• Θελω γνωμες αλλα και προσωπικες εμπειριες

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #81180  από nikolaras
 Δευ Νοέμ 19, 2012 6:01 pm
Λοιπον αδερφια μετα απο οτι επαθα χθες θελω γνωμες κ αποψεις

Λεπον εχουμε κ λεμε χθες εκανα κατι λιγα πραγματα με την κοπελα μου κ με επιασε αναγκη για πιπι .. ΤΙ ΤΟ ΘΕΛΑ 1η φορα ενιωσα τοσο ασχημα κ χαλια στην ζωη μ με την σκπ... Για να παω τουαλετα αποσταση 1,5 μετρο εκανα 40-50 δ. δεν ειχα δυναμης να σταθω 1η φορα εχανα τον κορμο μου τοσο πολυ δεν ενιωθα να τονη ελεγχω εχανα τα ποδια και κρατιομουν κυριολεκτικα απο παντου για να μην πεσω κατω 1η φορα τοσο μα τοσο χαλια .... Κ εγω ερωτω τωρα (συγνωμη για τον τροπο ) ειμαι ενα μαλακισμενο 23 χρονων απ τα 18,5 με σκπ περιπου .. Κ απο τοτε π το μαθα σιγα σιγα επεφτα κ επεφτα κ επεφτα ΤΙ ΣΚΑΤΑ να κανω? Μονο gillenya δεν εχω κανει τωρα κανω copaxone κ καταπινω κ ενα modiodal ετσι για την καυλα ρε παιδι μ :teasing-neener:
Τι στο διαολο να κανω μετα απ αυτο το χαλι π ημουν μπροστα στην κοπελα και με εκανε να νιωσω πραγματικα παρα πολυ ασχημα αν και το κοριτσι με στηριξε απιστευτα κ με στηριζει συνεχως και το ευχαριστω (αν και δεν θα τα δει ποτε :P )
Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ψαχτω για χενφα γιατι απλα δεν αντεχω αλλο ποδια κορμος δεν με ακουν κ οταν κουραζομαι δηλαδη μετα τησ 5-6 (καλη ωρα τωρα ) νιωθω ενα ερηπιο...

ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΤΠ ΠΡΩΤΑ εννοειται αυτο αν κ ξερω οτι εχω βουλομενα υδραυλικα λογο οτι αισθανομαι σχεδον συνεχεια τα ακρα μ κρυα οποτε κατι παιζει με τα υδραυλικα ..

Επισης σας θερμοπαρακαλω γραφτε τις εμπειριες σας σχετικα με την εγχειρηση ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ LINKS να διαβασω περα οτι εχω κουραστει να διαβαζω ειναι παλιες απαντησεις κ θελω να μαθω απ τα ατομα π την κανανε πως ειναι μεα απο τοσο καιρο αν την ξανακανε αν οι διαφορες που ειδαν ηταν μονιμες κτλπ... Σας παρακαλω γραφτε μου γνωμες κ εμπειριες ξερω πως ειναι κουραστικο να τα ξαναγραφετε κ να τα ξαναλετε σε 3ους κ 4ους αλλα καντε ενα καλο μωρε δεν θα σας πεσει και ο κωλος :teasing-neener: :teasing-neener:

Ευχαριστω που διαβασατε την παραγραφο μου συγνωμη για ολο αυτο το κατεβατο απλα μετα το χθεσινο συμβαν που εγινε με την κοπελα μου απελπιστηκα και ενιωσα τοσο ασχημα :(
 #81183  από Π.Μ79
 Δευ Νοέμ 19, 2012 7:11 pm
Εδώ θα βρεις το ιστορικό των επεμβάσεων ;)

