• Rebif 44 και ανεβασμένα ηωσινοφιλα

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #123619  από Vaia79
 Παρ Δεκ 16, 2016 10:21 pm
Καλησπέρα σε όλους,
Σας διαβάζω καιρό, δηλαδή περίπου ένα χρόνο πριν που ανακάλυψα ότι πασχω από σκπ. Τελικά αποφάσισα να κάνω εγγραφή και να σας ρωτήσω κάτι που μ απασχολεί το τελευταίο εξάμηνο.
Εδώ και ένα χρόνο και, ξεκίνησα αγωγή 3 φορές την εβδομάδα με rebif44. Στις εξετάσεις που κάνω κάθε τρίμηνο, στη γενική αίματος τα ηωσινοφιλα έχουν ανοδική πορεία. Μετά από παρότρυνση του νευρολογου, πήγα αιματολογο, αλεργιολογο... Εξετάσεις πολλές εξετάσεις....αλλά δεν εντοπίστηκε κάτι.
Μήπως κάποιος/α από εσάς έχει ως παρενέργειες από την αγωγή με το rebif ανεβασμένα ηωσινοφιλα ? Αλλά φάρμακα δεν παίρνω και λέω μπας και φταίει η ενεσουλα μου....
Θα εκτιμούσα όποιον /α διαθέσει λίγο χρόνο να μ απαντήσει...
Καλή υπομονή και επιμονή στον αγώνα μας
 #123621  από litsa
 Παρ Δεκ 16, 2016 10:37 pm
καλώς όρισες!
καλή δύναμη και καλή συνέχεια!!
εχω χαμηλά λευκά.... για τα ηωσινόφιλα... δεν το έχω προσέξει.... θα τα τσεκάρω και θα σου πω... :emojis-3: :happy-cheerleadersmileygirl:
 #123746  από Vaia79
 Κυρ Δεκ 18, 2016 10:38 pm
Μάλλον μόνο σε μένα θα συμβαίνει αυτό με την τρελή ανοδική πορεία των ηωσινοφιλων.τι να πω? Είδα ότι διαβάσατε πολλοί το θέμα μου, επομένως συμπέραινω ότι για άλλη μια φορά θα με τρελενουν οι γιατροί....