• REBIF 44 ΚΑΙ ΣΗΜΑΔΙΑ

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #75437  από tonia77
 Δευ Ιούλ 23, 2012 6:27 am
Κώστας έγραψε:Παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι.
Όσο πέρνετε την ιντερφερόνη ώσεις έχετε;
Αν δεν έχετε, πιθανότατα αυτό να οφείλεται στην ιντερφερόνη.
Αν συνεχίζετε να έχετε, τότε μάλλον δεν κάνει καλά τη δουλειά της.
Άρα μάλλον δεν χάνετε τίποτα να την διακόψετε για λίγο και να δείτε πως θα πάτε.
Αν οι ώσεις σας πολλαπλασιαστούν, τότε η ιντερφερόνη έκανε δουλειά.
Αν παραμείνουν αμετάβλητες, τότε ΣΙΓΟΥΡΑ η ιντερφερόνη δεν κάνει καμμία δουλειά.
Το ρίσκο σε όλη της ιστορία είναι, πως αν αποδειχθεί ότι τελικά η ιντερφερόνη έκανε δουλειά, οι βλάβες που θα έχετε πάθει επιπλέον, δεν έχουν επιστροφή.

Δεν μπορώ ούτε και προτίθεμαι να σας υποδείξω να πάρετε το ρίσκο, μπορώ όμως να σας πω κάτι σίγουρο!

Θα χαρείτε τη θάλασσα οι γυναίκες με μπικίνι και οι άνδρες με κοντό μαγιό και όχι βερμούδα!...
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΩΣΤΑ. ΚΑΝΩ ΙΝΤΕΡΦΕΡΟΝΗ ΑΠΟ ΤΟ 2004 (AVONEX) ΚΙ ΕΔΩ ΚΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ REBIFF 44. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΥΠΟΤΡΟΠΕΣ - ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ. ΠΕΡΑΣΑ ΩΣΤΟΣΟ ΚΑΙ ΜΙΑ 5ΕΤΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ 2006-2011. ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΓΩΓΗ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΟ ΣΕ ΙΝΤΕΡΦΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΦΗΜΗ ΟΤΙ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΘΗΤΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΠΡΙΝ. ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΔΕ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΩ ΜΟΛΩΠΕΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ ΜΟΥ.
 #75440  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Ιούλ 23, 2012 9:15 am
Τονια, τι ιντερφερονη κανεις , τωρα ???? Ο γιατρος σου, τι λεει για την (μη) αποτελεσματικοτητα της και τις παρενεργειες ???? Απ'οτι λες, μονο ταλαιπωρια σου προσφερει, αυτη η φαρμακευτικη αγωγη !!!!!!!!!! :greetings-waveyellow:
 #75442  από tonia77
 Δευ Ιούλ 23, 2012 9:31 am
τώρα κάνω την Rebif 44 3 φορές την εβδομάδα...
ο γιατρός μου μου λέει ότι σύντομα θα πρέπει να αλλάξω αγωγή και να δοκιμάσω το χάπι που έχει κυκλοφορήσει από το φθινόπωρο -gilenya ή κάπως έτσι... όμως είπαμε να το καθυστερήσω για κανα δυο χρόνια γιατί προσπαθώ να αποκτήσω παιδί και δεν καλή ιδέα να δοκιμάσω μια αγωγή που δεν ξέρουμε καλά τις συνέπειές της...
 #75446  από litsa
 Δευ Ιούλ 23, 2012 9:58 am
μπικινι φοράω παρόλα τα κιλά μου... και τις πουά αποχρώσεις μου...
σιγά μην σκάω και για αυτά!!!
:greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
 #75448  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Ιούλ 23, 2012 10:02 am
litsa έγραψε:μπικινι φοράω παρόλα τα κιλά μου... και τις πουά αποχρώσεις μου...
σιγά μην σκάω και για αυτά!!!
:greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
Σωωωωωωωωστηηηηηηηηηηηηη.....!!!!!! Γεια σου Λιτσακι, με τη λεβεντια σου !!!!!!!!!!!!!!!! :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:
 #75449  από litsa
 Δευ Ιούλ 23, 2012 10:03 am
αννουλίτσα μου γεια σου!!!! :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
σε φιλώ!!!!
 #75459  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Ιούλ 23, 2012 12:46 pm
:romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: