• Συνταγογραφηση betaferon

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #105437  από billios
 Πέμ Αύγ 21, 2014 9:32 pm
Τα νεα απο την Αγ.Κωνσταντινου ειναι πως μολις τελειωσουν τα αποθεματα που εχει στο φαρμακο θα σταματησει να προμηθευει τους ασθενεις,πλεον η προμηθεια των συγκεκριμενων θα γινεται απο το φαρμακειο του πειραια (μπουμπουλινας 7-13) απο καλλιθεα (δαβακη 44) και απο το μαρουσι .
Επισης θα δινεται ΕΝΑ κουτι καθε φορα ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ο γιατρος γραψει σε μια συνταγη ΔΥΟ κουτια,δηλαδη δυμινη,αυτα μου ειπαν σημερα οι τυποι.
Οταν δε,ειπα ''Καααλα καθε φορα αλλα μου λετε και καθε φορα αλλα κανετε''
-απαντηση.
'Οοοχι αυτη τη φορα ειναι και η τετελεσμενη,το επομενο κουτι θα το παρεις απο τα παρακατω φαρμακεια,εεε! για να μην πλητεις'
-απαντηση.
''Τι λες μωρη χαρχάλο,ποικιλια εχω μπολικη,την τζαμπα ταλαιπωρια δε γουσταρω! Περιμενω 1.30 ωρα στην ουρα και μου κανεις και αραπικο χιουμορ! Δηλαδη αμα θα παω τωρα στον πειραια θα μου δωσουν τα υπολοιπα δυο κουτια που εχουν αποθεματα?
-απαντηση,στο ιδιο ευγενικο υφος με το δικο μου πλεον.
'ΟΧΙ'
- πορισμα.
Δεν ξερουν που παν τα τεσσερα.
Δεν υπαρχουνε λεμε...εχω ..αποθεμα κανα-δυο λοσταρια στην αποθηκη για μια διαμορφωση χωρου,ετσι για να μην πλητουν εκει μεσα.. :character-jason: