• betaferon

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #81793  από billios
 Σάβ Δεκ 01, 2012 3:32 pm
Παντα με το ενα χερι κρατιεμαι απο καπου,αν εχεις βεβαια καποιον να σε βοηθησει θα ειναι το ιδανικο :greetings-waveyellow:
 #81944  από billios
 Δευ Δεκ 03, 2012 8:32 pm
Stavrina εκανες καμια προκοπη?
 #82001  από stavrina117
 Τρί Δεκ 04, 2012 5:12 pm
billio ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΚΟΠΗ.....ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ......ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.....Κ ΟΙ 3 ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΓΩΓΗ....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ....ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΚΟΨΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ....... :confusion-seeingstars:
 #82227  από ditu
 Παρ Δεκ 07, 2012 5:51 pm
Μηπως δεν πρεπει να τις κοψεις αποτομα?
 #82512  από nikd
 Τρί Δεκ 11, 2012 1:44 pm
Παιδιά εγώ κάνω Betaferon 7 χρόνια τώρα από την αρχή της διάγνωσης μου. Κοκκινίλες και υποδόρια σκληρά κομμάτια έχω καθε φορά αλλά δεν δίνω και πολύ σημασία. Το ρίγος με πιάνει καμιά φορά αλλά συνήθως μόνο αν δεν πάρω παρακεταμόλη. Στους γλουτούς είμαι οκ με ένα μόνο πρίν αλλά για τα χέρια και τα μπούτια θέλω σίγουρα 1 πριν και 1 μετά. Οι αιματολογικές μου είναι πολύ καλές οπότε δεν με πολυαπασχολεί. Πάντως για το ρίγος έχετε ένα αναβράζον depon maximum πρόχειρο και θα σας περάσει μέσα σε 15 λεπτάκια αν σας πιάσει από την εμπειρία μου.

Όσο για τα σημάδια αλοιφές με ηπαρίνη/άρνικα δεν πολυβοηθάνε αλλά δεν κάνουν και κακό. Πάντως τα επιθέματα με αλουμινόνερο σε συχνή βάση κάνουν καλή δουλειά κυρίως για τα γρομπαλάκια (πόλυ ιατρικός όρος :confusion-seeingstars: :lol: :P ).
 #82813  από billios
 Δευ Δεκ 17, 2012 10:21 pm
stavrina117 έγραψε:billio ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΚΟΠΗ.....ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ......ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.....Κ ΟΙ 3 ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΓΩΓΗ....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ....ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΚΟΨΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ....... :confusion-seeingstars:

Καμια προκοπη?