα αυτος ο πονος μην σε απασχολει..

Σ' ευχαριστώ να εισαι καλα.θελεις να μου πεις γιατι ηταν η χειροτερη επιλογη για σενα η copaxone?
σε εμενα αν και την εχω ξεκινησει 12 μερες μεχρι τωρα εκτος απο τον πονο στο χερι και οτι πρηζεται λιγο το σημειο που κανω την ενεση δεν μου εχει δημιουργησει κατι αλλο.προς το παρον βεβαια
 #14980  από michaelz21789
 Παρ Ιαν 15, 2010 12:51 pm
ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ έγραψε:Σ' ευχαριστώ να εισαι καλα.θελεις να μου πεις γιατι ηταν η χειροτερη επιλογη για σενα η copaxone?
σε εμενα αν και την εχω ξεκινησει 12 μερες μεχρι τωρα εκτος απο τον πονο στο χερι και οτι πρηζεται λιγο το σημειο που κανω την ενεση δεν μου εχει δημιουργησει κατι αλλο.προς το παρον βεβαια
Εκανα tysabri και ενω πηγαινα καλα επδ φοβηθηκα σταματησα και ξεκινησα copaxone με αποτελεσμα μεσα σε ενα 6μηνο να μην μπορω να περπατησω..
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12