viewtopic.php?f=29&t=1091
 #81195  από Γιάννης
 Τρί Νοέμ 20, 2012 9:39 am
Ένα θα σου πω μάγκα και χώνεψέ το. Έχουμε μια ασθένεια περίεργη, ανίατη και με συμπτώματα που σκίζουν, κάποιοι είμαστε λίγο πιο άτυχοι από τους περισσότερους και αποκτήσαμε κινητικά προβλήματα. Το sex είναι μια κοπιαστική διαδικασία για το σώμα και λογικό είναι, αν υπάρχει κινητικό πρόβλημα, σπαστικότητες και άλλα σκατά να σε καταπονεί και μετά την πράξη να αισθάνεσαι εξουθενωμένος και για κάποια ώρα η κινητική σου ικανότητα να έχει επιδεινωθεί. Η λύση είναι μία (εγώ αυτήν ακολουθώ), άραξε στο κρεβάτι κανα μισαωράκι πριν σηκωθείς και θα είσαι όπως πριν. Η γκόμενα αν θέλει να κατανοήσει θα κατανοήσει.
Είμαι σίγουρος ότι το πρόβλημά σου είναι πρωτίστως ψυχολογικό οπότε επικεντρώσου στο να βρεις τρόπο να πηδάς αποδεχόμενος τα νέα δεδομένα, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.
Και μια τελευταία συμβουλή, αυτά που αισθάνεσαι συζήτα τα με την (εκάστοτε) κοπέλα, έτσι θα δίνεις την εντύπωση ότι μπορείς να αντιμετωπίσεις τα πάντα στο συγκεκριμένο θέμα, έστω κι αν προς το παρόν αυτό δεν ισχύει. Μην μπεις στο παραμύθι της καθιέρωσης μιας συγκεκριμένης στάσης στο sex, όλες είναι το ίδιο κουραστικές για μας, απλά βρίσκε τρόπο να πηδάς ανάλολογα με την ικανότητα της στιγμής.

ΥΓ. Ολοκλήρωσες;
 #81200  από Κωνσταντίνα
 Τρί Νοέμ 20, 2012 10:49 am
Πάντα πριν το sex κάνουμε πιπί μας και τα αγοράκια και τα κοριτσάκια :laughing-rolling:

Νικολάρα είσαι σε καλό δρόμο, εγώ ανησυχούσα για το κορίτσι, αλλά δεν είναι "γεια σου" όπως μας την περιέγραφες :liar: , άρα έχεις έναν σύμμαχο να πειραματιστείς.
Καλή συνέχεια :violence-uzi: :romance-kisscheek:
 #81201  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Νοέμ 20, 2012 10:51 am
Γιάννης έγραψε:Ένα θα σου πω μάγκα και χώνεψέ το. Έχουμε μια ασθένεια περίεργη, ανίατη και με συμπτώματα που σκίζουν, κάποιοι είμαστε λίγο πιο άτυχοι από τους περισσότερους και αποκτήσαμε κινητικά προβλήματα. Το sex είναι μια κοπιαστική διαδικασία για το σώμα και λογικό είναι, αν υπάρχει κινητικό πρόβλημα, σπαστικότητες και άλλα σκατά να σε καταπονεί και μετά την πράξη να αισθάνεσαι εξουθενωμένος και για κάποια ώρα η κινητική σου ικανότητα να έχει επιδεινωθεί. Η λύση είναι μία (εγώ αυτήν ακολουθώ), άραξε στο κρεβάτι κανα μισαωράκι πριν σηκωθείς και θα είσαι όπως πριν. Η γκόμενα αν θέλει να κατανοήσει θα κατανοήσει.
Είμαι σίγουρος ότι το πρόβλημά σου είναι πρωτίστως ψυχολογικό οπότε επικεντρώσου στο να βρεις τρόπο να πηδάς αποδεχόμενος τα νέα δεδομένα, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.
Και μια τελευταία συμβουλή, αυτά που αισθάνεσαι συζήτα τα με την (εκάστοτε) κοπέλα, έτσι θα δίνεις την εντύπωση ότι μπορείς να αντιμετωπίσεις τα πάντα στο συγκεκριμένο θέμα, έστω κι αν προς το παρόν αυτό δεν ισχύει. Μην μπεις στο παραμύθι της καθιέρωσης μιας συγκεκριμένης στάσης στο sex, όλες είναι το ίδιο κουραστικές για μας, απλά βρίσκε τρόπο να πηδάς ανάλολογα με την ικανότητα της στιγμής.

