• ΙΝΤΕΡΦΕΡΟΝΗ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #35987  από triton
 Παρ Αύγ 13, 2010 10:51 am
Theoni γειά σου και κουράγιο, γιατί πολλοί από μας μας σκέφτονται ακριβώς τα ίδια.
Είμαι και γω γονιός, δις, τεσσάρων ετών και ενός, και το άγχος μου είναι παρόμοιο με το δικός σου, θα μπορέσω να τα μεγαλώσω? Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και λέω στον εαυτό μου, έστω ότι τα παιδιά μου θα με έχουν περισσότερο ανάγκη μετά τα δέκα τους χρόνια, υπάρχει μία πενταετία μπροστά όπου τα πάντα μπορεί να έχουν αλλάξει στην θεραπεία της ΠΣ, μπορεί να έχει βρεθεί η απόλυτη θεραπεία της, πιστεύω ότι δεν είμαστε μακριά, πιστεύω όχι τόσο στην ΧΕΝΦΑ όσο στη μέλλουσα μεταμόσχευση βλαστοκυττάρων που από ότι λένε για να ολοκληρωθεί θέλει καμιά 3 ετία ακόμα και ένα από τα νοσοκομεία που πειραματίζονται είναι ένα νοσοκομείο του Τελ Αβίβ, Ισραήλ και ένας νευρολόγος που είναι μέσα σε αυτούς τους πειραματισμούς είναι ο Καρούσης.
 #36002  από passenger
 Παρ Αύγ 13, 2010 5:33 pm
Theoni κάνε λίγο υπομονή , συνέχισε την θεραπεία σου , ( εγώ όταν σταμάτησα το Avonex χειροτέρεψα). Πιστεύω ότι σε κάνα 6μηνο θα υπάρχουν εξελίξεις!! Θα κυκλοφορήσουν τα χαπάκια, η μπορεί να σε γυρίσει ο γιατρός σου σε copaxon , που δεν έχει παρενέργειες και δεν ποναει , ψαχτο και για τις φλέβες που και σε αυτό το θέμα νομίζω ότι θα υπάρχουν εξελίξεις. Όμως το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να παρατηθείς και να πεις άστο στην τύχη του. Αφού μπήκαμε στο χορό θα χορέψουμε !!
Α και προσπάθησε να έχεις θετικές σκέψεις
 #50204  από eutuxia
 Τρί Μαρ 29, 2011 12:31 am
ΕΓΩ ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΧΑΡΩ, ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΘΕΡΑΠΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΑΓΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΝΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΟ 1 6ΜΗΝΟ ΑΛΑ ΤΠΤ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΛΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΩ......... :bow-yellow:
:bow-yellow: ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΣΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΔΥΝΗΡΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ 1000 ΣΥΓΝΩΜΗ.
 #64991  από manoula 2
 Τετ Δεκ 07, 2011 12:40 pm
Η ΙΝΤΕΡΦΕΡΟΝΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΓΩ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑ ΤΗΝ ΣΚΠ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΕΤΟΣ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΓΧΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΟΛΕΣ.ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΒΟΝΕΞ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ-ΗΩΣΙΝΟΦΙΛΙΑ.....ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΕΓΚΑΙΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΛΕΜΦΩΜΑ(ΚΑΡΚΙΝΟ).ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΗΜΑΔΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΖΩ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!Η ΠΑΛΙΟΙΝΤΕΡΦΕΡΟΝΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΝΕΑ ΕΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ....ΠΗΡΑ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΑΝΤΙΟ!!!