• ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑ :)

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #100562  από ΑΝΝΑ59
 Κυρ Μαρ 09, 2014 7:42 pm
costas1968 έγραψε:
stavrina117 έγραψε:ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ????ΟΛΑ ΚΑΛΑ????





ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ....ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΣΤΟΜΑΤΟΣ???/
ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΟ betaferon ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΑ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΤΗΝ 'ΠΡΕΖΑ' ΜΟΥ......
ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣΣΣΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΡΥΠΙΕΜΑΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ.....

ΥΠΟΜΟΝΗ
ΕΡΧΕΤΑΙ ΧΑΠΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΡΤΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.
ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΓΗΠΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΠΑΡΟΤΙ Η ΚΥΡΑ ΤΗΛΕΠΕΡΔΟΝΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΓΦΑΨΕ ΡΟΣΠΙΦ 22.ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ (ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ / ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΜΟΥΦΑ.ΕΙΔΟΜΕΝ...
:smile-flower: :smile-crying:
:smile-wait: :smile-wait: :smile-wait: Και ....πώς ξερουμε οτι εχει ελαχιστες παρενεργειες ? Κι εκτος απ'αυτο , τι ξερουμε για την αποτελεσματικοτητα του ? Τι ξερουμε για την πορεια των ασθενων σε ...βαθος χρονου ????? Μαλλον τιποτα ! Ενα ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ !!!!!!!!!!!!!Ακομα ειναι σε φαση πειραματικη ..... Αν θελουμε να γινουμε ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ ....ας το παρουμε !Ετσι κι αλλιως , οποιο απο τα ''δικα'' μας φαρμακα κι αν παρουμε ..πειραματοζωα ειμαστε....Αφου, με ολα ...στα τυφλα βαδιζουμε .Μηπως ...και ΑΝ ...θα κανουν κατι ..... Απορω ...εσυ costa μου , δεν πηρες ρεμπιφ, που ειναι παλιο φαρμακο , επειδη διαβασες τις παρενεργειες ...Τωρα , θα ''ρισκαρεις '' με το καινουργιο ??? :smile-hi: ΥΓ.Μη νομισει κανεις οτι κανω προπαγανδα υπερ του ρεμπιφ .Απλως, μια απορια εκφραζω .
 #100580  από costas1968
 Δευ Μαρ 10, 2014 11:39 am
ΑΝΝΑ59 έγραψε:
costas1968 έγραψε:
stavrina117 έγραψε:ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ????ΟΛΑ ΚΑΛΑ????





ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ....ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΣΤΟΜΑΤΟΣ???/
ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΟ betaferon ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΑ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΤΗΝ 'ΠΡΕΖΑ' ΜΟΥ......
ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣΣΣΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΡΥΠΙΕΜΑΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ.....

ΥΠΟΜΟΝΗ
ΕΡΧΕΤΑΙ ΧΑΠΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΡΤΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.
ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΓΗΠΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΠΑΡΟΤΙ Η ΚΥΡΑ ΤΗΛΕΠΕΡΔΟΝΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΓΦΑΨΕ ΡΟΣΠΙΦ 22.ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ (ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ / ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΜΟΥΦΑ.ΕΙΔΟΜΕΝ...
:smile-flower: :smile-crying:
:smile-wait: :smile-wait: :smile-wait: Και ....πώς ξερουμε οτι εχει ελαχιστες παρενεργειες ? Κι εκτος απ'αυτο , τι ξερουμε για την αποτελεσματικοτητα του ? Τι ξερουμε για την πορεια των ασθενων σε ...βαθος χρονου ????? Μαλλον τιποτα ! Ενα ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ !!!!!!!!!!!!!Ακομα ειναι σε φαση πειραματικη ..... Αν θελουμε να γινουμε ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ ....ας το παρουμε !Ετσι κι αλλιως , οποιο απο τα ''δικα'' μας φαρμακα κι αν παρουμε ..πειραματοζωα ειμαστε....Αφου, με ολα ...στα τυφλα βαδιζουμε .Μηπως ...και ΑΝ ...θα κανουν κατι ..... Απορω ...εσυ costa μου , δεν πηρες ρεμπιφ, που ειναι παλιο φαρμακο , επειδη διαβασες τις παρενεργειες ...Τωρα , θα ''ρισκαρεις '' με το καινουργιο ??? :smile-hi: ΥΓ.Μη νομισει κανεις οτι κανω προπαγανδα υπερ του ρεμπιφ .Απλως, μια απορια εκφραζω .

ΚΟΙΤΑΞΕ ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΥΔΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΕΔΩ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΝΕΣΕΩΝ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΠΑΩ.
ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ.
ΡΩΤΑΣ ΕΣΥ ΟΤΙ ΡΩΤΑΣ!ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΘΑ ΕΧΩ?ΑΝ ΕΧΩ...
:violin:
 #100592  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Μαρ 10, 2014 1:53 pm
:smile-hi: Εχω σταματησει τις ιντερφερονες , εδω και τρια χρονια περιπου .Ειχαν σταματησει να με καλυπτουν .Οι γιατροι, μου ειπαν να διακοψω και να παρω τυσαμπρι ή τσιλενια ή μιτοξανδρονη ...Επελεξα να αρνηθω .Μου ειπαν οτι ειναι δικαιωμα μου ....Βεβαια , δεν χανουν ευκαιρια να μου το ''χτυπανε'' ....!!!!! Οταν , ομως, εγω ζητησα να δεσμευτουν οτι σε περιπτωση ΣΟΒΑΡΩΝ παρενεργειων , θα ειχα ΑΜΕΣΗ αντιμετωπιση .....δεν το εκαναν......
 #100614  από costas1968
 Τρί Μαρ 11, 2014 12:05 am
ΑΝΝΑ59 έγραψε::smile-hi: Εχω σταματησει τις ιντερφερονες , εδω και τρια χρονια περιπου .Ειχαν σταματησει να με καλυπτουν .Οι γιατροι, μου ειπαν να διακοψω και να παρω τυσαμπρι ή τσιλενια ή μιτοξανδρονη ...Επελεξα να αρνηθω .Μου ειπαν οτι ειναι δικαιωμα μου ....Βεβαια , δεν χανουν ευκαιρια να μου το ''χτυπανε'' ....!!!!! Οταν , ομως, εγω ζητησα να δεσμευτουν οτι σε περιπτωση ΣΟΒΑΡΩΝ παρενεργειων , θα ειχα ΑΜΕΣΗ αντιμετωπιση .....δεν το εκαναν......


ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ!!!!
:smile-clapping: :smile-clapping: :smile-clapping: