• REBIFF 44

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #78668  από Mihalis
 Τετ Οκτ 03, 2012 12:56 pm
Γεια σας παιδια!
μετα απο 7 μηνες με το rebiff δεν εχω κανει ουτε μια ωση...εκανα μαγνητικη εγκεφαλου και απο εκει που ειχα 9-10 εστιες τωρα εχω μοναχα 2(!) ενεργες ο γιατρος μου δεν το πιστευε!
 #78692  από kate2002
 Τετ Οκτ 03, 2012 7:50 pm
και ο γιατρος σου ειναι ικανοποιημένος που μετα απο τοσους μηνες "θεραπείας" ακόμη εχεις εστίες ενεργές; !!!!....
 #78696  από billios
 Τετ Οκτ 03, 2012 9:34 pm
7 μηνες ειναι οχι 77!
Λενε οτι το φαρμακο ξεκιναει δουλεια μετα το πρωτο 6μηνο χορηγησης,ας κρατησουμε επιτελους κατι ευχαριστο απο εναν συνασθενη που ειδε κατι θετικο απο την βελονα,ας βαλουμε στο σακουλι αυτη τη μαρτυρια και προχωραμε.
 #78698  από kate2002
 Τετ Οκτ 03, 2012 10:06 pm
Σε 70 μήνες λοιπόν να ανοιξει το συγκεκριμένο :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :romance-kisscheek: σακουλι ξανα παρακαλω!
 #78700  από Π.Μ79
 Τετ Οκτ 03, 2012 10:39 pm
Αυτοί που είναι 177 μήνες χωρίς φάρμακα, χωρίς ενεργές εστίες, τι έγινε και πώς έγινε?
Μην το πεις στο γιατρό σου αυτό, μην πάθει και τίποτα ο άνθρωπος.

Φίλε Μιχάλη, μακάρι να είσαι πάντα καλά, άσχετα με το φάρμακο.
 #78701  από kate2002
 Τετ Οκτ 03, 2012 10:54 pm
Κι εγω εύχομαι απο καρδιας μιχαλη να εισαι παντα καλα, γαιδουριά απο μερους μου να μη πω πρωτα αυτο...:oops:
...επιμενω ομως σε οτι ειπα για το "σακουλι" και το "φάρμακο"... :greetings-waveyellow:
 #78703  από billios
 Τετ Οκτ 03, 2012 11:31 pm
Ευτηχως που το καταλαβες γρηγορα και το ψιλοδιορθωσες.
Ας κρινουμε το σημερα,με τα τωρινα δεδομενα,δυστηχως για το αυριο θα πρεπει να περιμενουμε να ξημερωση.
 #78706  από Mihalis
 Πέμ Οκτ 04, 2012 4:40 am
Παιδια σκεφτειτε οτι μετα απο ενα χρονο με το μπεταφερον ειχα κανει εισαγωγη στο νοσοκομειο για φλας κορτιζονης 7 φορες......σε ενα χρονο....και με το ρεμπιφ σε 7 μηνες δεν εχω κανει κορτιζονη ουτε μια φορα.....εγω πιστευω οτι ειναι μεγαλη προοδος αυτο......μπορει να ετυχε σε μενα αυτο.....ετσι κι αλλιως δεν παροτρυνα κανεναν να αρχισει το ρεμπιφ απλα ηθελα να το πω.....αν μερικοι δεν το θεωρουν προοδο αυτο τι περιμενουν να δουν?0 εστιες?σορρυ αλλα δεν θεωρω οτι ειναι σωστη λογικη αυτη....
Καλο βραδυ και ευχομαι τα καλυτερα σε ολους.
 #78708  από litsa
 Πέμ Οκτ 04, 2012 10:36 am
μια χαρά Μιχάλη!!!
ο καθένας πορεύεται με τα δικά του δεδομένα και ανάλογα με το τι αισθάνεται ότι τον βελτιώνει... ότι και αν είναι αυτό...
εγώ πχ ξεκίνησησα το ρεμπιφ 44 πριν 4 χρόνια αφού είχα δύο υποτροπές σε δύο χρόνια ....

τότε αυτά τα δεδομένα υπήρχαν ... ανάλογα έπραξα.....
τώρα από τον Ιούνιο ακολουθώ και αγωγή με συμπληρώματα διατροφής - βιταμίνες μετά από εξιδεικευμένες εξετάσεις αίματος και ούρων, τα οποία και αυτά με βοηθούν πολύ !!!

Υπάρχει και η χενφα στο πίσω μέρος του μυαλού μου, αλλά προς το παρόν την αναβάλω...
ένα -ένα ... είπαμε


καλή συνέχεια!!!!!!!! :romance-kisscheek: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: