• avonex άρρωστος

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #109023  από mariabel
 Κυρ Φεβ 01, 2015 7:00 pm
Καλησπέρα και καλό μήνα!!!

Γνωρίζει κάποιος σε ποιές περιπτώσεις δεν πρέπει να πάρει το avonex;Όταν έχεις πυρετό;Συνάχι;
 #109024  από Gorge
 Κυρ Φεβ 01, 2015 7:04 pm
καλο μηνα πυρετο μονο εγω δεν τη κανω
 #109028  από ΑΝΝΑ59
 Κυρ Φεβ 01, 2015 8:25 pm
mariabel έγραψε:Καλησπέρα και καλό μήνα!!!

Γνωρίζει κάποιος σε ποιές περιπτώσεις δεν πρέπει να πάρει το avonex;Όταν έχεις πυρετό;Συνάχι;
Απ'οσο θυμαμαι , οταν εχεις πυρετο , ΔΕΝ πρεπει να κανεις το αβονεξ . Ομως , πιστευω οτι σε μια τετοια περιπτωση , πρεπει να επικοινωνεις με το γιατρο σου !!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΝΝΑ59 την Δευ Φεβ 02, 2015 9:14 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #109039  από mariabel
 Δευ Φεβ 02, 2015 9:06 am
Καλημέρα,

ενημέρωσα την νοσηλεύτρια από avonex και μου είπε οτι αν έχεις πυρετό το τελευταίο 24 πριν την ένεση καλό είναι να μην την κάνεις για να μην επιδεινωθούν τα συμπτώματα. Δηλαδή αν είχα 37,5 τις άλλες φορές ως παρενέργεια τώρα μπορεί να φτάσει και 38,5. Επίσης, για το συνάχι μου είπε οτι επειδή το έχω αρκετές μέρες να την αποφύγω γιατί ο οργανισμός είναι κουρασμένος.

Σαν λύση μου έδωσε να την κάνω μια μέρα μετά αν είμαι καλύτερα, αλλιώς να την παραλείψω.


Thanks, για τις απαντήσεις σας!!!!