• AVONEX - CORAXON - KAI TΩΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΕΧTAVIA

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #10488  από Katrin
 Παρ Οκτ 23, 2009 1:39 pm
Katrin έγραψε:
costas έγραψε:Εχω κάνει 4 ενέσεις εχταβια , όλα καλά καμια απολύτως παρενέργεια αν και κάνω ακόμα μικρή δόση το 1/4 της κανονικής!!!!!
Αντε γύρω στις 7000 ενεσούλες μου μείνανε ακόμα!!!!!! (Μέχρι τα 80 μου υπολογίζω, εκτός αν ζήσω παραπάνω) Αν θεραπευτεί η πάθηση σε λίγα χρόνια τότε θα ζήσω έως τα 120 χρόνια!!!!
Θα δω τις κόρες μου 90 χρονών και τα εγγόνια μου 60χρονα!!! :D :D :D :D
Κώστα καλησπέρα
Η extavia τι θεραπεία είναι;
 #10489  από costas
 Παρ Οκτ 23, 2009 1:42 pm
:o
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος costas την Σάβ Νοέμ 07, 2009 7:27 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #10493  από Katrin
 Παρ Οκτ 23, 2009 1:46 pm
costas έγραψε:
Katrin έγραψε:
Κώστα καλησπέρα
Η extavia τι θεραπεία είναι;
Ιντερφερόνη σπέσιαλ με όλη την τελευταία τεχνολογία!!!!
Ναι αλλά τώρα δεν ξέρω εάν μπορώ να την ξεκινήσω γιατί κάνω το Tysabri οπότε άκυρο.
 #10494  από manos81
 Παρ Οκτ 23, 2009 1:49 pm
KOSTA META TO TYSABRI ME ERIKSE POLI...TIS KALES MOU MERES PERPATAW KANONIKA DEN TREXW...TIS KAKES MOU MERES EXW SPASTIKOTITA KAI MPORI NA SERNW KAI TO PODI MOU KAI MOUDIASMATA VEVEA POS TA KSEXASA...AFOU TO KSEXASA PAEI NA PEI OTI TO SINITHISA TO MOUDIASMA ...AX MAKARI NA GIRISOUN OI PALIES EKINES MERES... PANTOS ODIGAW KANONIKA OLO TON KERO.

KIEGW THELW EXTAVIA... TIS 10 NOEMVRI EXW RADEVOU...GIA NA DOUME THA MAS TO DOSEI???
 #10496  από costas
 Παρ Οκτ 23, 2009 2:04 pm
8-)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος costas την Σάβ Νοέμ 07, 2009 8:10 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #10500  από Εύη Ξ
 Παρ Οκτ 23, 2009 2:17 pm
Εγώ έκανα TYSABRI αλλά δεν μου έκανε τίποτα σε εμένα παρά με έριξε κιόλας.Άλλοι είδαν αποτελέσματα.Και ξαναγυρνώ στην ιντερφερόνι την EXTAVIA,και εμένα ο γιατρός μου είπε ότι είναι πιο ενισχημένη απο τις άλλες.
Το όνομα της μου θυμίζει το αυτοκίνητο OKTAVIA :lol:
 #10505  από Katrin
 Παρ Οκτ 23, 2009 2:34 pm
Μέχρι τη 10 φορά με πήγε καλά το Tysabri μετά με έριξε βέβαια η γιατρός συνεχίζει.Τώρα όμως κανονίζω εγώ.Αλλά θέλω να σας ρωτήσω εάν μπορώ να ξαναγυρίσω στην ιντερφερόνη.Η γιατρός μου λέει οτί δεν μπορώ.
Πείτε μου σας παρακαλώ
 #10513  από Εύη Ξ
 Παρ Οκτ 23, 2009 3:18 pm
Katrin έγραψε:Μέχρι τη 10 φορά με πήγε καλά το Tysabri μετά με έριξε βέβαια η γιατρός συνεχίζει.Τώρα όμως κανονίζω εγώ.Αλλά θέλω να σας ρωτήσω εάν μπορώ να ξαναγυρίσω στην ιντερφερόνη.Η γιατρός μου λέει οτί δεν μπορώ.
Πείτε μου σας παρακαλώ
Ο δικός μου γιατρός μου είπε ότι μπορώ να ξαναγυρίσω αφού περάσει περίπου 1 μήνας απο την τελευταία δόση TYSABRI. Να καθαρίσει ο οργανισμός.Τώρα θα ξεκινήσω στην ιντερφερόνι την EXTAVIA είναι καινούργια. Δεν κάνουν όλα τα φάρμακα σε όλους.Είναι τη θα πιάσει στον καθένα. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.
 #14678  από LL--MM
 Κυρ Ιαν 10, 2010 3:13 pm
EXTAVIA eu = BETAFERON us

To πρώτο είναι η ευρωπαϊκή εκδοχή του δεύτερου, αμερικάνικου, φαρμάκου. Δυστυχώς άλλα δε μπορώ να σας πω, γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει ούτε το ένα ούτε το άλλο :shock:

AΛΛΑ ΔΕΣΤΕ ΤΗ "ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗ" ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ Ο ΣΤΑΘΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LL--MM την Δευ Ιαν 11, 2010 12:45 pm, έχει επεξεργασθεί 7 φορές συνολικά.
 #14684  από costas
 Κυρ Ιαν 10, 2010 5:05 pm
LL--MM έγραψε:EXTAVIA eu = BETAFERON us

Δηλαδή;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Για πες κιαλλα...................