• επιδομα;

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #27179  από ebg
 Δευ Μάιος 10, 2010 11:37 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΕΦ'ΟΣΟΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΣΟΣΤΟ 67% ΓΙΑ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ, ΟΙ Υ/Ε ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ Ή ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ; ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ Η ΜΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΝΑ ΠΕΙ 67% ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ; ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
 #27207  από georgeand
 Τρί Μάιος 11, 2010 12:32 pm
ebg έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΕΦ'ΟΣΟΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΣΟΣΤΟ 67% ΓΙΑ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ, ΟΙ Υ/Ε ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ Ή ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ; ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ Η ΜΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΝΑ ΠΕΙ 67% ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ; ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
δεν δινουν και ιδιετερη σημασια και εγω στην επιτροπη της νομαρχιας για φοροαπαλαγες ενω ειχα67% για μοριοδοτηση εδοσαν βαση μονο στην γνωματευση απο το νοσοκομιο και στην κλινικη εικονα οι γιατροι βεβεα ασχετοι με την ειδικοτητα του νευρολογου,τον αλλο μηνα περναω απο επιτροπη του ΙΚΑ γιατο εξωιδ/κο αλλα οπως και να εχει πιστευω οτι εινα πολυ δισκολο η μια 67% και η αλλη μικροτερο γιατι οι ενστασεις θα πευτουν βροχη και θα εχουν περισοτερη δουλεια πραγμα που απευχωντε :lol: :lol:
 #27216  από κωστας
 Τρί Μάιος 11, 2010 1:43 pm
εγω πηγα τρεις φορες!μια για το επιδομα μια για φοροαπαλαγες και μια για παραπανω φυσιοθεραπειες!απο γιατρους σε εμενα ηταν παιδιατρος και γυναικολογος και σε ενα φιλο μου οδοντιατρος,απιστευτο,οτι να'ναι!δεν θα εχεις κανενα προβλημα εφοσον σε βγαλαν αρχικα 67% απλα μας ταλαιπωρουν!
 #27229  από LL--MM
 Τρί Μάιος 11, 2010 8:54 pm
Εbg, λυπάμαι, δεν πρόκειται για την ίδια επιτροπή: Στην επιτροπή του επιδόματος δεν πας ο ίδιος, όπως στην επιτροπή μορίων, αλλά σε στέλνει ο συνταξιοδοτικός σου φορέας... και είναι μια εμπειρία φρικωδώς επίπονη, όπου προσπαθούν να σε πείσουν ότι είσαι ψέυτης και κλέφτης: Μια γιαγιά σε καροτσάκι: καθε χρόνο τής αρνούνται την αναπηρία, την παίρνει από το δικαστήριο κατα σύστημα...

Καλό κουράγιο: Ακόμα και στην μορίων, σε ρωτάνε: "γιατί θέλεις να παραβάλλεσαι με τους τυφλούς;"
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LL--MM την Τετ Μάιος 12, 2010 5:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #27234  από litsa
 Τρί Μάιος 11, 2010 11:39 pm
γιατί πολύ απλά ...

δεν έχουμε ΤΙΠΟΤΑ αλλο να κάνουμε και ζητάμε διάφορα...
πάντως παρα πολύ ευχαρίστως θα τους έδινα τη θέση μου αν αυτό τους αρέσει ...
:cry: :cry: :lol: :lol:

ας δώσουν εκεί που πρέπει να δώσουν ... και ας αφήσουν αυτούς που δικαιούνται στην ησυχία τους!!!!!!!!
 #27262  από georgeand
 Τετ Μάιος 12, 2010 5:17 pm
litsa έγραψε:γιατί πολύ απλά ...

δεν έχουμε ΤΙΠΟΤΑ αλλο να κάνουμε και ζητάμε διάφορα...
πάντως παρα πολύ ευχαρίστως θα τους έδινα τη θέση μου αν αυτό τους αρέσει ...
:cry: :cry: :lol: :lol:

ας δώσουν εκεί που πρέπει να δώσουν ... και ας αφήσουν αυτούς που δικαιούνται στην ησυχία τους!!!!!!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ :lol: :lol: :lol: :lol:
 #27322  από κωστας
 Πέμ Μάιος 13, 2010 12:11 pm
και'γω παιδια και θα τους εδινα και επιδομα!!!!!!!!!!!!
 #27332  από litsa
 Πέμ Μάιος 13, 2010 3:00 pm
δειτε όχι για πολύ να έχουνε σκπ...
έτσι για να λίγο να είχανε σκπ και οχι επιδομα θα τους έδινα αλλά και δωρεάν διακοπές...
:mrgreen:
 #28411  από mariavas
 Πέμ Μάιος 27, 2010 5:40 pm
kalispera!

exw perasei kai apo epitroph opou mou edwsan to 67% gia xrhsh sthn eforia, alla h epitroph tou ika mou edwse 55% (kai malista mou to 'poulhsan' kai ligo sa xarh)....h alhtheia einai oti hmoun se polu kalh katastash otan perasa apo thn epitroph tou ika, opote isws to eidan sugkritika me tis upoloipes periptwseis pou eixan ekeinh thn hmera.....Pantws, einai pithanon allo pososto na dinei mia epitroph kai allo h allh....