• Restenosis

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #32657  από elena
 Παρ Ιούλ 02, 2010 9:27 am
Εύχομαι καλή συνέχεια!και σίγουρα δεν πρέπει να τα παρατήσεις τώρα ....με τίποτα!
και προπάντων μην απογοητεύεσαι...σε παρακαλώ πολύ! :greetings-waveyellow:
 #32673  από Nick
 Παρ Ιούλ 02, 2010 12:03 pm
Ο γαμ....ς νόμος του Μέρφι.

Nαι, να σεβαστείς το πρωτόκολλο του Ζαμπόνι και να το τολμήσεις όταν θα έχει ολοκληρωθεί η μεταμόρφωση της φλέβας, τον Σεπτέμβρη, χωρίς στο μεταξύ να έχεις χάσει την υπομονή (δύσκολο γιατί δοκίμασες από το γλυκό), την πίστη και τον δυναμισμό σου.
Να θυμάσαι πως έτσι κι αλλιώς τρεχάματα θα είχες. Τουλάχιστον τώρα τρέχεις για κάτι που είναι ορατό και αληθινό 100% και όχι για κάτι που σου λένε πως υπάρχει χωρίς κι αυτοί οι ίδιοι να είναι σίγουροι.
Επίσης να θυμάσαι πως η υγεία στις μέρες μας είναι σπάνιο φαινόμενο, που σημαίνει πως δεν σε έχει καταραστεί κάποιος, ούτε κατούρησες στο πηγάδι.
Δεν ξέρω αν μπορείς να συμμορφώσεις μία υποπλαστική φλέβα. Οι γιατροί ξέρουν ή είναι κάτι καινούργιο και γι'αυτούς?
Αυτό για το μόσχευμα μου ακούγεται πολύ καλό. Αν μπορείς να βάλεις μόσχευμα γιατί να τυρρανιέσαι?
Εγώ έχω βάλει μόσχευμα οστού στον δεξιό αντίχειρα (άσχετο, αλλά το αναφέρω) όταν έπρεπε να διαλέξω ή το δικό μου κόκαλο που ήταν προβληματικό και θα έσπαγε συνέχεια, ή μόσχευμα από κάποιο ζώο (δεν θυμάμαι πιο ακριβώς) ή μόσχευμα δικό μου από την λεκάνη μου. Είχα χεστεί πάνω μου και προτίμησα το μόσχευμα του ζώου (λόγο φιλοζωίας). Μου είχαν πει για την περίπτωση απόρριψης του μοσχεύματος από τον οργανισμό μου κλπ., χωρίς να ξέρουν να μου πούν τί θα γινόταν σε αυτή την περίπτωση. Τελικά όλα πήγαν καλά. Ψάξτο με το μόσχευμα. Φαντάζομαι πως θα πάρουν φλέβα από κάποιο άλλο σημείο του σώματός σου, οπότε δεν θα υπάρχει θέμα απόρριψης.

Η ζωή δεν είναι πικρή. Η ζωή είναι γλυκιά. Λάθος καφέ πίνεις. Και τα παράθυρα τα έχουμε για να μας φυσάει ο καθαρός αέρας στο πρόσωπο, όχι για να πηδάμε.
 #32679  από triton
 Παρ Ιούλ 02, 2010 1:16 pm
Κουράγιο Neutralis

Όλοι είμαστε στο πλευρό σου και εφόσον περάσεις την περιπέτειά σου, που είμαι σίγουρος ότι θα την περάσεις επιτυχώς, τότε ουσιαστικά έχεις δώσει βάσιμη πια ελπίδα σε όλους μας.
Γιατί από δω και πέρα θα συζητάμε πώς και πότε θα γίνει αυτή η αποθεραπεία καλύτερη και όχι αν αυτή η θεραπεία (ΠΕΦΑ) μας κάνει ναι ή όχι

Μαζί σου είμαστε όλοι
 #32690  από βικυ
 Παρ Ιούλ 02, 2010 2:49 pm
Συμφωνω με οσα ειπαν ολοι πριν απο εμενα!
Ευχομαι την επομενη φορα να εισαι ποιο τυχερη.....πιστευω πως η τυχη βοηθα τους τολμηρους!
Καλη δυναμη ........ :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος βικυ την Παρ Ιούλ 02, 2010 4:08 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #32696  από FANTOMAS
 Παρ Ιούλ 02, 2010 3:40 pm
Ειναι κατι που το έχουμε στα υποψην μας αυτο κοπελια, η γραφή σου είναι τέλεια και με αγγιξε , οπως αγγιξε ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, σιγα μην κολωσεις εδω.

Aντε να παμε τωρα ολοι παρεα Πολωνια για stent, σωστά ?
 #32697  από FANTOMAS
 Παρ Ιούλ 02, 2010 3:45 pm
Isolexion έγραψε:Τώρα να χαρώ που άλλος ένας είναι σίγουρος για την ΧΕΝΦΑ ή να στεναχωρηθώ που οι φλέβες σου σε ταλαιπωρούν?????
Πριν πόσο καιρό έκανες την επέμβαση?





Φίλε εισαι λιγο άκυρος.
 #32701  από Isolexion
 Παρ Ιούλ 02, 2010 4:38 pm
FANTOMAS έγραψε:
Isolexion έγραψε:Τώρα να χαρώ που άλλος ένας είναι σίγουρος για την ΧΕΝΦΑ ή να στεναχωρηθώ που οι φλέβες σου σε ταλαιπωρούν?????
Πριν πόσο καιρό έκανες την επέμβαση?





Φίλε εισαι λιγο άκυρος.
Sorry!! Αλλά γιατί.....???
Εντάξει δεν έχω το ταλέντο Neutralis στο γράψιμο αλλά δεν καταλαβαίνω.......
και πάλι σορρυ

PS. Για να μην χαλάσουμε την εικόνα του topic στείλε μου pm
 #32730  από alexia
 Παρ Ιούλ 02, 2010 11:57 pm
Καλό κουράγιο και καλή δύναμη.Μην το βάζεις κάτω και προχώρα.
 #32737  από Γιαννης62
 Σάβ Ιούλ 03, 2010 1:31 am
ego den echo na po tipota.ta ipan ola,ta pedia. ena mono leo . esi an chtipisis grothia sto macheri,ime sigouros oti den tha matosis.tha spasi to macheri...kanto lipon...M.......tharos chriasete :character-oldtimer:
 #32762  από homer
 Σάβ Ιούλ 03, 2010 12:52 pm
Να σε ρωτήσω Neutralis, αυτό το ήξερες από τη διάγνωση κιόλας και προχώρησες σε μπαλονάκι?
Λογικά έπρεπε να το είδες ο εξεταστής με το Doppler, η υποπλασία φαίνεται νομίζω ή μόνο με την επεμβατική;
Πάντως ξέρω πως στην Ιταλία κάνουν μεταμόσχευση, όχι ομως περισσότερα.
Εύχομαι ολόψυχα ό,τι καλύερο και είμαι σίγουρος άνθρωποι σαν κι εσένα μόνο λίγο καιρό ξαποσταίνουν...