• PARAPLHGIKO EPIDOMA-ERWTHSH

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #30137  από kwstaskor
 Κυρ Ιουν 13, 2010 4:46 am
PAIDIA KALHMERA SAS.ME LENE KWSTA KAI EIMAI APO KORINTHO.PASXW APO SKP APO TO 1998.EXW XASEI THN ORASH STO ENA MATI LOGW OPTIKHS NEYRITIDAS KAI KAPOIES PERIODOYS EXW ENTONA MOYDIASMATA PODIA-XERIA KAI KAPOIES ASTATHEIES.TO 2006 EMATHA OTI DIKAIOYMAI PARAPLHGIKO EPIDOMA.EKANA TA XARTIA MOY KAI TO PHRA.TOTE GIA 3 XRONIA.KSANA PERASA TON MARTH TOY 2009 KAI PALI MOY TO EDWSAN GIA 2 XRONIA AYTH THN FORA.KAI STIS 2 FORES ME 67% ANAPHRIA.AYTO POY THA ITHELA NA RWTHSW EINAI AN YPARXEI PITHANOTHTA NA MOY TO KOPSOYN TO EPIDOMA THN EPOMENH FORA POY THA PERASW APO EPITROPH.DEN KSERW.POLLA AKOYGONTAI PERI KOPSIMATOS AKOMA KAI TWN EPIDOMATWN PARAPLHGIAS.
 #30140  από panos59
 Κυρ Ιουν 13, 2010 9:28 am
kwstaskor έγραψε:PAIDIA KALHMERA SAS.ME LENE KWSTA KAI EIMAI APO KORINTHO.PASXW APO SKP APO TO 1998.EXW XASEI THN ORASH STO ENA MATI LOGW OPTIKHS NEYRITIDAS KAI KAPOIES PERIODOYS EXW ENTONA MOYDIASMATA PODIA-XERIA KAI KAPOIES ASTATHEIES.TO 2006 EMATHA OTI DIKAIOYMAI PARAPLHGIKO EPIDOMA.EKANA TA XARTIA MOY KAI TO PHRA.TOTE GIA 3 XRONIA.KSANA PERASA TON MARTH TOY 2009 KAI PALI MOY TO EDWSAN GIA 2 XRONIA AYTH THN FORA.KAI STIS 2 FORES ME 67% ANAPHRIA.AYTO POY THA ITHELA NA RWTHSW EINAI AN YPARXEI PITHANOTHTA NA MOY TO KOPSOYN TO EPIDOMA THN EPOMENH FORA POY THA PERASW APO EPITROPH.DEN KSERW.POLLA AKOYGONTAI PERI KOPSIMATOS AKOMA KAI TWN EPIDOMATWN PARAPLHGIAS.
Κώστα, καλημέρα! :D
Δεν ξέρω αν θα φτάσουν σε τέτοιες περικοπές (επιδομάτων παραπληγίας), ελπίζω όχι ....
Ελπίζω ότι δεν θα τολμήσουν να αγγίξουν τις αναπηρίες ...
Ειδικά τις ΧΡΟΝΙΕΣ!
Το να γίνουν τα πράγματα πιο δύσκολα (για τη χορήγηση), μπορεί !
Ξέρεις, το επίδομα σίγουρα δεν είναι κάτι που το παίρνεις μια ζωή (γενικά)....
Γι' αυτό και διαρκεί 2-3 χρόνια, για να περνάς πάλι και πάλι από επιτροπή, στην κάθε λήξη του.
Οπότε και ανανεώνεται ή και διακόπτεται ....
Εμένα, ήταν αρχικά για 2 χρόνια και το ανανέωσαν στη λήξη για άλλα 3 και .. βλέπουμε ....
Τώρα ... Γιατί σε εσένα ήταν για 3 χρόνια και στο έκαναν για άλλα 2, δεν ξέρω ...
Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι πλησιάζεις σε κάποια ..ημερομηνία λήξης .. 3-2-1-0 :oops:
Έτσι όμως όπως το περιγράφεις, (και) η δική σου περίπτωση είναι χρόνια ....
ΣΚΠ και απώλεια όρασης στο ένα μάτι .... Εδώ και 12 χρόνια, λες ... :evil:
Ίσως να το σταματούσαν, σε κάποιον που έπαψαν να υφίστανται οι λόγοι για τους οποίους του το έδιναν! Για μας (ατυχώς ΣΚΠ) δεν έχουν να αλλάξουν και πολλά ... προς το καλύτερο ...
Μακάρι να άλλαζαν, οπότε -πίστεψέ με, το τελευταίο και μοναδικό που θα μου κακοφαινόταν, θα ήταν ότι μου έκοψαν το επίδομα .... :P :P :P
Μακάρι :!: :!: :!:
Ξέρω .. Και σε σένα .. Και σε όλους μας :!:
Σου εύχομαι καλή τύχη και ας είναι το επίδομα το ..κερασάκι :!:
 #30182  από kwstaskor
 Κυρ Ιουν 13, 2010 1:58 pm
FILE PANO59 SE EYXARISTW GIA THN APANTHSH SOY :D .EXEIS APOLYTO DIKIO PWS TO EPIDOMA EINAI TO KERASAKI STHN TOYRTA KAI MAKARI NA GINONTOYSAN TA PRAGMATA KALYTERA GIA EMAS KAI AS MHN TO PAIRNAME POTE.TO THEMA OMWS EINAI OTI TO DIKAIOYMASTE GIATI POLY APLA PASXOYME APO SKP.