ΥΓ. Ολοκλήρωσες;
:greetings-waveyellow: Αγορια , μου επιτρεπετε να πω μια γνωμη, γυναικεια , βεβαια ! Διαβαζοντας , αυτα που γραφεις Νικολα, συνειδητοποιησα οτι καπως ετσι αισθανομαι κι εγω...μετα !!!!!!!!!! Τωρα το συνειδητοποιησα !!!! Ισως να συμβαινει σε ολες-ολους μας !!!!! Ισως !!!! Δεν το εχω συζητησει με γιατρο , αφου δεν με εχει απασχολησει ιδιαιτερα και αφου , μετα απο λιγη ωρα ηρεμιας, περναει !!!!!!!! Νικολακη !!!!! Θα ελεγα , να μη σου γινει βραχνας !!!!! Ξεχασε το !!!!!! Αλλιως, θα λειτουργησει ανασταλτικα στο σεξ !!!!! Ξεχασε το !!!! Ακου τι σου λεει ο Γιαννης !!!!!!!! Και........coooooooooool...........!!!!!!!!!! :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
 #81203  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Νοέμ 20, 2012 11:05 am
:think: Γενικα, η γνωμη μου ειναι να γινονται ολα ...αυθορμητα !!!! Να ακολουθουμε την καρδια και το σωμα μας !!!! Να μην κανουμε σεξ , επειδη ''πρεπει'' ή για να κανουμε ελεγχο στις...λειτουργιες μας !!!!!! Αν βαλουμε στο μυαλο μας , διαφορες εννοιες...''θα τα καταφερω ???''...''τι θα γινει..μετα ????'' ....''να παω τωρα για ...πιπι...ή μετα ?????''....κι αλλα τετοια.....χασαμε ........!!!!!!Σιγουρα !!!!!Και , δεν θα φταιει η σκπ , το φορτωμενο μας μυαλο , θα φταιει !!!!!!!!!!!! :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
 #81208  από Γιάννης
 Τρί Νοέμ 20, 2012 12:31 pm
Εν κατακλείδι Νικολάρα είσαι μικρός και πρέπει άμεσα "να το βρεις" μ' αυτό το θέμα, μην το αφήσεις να σε κρατάει στάσιμο. Αποδέξου, χαλάρωσε, βρες τεχνικές και όλα θα πάνε καλά. Τα γκομενάκια θα γουστάρουν περισσότερο όταν σε βλέπουν να προσπαθείς να βρεις λύσεις. Όσο για την ουσία της ερωτικής πράξης παραμένει πάντα η ίδια, ΑΠΟΛΑΥΣΗ.
 #81210  από LL--MM
 Τρί Νοέμ 20, 2012 1:16 pm
nikolaras έγραψε:Λοιπον αδερφια μετα απο οτι επαθα χθες θελω γνωμες κ αποψεις

Λεπον εχουμε κ λεμε χθες εκανα κατι λιγα πραγματα με την κοπελα μου κ με επιασε αναγκη για πιπι .. ΤΙ ΤΟ ΘΕΛΑ 1η φορα ενιωσα τοσο ασχημα κ χαλια στην ζωη μ με την σκπ... Για να παω τουαλετα αποσταση 1,5 μετρο εκανα 40-50 δ. δεν ειχα δυναμης να σταθω 1η φορα εχανα τον κορμο μου τοσο πολυ δεν ενιωθα να τονη ελεγχω εχανα τα ποδια και κρατιομουν κυριολεκτικα απο παντου για να μην πεσω κατω 1η φορα τοσο μα τοσο χαλια .... Κ εγω ερωτω τωρα (συγνωμη για τον τροπο ) ειμαι ενα μαλακισμενο 23 χρονων απ τα 18,5 με σκπ περιπου .. Κ απο τοτε π το μαθα σιγα σιγα επεφτα κ επεφτα κ επεφτα ΤΙ ΣΚΑΤΑ να κανω? Μονο gillenya δεν εχω κανει τωρα κανω copaxone

κ καταπινω κ ενα modiodal ετσι για την καυλα ρε παιδι μ :teasing-neener:
Σόρυ, φίλε, είσαι βέβαιος ότι το μοντιονταλ ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΚΕΙ;;; :scared-eek: Το είχα πάρει κάποια στιγμή και όχι μόνο τα καλέσματα της φύσης γίνονταν πιο επιτακτικα, αλλά ΚΑΙ τα πόδια μου έκοβε, και σπαστικότητα μου προκαλούσε... Και πλαστικότητα δεν υπήρχε καμία: Για τον τομέα όμως που μας αναφέρεις εδώ, δεν το πήρα βέβαια, αλλά τα συμπτώματα είναι τα ίδια σε όλο τον οργανισμό...
Ασε το κορίτσι να σε πάει εκεί που θες και άστα χάπια. :happy-bouncymulticolor: Aυτό έχει και διπλή κόκκινη γραμμή, ρε γαμώτο...


Τι στο διαολο να κανω μετα απ αυτο το χαλι π ημουν μπροστα στην κοπελα και με εκανε να νιωσω πραγματικα παρα πολυ ασχημα αν και το κοριτσι με στηριξε απιστευτα κ με στηριζει συνεχως και το ευχαριστω (αν και δεν θα τα δει ποτε :P ) έ, κοίτα να ξαναδεί, τουλάχιστον, εσένα... ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ...ΜΟΝΤΙΟΝΤΑΛ :x
Ξέρεις, Νικολάκη, στα περισσότερα κορίτσια (απ'αυτά που ΔΕΝ ψωνίζονται από το δρόμο, δηλαδή) αρέσει να την αράζουν στο κρεβάτι μετά... και τα "διαλείμματα ανάγκης" δεν τα ενοχλούν και τόσο πολύ, εκτός αν είναι τίποτα Ίριδες και Χλόες, αν παρακολούθησες...
Κατά τ'άλλα, όπως σου προείπαν εδώ, φρόντιζε να πηγαίνεις στο μπάνιο πρίν ζεσταθεί και τόσο η ατμόσφαιρα...

Για να μην πουμε, ότι μάλλον θα το θεωρήσει κομπλιμέντο να ξαναγυρίσεις στο κρεβάτι μαζί της αφού έχει τελειώσει το γεγονός: Πολλές προσβαλλονται όταν σηκώνεστε (να φύγετε) αμέσως, μπορεί να σκεφτεί ότι δεν την έχεις για παραπάνω από εκεί που πήγες μετά χτές... :confusion-shrug:


Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ψαχτω για χενφα γιατι απλα δεν αντεχω αλλο ποδια κορμος δεν με ακουν κ οταν κουραζομαι δηλαδη μετα τησ 5-6 (καλη ωρα τωρα ) νιωθω ενα ερηπιο...
ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΤΠ ΠΡΩΤΑ εννοειται αυτο αν κ ξερω οτι εχω βουλομενα υδραυλικα λογο οτι αισθανομαι σχεδον συνεχεια τα ακρα μ κρυα οποτε κατι παιζει με τα υδραυλικα ..
Σωστή αντίδραση, αλλά, ακόμα και εκεί, οι απαντήσεις ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΓΓΕΙΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ, είναι πολύ προσωπικές...

Επισης σας θερμοπαρακαλω γραφτε τις εμπειριες σας σχετικα με την εγχειρηση ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ LINKS να διαβασω περα οτι εχω κουραστει να διαβαζω ειναι παλιες απαντησεις κ θελω να μαθω απ τα ατομα π την κανανε πως ειναι μεα απο τοσο καιρο αν την ξανακανε αν οι διαφορες που ειδαν ηταν μονιμες κτλπ... Σας παρακαλω γραφτε μου γνωμες κ εμπειριες ξερω πως ειναι κουραστικο να τα ξαναγραφετε κ να τα ξαναλετε σε 3ους κ 4ους αλλα καντε ενα καλο μωρε δεν θα σας πεσει και ο κωλος :teasing-neener: :teasing-neener:
:o :eusa-naughty: Ωωωω, μας σοκάρεις, φίλε... ;)

Ευχαριστω που διαβασατε την παραγραφο μου συγνωμη για ολο αυτο το κατεβατο απλα μετα το χθεσινο συμβαν που εγινε με την κοπελα μου απελπιστηκα και ενιωσα τοσο ασχημα :(
Κάκιστα: Εσενα ήθελε, δεν πήγαινε να βρει το Ράμπο... Μη νιώθεις άσχημα για κάτι που δε μπορείς ν'αποφύγεις... θα δείς ότι δεν έγινε ζημιά, αλλά πάλι, άν έγινε, πάλι καλά να το πάρεις έτσι νωρίς χαμπάρι... Καλό σας κουραγιο και στους δύο!

Η γιαγιά η Κασσάνδρα
 #81229  από billios
 Τρί Νοέμ 20, 2012 11:17 pm
Και σε σκεφτομουνα ρε μπαγασα,τελικα το μπιστιξες το γκομενακι ;)
Για το θεμα τωρα,καλο ειναι να σου απαντησουν αυτοι που εχουν υποβληθει,το ιστορικο 'χενφα' θα σε βοηθησει πολλυ να κατασταλαξεις.

Εγω δεν εχω κανει αλλα αν μου επιτρεπεις θα σου πω τη γνωμη μου.
Ακου μαγκα,αμα διαθετεις να φυλλομετρησεις τους παραδες πηγαινε να ανοιχτης,οι ατυχοι της υποθεσης αυτης ειναι συγκριτηκα λιγοι,οι περισσοτεροι συνηθως βιωνουν απο μικρη ως τεραστια βελτιωση για μικρο χρονικο διαστημα εως καμποσα χρονια,ακριβως δεν ξερω ποιο ειναι το ταβανι χρονικα που εχει καταγραφη χωρις επαναστενωση και επιδηνωση γιατι ειναι σχετικα νεα τεχνικη. Σιγουρα καποιος ποιο καταρτισμενος θα γνωριζει.
Αν αποφασισεις να κινηθεις θα σου πουν και σε ποιο γιατρο να πας,μην πας σε κανα καρεκλα πρωτοβγαλτο!!
Αν το κανεις κοιτα να εχεις και ενα δευτερο πακετο ισως και τριτο ετοιμο σε περιπτωση που χρειαστει επαναληπτικη επεμβαση.
 #81234  από anastasis
 Τετ Νοέμ 21, 2012 12:01 am
Bilio :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:
Με εστειλες με τα γαλλικα σου...
Κωστη δεν απαντησες στο ερωτημα του Γιαννη αλλα οπως και να εχει μη μασας ρε μαγκα...Θα βρεις το τροπο σου σιγα σιγα ειμαι σιγουρος οτι ολα θα ειναι πιο ευκολα...
Σιγουρα υπαρχουν εκει εξω ακομα γυναικες που γουσταρουν ''εσενα'' και οχι το περιβλημα...
Καλο βραδυ και συνεχισε να προσπαθεις...ξερεις εσυ... :banana-dreads: :banana-dreads: :banana-dreads: :banana-dreads: