• παρενεργειες rebif?

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #7859  από anna1290
 Τετ Αύγ 12, 2009 11:28 am
Καλημερα σε ολους.Επειδη θελω να ξεκινησω θεραπεια σε λιγο με rebif22,ηθελα να μου πειτε τις παρενεργειες που σας εχει δημιουργησει σαν πρωτη φορα και μετα στη συνεχεια.Απλα για να εχω προετοιμαστει ψυχολογικα!..
 #7862  από katerina76s
 Τετ Αύγ 12, 2009 12:19 pm
Kαλημερα..εγω θα ελεγα να μην αγχωνεσαι δεν ειναι τοσο φοβερα τα πραγματα...θα σουν πουν να παιρνεις DEPON..λιγο πυρετουλι ειχα ..λιγο ριγος..καλη αρχη
 #7864  από LL--MM
 Τετ Αύγ 12, 2009 3:06 pm
Λυπαμαι, δε μπορώ να σε βοηθήσω ΕΓΩ. Παίρνω Ρεμπίφ22 απο δω και δέκα χρόνια και δε μου έχει προκαλεσει την παραμικρή παρενέργεια... ΕΜΕΝΑ. Οι εξετάσεις ύπατος είναι κανονικές, για την ώρα τουλάχιστον. Περάστε πιό κάτω...

Να είσαι καλά :D !!!
 #7867  από litsa
 Τετ Αύγ 12, 2009 5:15 pm
εγώ πόνους είχα και έχω μετά από 6 μήνες για αυτό και παίρνω αντιφλεγμονώδη και ντεπόν και όλα μια χαρά,,
έκανα σταδιακό ανέβασμα της δόσης...
καλή επιτυχία ..
 #7886  από GEORGE-A
 Πέμ Αύγ 13, 2009 11:14 pm
ΠΑΙΡΝΩ REBIF-44 19 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ.ΜΟΝΟ ΛΙΓΑ ΡΙΓΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΙΛΕΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.ΜΕ ΕΝΑ DEPON ΠΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΑΝ ΑΝΤΕΧΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΚ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ.ΔΕΝ ΠΙΟΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
 #7897  από Μιχαελα
 Παρ Αύγ 14, 2009 4:02 pm
εγω κανω rebif 2 χρονια τωρα και δεν μου εχει παρουσιασει τιποτα απολυτως.
 #7899  από αλεξανδρος1
 Παρ Αύγ 14, 2009 6:50 pm
Εγώ είμαι απο τους άτυχους της υπόθεσεις rebif. Έχω μονίμως ανεβασμένα υπατικά, όχι πάρα πολύ, και μου έχει πειράξει και τον θυροειδή. Μην σε τρομάζουν όμως όλα αυτά είμαι απο τις εξαιρέσεις απο ότι μου είπε ο γιατρός μου.
 #7900  από pinelopi
 Παρ Αύγ 14, 2009 6:59 pm
καλησπερα ι Λιτσα κανει την rebif δυο χρονια ολα ειναι μια χαρα και οι εξετασεις καλες το μονο που την πηραξε ηταν το ντεπον οταν το επεινε μετα την ενεση ειχε πολλα νευρα!!!!! της ειπαι ο γιατρος οτι ειναι μια σπανια παρενεργια δεν ξαναειπιε ντεπον και ολα καλα!!!!!!!