• Εξαντληση-Παραλυση

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #75702  από ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΔΡΑΜΑ
 Πέμ Ιούλ 26, 2012 6:46 pm
γεια σας παιδια,πριν απο 1 μηνα η μητερα μου ξεκινησε Betaferon.Την ημερα που κανουμε την ενεση εχει τα γνωστα ριγη και δεκατα αλλα ταυτοχρονα νιωθει εξαντληση και τα ποδια της σχεδον παραλυουν.Πως να το αντιμετωπισουμε?
 #75708  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Ιούλ 26, 2012 7:10 pm
Αναστασια :text-welcomewave: :text-welcomeconfetti: Η επιδραση και οι παρενεργειες , ολων των φαρμακων, διαφερουν απο ασθενη σε ασθενη !!! Γι αυτο, καλυτερα , να μιλησεις με τον νευρολογο, που συνταγογραφησε την μπεταφερον ! Ευχομαι να πανε ολα καλα, για τη μητερα σου !!!!! :greetings-waveyellow:
 #75709  από κατερινα 55
 Πέμ Ιούλ 26, 2012 7:15 pm
ΑΝΝΑ59 έγραψε:Αναστασια :text-welcomewave: :text-welcomeconfetti: Η επιδραση και οι παρενεργειες , ολων των φαρμακων, διαφερουν απο ασθενη σε ασθενη !!! Γι αυτο, καλυτερα , να μιλησεις με τον νευρολογο, που συνταγογραφησε την μπεταφερον ! Ευχομαι να πανε ολα καλα, για τη μητερα σου !!!!! :greetings-waveyellow:
:handgestures-thumbupleft: Αναστασία ακριβώς αυτά που σου έγραψε η Άννα!!!
 #75722  από billios
 Πέμ Ιούλ 26, 2012 11:44 pm
Βασικα θελει υπομονη για τον αρχικο εναμισο μηνα,ειμουν κι εγω κοματια στην αρχη,το πρωι δεν τη παλευα καθολου.Μετα απο τρεις μηνες [ολοκληρης θεραπειας] ειμαι σε καλλιτερη φαση,ανεκτικη.
 #75730  από βικυ
 Παρ Ιούλ 27, 2012 9:58 am
:text-welcomewave: