• betaferon

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #81059  από sofia13
 Παρ Νοέμ 16, 2012 10:37 pm
Σχετικά με τις φλέβες πραγματικά στους άντρες είναι πρόβλημα.
Στις γυναίκες η επιδερμίδα είναι λεπτή και διάφανη, με επάλειψη καθαρού οινοπνεύματος, ολο
το δίκτυο φλεβών είναι εμφανές.
Αλλά δεν πονάει αν τις βρείς και τις προσέχεις.
 #81060  από sofia13
 Παρ Νοέμ 16, 2012 10:42 pm
Οσες φορές 'επεσα σε φλέβα, ειδικά στα χέρια πρήστηκα παρα πολύ.Και πόνος μέχρι την επόμενη μέρα. Οπότε αναγκαστικά έψαξα το δίκτυο των φλεβών και ησύχασα.
Κάποιος τρόπος θα υπάρχει, ας πεί κάποιος άντρας αν ξέρει ρε παιδιά.......
 #81250  από ΑΝΕΣΤΗΣ
 Τετ Νοέμ 21, 2012 2:04 pm
varethika na psaxno fleves kai den vrika oute mia,oso gia ton pono emena krataei mia vdomada se kathe simeio kai oxi mono mia mera,apla opos fantazomai den einai ola ta simeia idia se ollous oste na antexoun auto to "vari" farmako. o giatros apla mou eipe opou den to antexeis katholou kai se enoxlei aporipteis to simeio kai kaneis sta upoloipa
 #81251  από ΑΝΕΣΤΗΣ
 Τετ Νοέμ 21, 2012 2:09 pm
na rotiso kai kati asxeto giati den brika alli suzitisi pou na kollaei. xerei kanenas an mporo na paro suntagi gia betaferon apo giatro tou ika i mono apo nosokomeiako ginetai?
 #81252  από κατερινα 55
 Τετ Νοέμ 21, 2012 2:41 pm
Γειά σου Ανέστη!! :greetings-waveyellow:
Πρώτα απ'όλα να σε παρακαλέσω :pray: :pray: να γράφεις Ελληνικά :)
Τώρα στο ερώτημά σου.Από ΚΡΑΤΙΚΟ νοσοκομείο παίρνεις χαρτί εξάμηνης ισχύος που γράφει
το φάρμακο που πρέπει να παίρνεις,κάθε πότε,και το ότι είναι απαραίτητο και αναντικατάστατο και χωρίς συμμετοχή.Αυτό το βγάζεις επικυρωμένη φωτοτυπία.Με 1 από αυτό πηγαίνεις σε γιατρό του ΙΚΑ και σου συνταγογραφούν τρίμηνη συνταγή.Το επόμενο τρίμηνο κάνεις την ίδια διαδικασία.
Και κάθε εξάμηνο θα παίρνεις χαρτί από νοσοκομείο,και ΙΚΑ κλπ,κλπ.. :handgestures-salute:
Για τον πόνο από την ένεση ,άφησε το σημείο που πονάει να ηρεμήσει,διάλλεξε άλλο σημείο.Και όταν επανέλθεις στο σημείο,πήγαινε πιο πάνω,πιο κάτω,πιο δεξιά,πιο αριστερά..κάπου τέλος πάντων που να μην έχει ταλαιπωρηθεί.. :greetings-waveyellow:
 #81271  από stavrina117
 Πέμ Νοέμ 22, 2012 11:34 am
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ betaferon ΚΑΝΩ ΕΔς Κ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ....ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ...ΕΠΕΙΔΗ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΓΛΟΥΤΟ Κ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΠΕΘΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ...ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΓΙΑ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ...ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΛΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΠΟΛΥ....ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ?? :handgestures-salute:
 #81289  από billios
 Πέμ Νοέμ 22, 2012 10:42 pm
Εγω βαραω ποδια και γλουτους,υπαρχουν φορες που ο πονος κραταει 3-4 μερες.Στην κοιλια σταματησα να κανω η' μαλλον κανω σπανια και μονο οταν δεν μπορω στα παραπανω σημεια,.Τους πρωτους 3 μηνες βαραγα μονο στην κοιλια και σε καποια δοση με ξεκανε στον πονο,φαντασου δεν μπορουσα να σκυψω,βασικα ουτε να στριψω ουτε να κατσω μπρουμητα οποτε την κοιλια την εχω στον παγο τωρα μεχρι να συνελθει.
Αλλαξε τα σημεια,δοκιμασε χερια-ποδια για λιγο καιρο μεχρι να ηρεμησουν τα αλλα σημεια.
 #81311  από stavrina117
 Παρ Νοέμ 23, 2012 10:42 am
billio ΚΑΛΗΜΕΡΑ......ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ Κ ΑΠΛΑ ΠΕΘΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ....ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ Κ ΚΡΥΑΔΕΣ....ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.....ΕΔΩ Κ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΝΕΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ....
 #81339  από billios
 Παρ Νοέμ 23, 2012 9:31 pm
Γιατι ρε γαμωτο..
Θα σου πω ενα μυστικακι που σε εμενα πιανει,οταν τις εκανα ξαπλωμενος η' καθιστος ολες μα ολες και σε ολα τα σημεια πονουσαν αρκετα.Οταν τις κανω ορθιος ειναι πολλυ καλλιτερα,καποιες δεν τις καταλαβενω καθολου,φροντιζω να εχω ομως το ποδι μου χαλαρο.Τις κανω με το μηχανημα και του εχω βαλει το μεγαλυτερο ρουξουνι μπροστα και κρυβει πιο πολλυ βελονα γιατι δεν εχω και πολλυ κρεας επανω μου :-D
Στον γλουτο που δεν φτανω βαζω την κυρα και με περιποιειται [βγαζει το αχτι της :obscene-smokingpimp: ]
Κρυαδες με ειχαν πιασει μια φορα σε καποια απο τις πρωτες εφαρμογες,ετρεμα σαν ψαρι θυμαμαι..
Φανταζομαι οτι την ξεπαγωνεις καλα [εγω την αφηνω 1ωρα εξω] και βαζεις παγοκυστη !
 #81788  από stavrina117
 Σάβ Δεκ 01, 2012 2:59 pm
billios Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ Κ ΟΡΘΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.....ΒΕΒΑΙΑ ΟΡΘΙΑ ΦΟΩΑΜΑΙ ΜΗΝ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΣΩ...... :text-thankyouyellow: